Jump to content



Ηρθε το 1ο kit DDR3.... (Πλαισιο-Corsair-589�)


winters

Recommended Posts

  • Replies 41
  • Created
  • Last Reply

Πριν κανα 2 μέρες φωνάζατε οτι στο πλαισιο πουλάνε p5k3 μητρικη αλλα δεν εχουν ddr3 μνημες . Τώρα έφερε και μνήμες [και μάλλον πρώτο ] . Και μαλλον δεν εχετε googlarei ποσο κανουν αλλου οι συγκεκριμενες.

Τι θελετε παιδια μου για να ευχαριστηθειτε ? :D

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα ρε παιδια ειστε υπερ-υπερβολικοι....!Δηλ μονο 600 ευρω και τις λετε ακριβες?Εγω λεω να παρω 2 ζευγαρια... Σε 10 μηνες απο τωρα που θα αλλαξω και μαμα.Για την ωρα ειναι παρα μα παρα πολυ ακριβες.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχουν στο newegg 500 dollar ρε μαστορα ποσο τις ηθελες εσυ ? 200e? Αυτο ειναι νομος δεν ειναι ειδηση , $=e και συνηθως λιγο παραπανω. Τωρα γιατι τις δίνουν μαζι μαλλον γιατι παει κιτ απο την corsair οπως και αλλα μνημονια που πανε μαζι δεν ειναι η πρώτη φορα. Μαλλον δεν ξερετε τι σας φταιει αυτο εχω καταλαβει. To οτι τις εχει το πλαισιο δεν παει να πει οτι πρεπει να τις αγοραζουμε . Οπως εχει και qx που κανει 1000ε υπάρχουν και αλλα Cpu ομως πιο φθηνα . . .

Link to comment
Share on other sites

Athens εισαι προκατειλημενος, νομιζεις οτι ολοι θελουμε να βρισουμε το πλαισιο που τις πουλαει ακριβα.

Εγω προσωπικα δεν συμμετειχα στις συζητησεις των τελευταιων ημερων γιατι δεν εχω να πω κατι αρνητικο για το πλαισιο.

Εγω απλα βλεπω οτι σχολιασαμε την τιμη της ddr3 αρνητικα, οχι τις ddr3 του πλαισιου.

Δηλαδη εσυ αυτη τη τιμη την βλεπεις φυσιολογικη?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion [Σήμερα, στις 11:52]

Athens εισαι προκατειλημενος, νομιζεις οτι ολοι θελουμε να βρισουμε το πλαισιο που τις πουλαει ακριβα.

Εγω προσωπικα δεν συμμετειχα στις συζητησεις των τελευταιων ημερων γιατι δεν εχω να πω κατι αρνητικο για το πλαισιο.

Εγω απλα βλεπω οτι σχολιασαμε την τιμη της ddr3 αρνητικα, οχι τις ddr3 του πλαισιου.

Δηλαδη εσυ αυτη τη τιμη την βλεπεις φυσιολογικη?

Δεν ειμαι καθολου προκατειλημενος , [ουτε και πελατης του πλα1σιου , μια vga εχω παρει απο εκει στα 5 χρονια που στηνω pc ] Η τιμη ειναι φυσιολογικη αν αναλογιστεις οτι ΜΟΛΙΣ βγηκαν οι ddr3 ,. Οπως ηταν τσιμπημενες και οι ddr2 κοκ .

Και μην ξεχναμε οτι το κιτακι ειναι performance οχι value.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unseen

η quest εχει διαθεσιμες kingston ddr3 εδω και μερες. ~350+φπα τα 2 gb.

Αρχική απάντηση από DarkSaga

και ποιος απο εμάς έχει πρόσβαση στον κατάλογο της Quest ???

ΜΝΗΜΗ KINGSTON DDR3 1GB 1066MHZ

Τιμή:

150,31

και έχουν μόνο 2 τεμάχια:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να σας πώ την πικρή αλήθεια, έχω μερικές DDR3 εδώ και 1 μήνα.

Δυστηχώς όμως η MSI P35 δεν τις ανγνώριζε κάν και ακόμα έχουν δουλειά για ένα καλό bios και η Asus P5K3 έχανε πολύ σε bandwidth, DDR3 1400 8-7-7 σε σχέση με DDR2 1000 @ 5-5-5.

Θέλουν δουλειά οι μνήμες , θέλουν και οι μητρικές...:(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.