Jump to content



Ερωτήσεις για ασκήσεις


AGRIMI

Recommended Posts

Πόσες περίπου γραμμές κώδικα εχει (ΟΛΟ) το Windows XP SP2?

Πόσες γραμμές κώδικα έχει το Kernel του Linux (πχ ver. 2.5.0) ?

ξέρω ότι είναι και στο Linux platform αλλά μην τ' αλλάξω για μια ερώτηση.

οι ερωτήσεις είναι ΣΟΣ για εξετάσεις.

Έψαξα και γουγλη και στην βικιπαιδεια αλλα δεν βρηκα τιποτα.

ελπιζω να βοηθησετε.

κι αν γινεται να μου δωσετε τα links

Link to comment
Share on other sites

mariosalice τώρα τελείωσα την αναζήτηση αλλά δεν βρήκα πόσο είναι το service pack 2 .

τα windows xp έχουν 40000000 γραμμές κώδικα ,θέλω και το sp2.

αν το βρει κανείς ή αν το ξέρει ας το γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είναι.

Χοντρικά είναι αυτά. Μιλάμε για τάξεις μεγέθους και όχι για ακριβείς αριθμούς.

Επιτρέπονται μέχρι και 25% κενές γραμμές.

Πόσο μάλλον στην περίπτωση των Windows που είναι κρυφός ο κώδικας.

Αν είναι αυτά τα SOS θέματα, να τον βράσω τον καθηγητή σας.

Ή κακός είναι ή άσχετος με προγραμματισμό.

Ότι και νάναι δεν του αξίζει η θέση που κατέχει.

Link to comment
Share on other sites

έχουμε java αλλά είναι και κάποιες ερωτήσεις (σύνολο 30) που θα πιάνουν 30%. ο καθηγητής είναι καινούργιος και πολύ σάϊκο. δούλευε αμερική στον καναδά σε μια εταιρεία ήχου και έφτιαχνε τους drivers . ξέρει αλλά δεν ξέρει να διδάσκει συν ότι δεν έχει μεταδοτικότητα όπως και πολύ άλλοι. ευχαριστώ πάντως.

Υ.Γ. δεν τον δικιολογώ :)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στην Ελλάδα ότι δηλώσεις είσαι.

Όποιος ξέρει σου δίνει και το καταλαβαίνεις κι εσύ.

Όποιος δεν ξέρει, πουλάει φούμαρα για μεταξωτές κορδέλες.

Αφού ασχολείσαι με το άθλημα, ποιες είναι οι καλύτερες γλώσσες προγραμματισμού για να φτιάξεις μια 64bit SQL βάση δεδομένων, που το τελικό προιόν να μπορεί να ενσωματώσει στις καρτέλες του multimedia εξωτερικά αρχεία και γιατί?

(Κόστος, μέγεθος βάσης δεδομένων, δημιουργία εκτελέσιμου αρχείου, ευκολία προγραμματισμού κτλ).

Link to comment
Share on other sites

αν με ρωτάς δεν γνωρίζω τόσα πολλά αλλά μια Oracle αν εννοείς θα βοηθούσε πολλά.

ασχολούμε μόνο στο ΤΕΙ και αφτό που μ' αρέσει είναι c++ και visual studio(προς το παρών μαθένο builder) και έχω στα σκαριά java, php , mysql. αλλά πρώτα θα τελειώσω και μετά βλέπουμε. λόγω οικονομικών πρέπει να βρω δουλειά . θα ψαχτώ πιο πολύ σε c++ γιατί με ενδιαφέρουν και τα δίκτυα( administrator και τεχνικός δικτύων). αν θέλεις κάνε λίγο πιο σαφές το ερώτημα σου γιατί δεν κατάλαβα τι ακριβώς θέλεις να κάνεις.

Υ.Γ επειδή ο καθηγητής είναι καινούργιος και δεν ήθελε να κάνει αυτά που έκαναν οι προηγούμενη είπε φέτος θα σας περάσω(βοήθεια ερωτήσεις) και του χρόνου οι νέοι java.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.