Jump to content



Αφαιρεση αυτοκολλητου απο μνημες, ΕΓΓΥΗΣΗ??


fusion

Recommended Posts

Γεια σας παιδια, εχω την εξης απορεια:

Βγαζοντας τα αυτοκολλητακι της εταιριας απο την μνημη, φευγει και εγγυηση οπως αναγραφεται πανω?

Δηλαδη αν βγαλω το αυτοκολλητακι και μετα ζητησω rma δεν την παιρνουν?

Αυτο, ευχαριστω:flower:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Aν το βγάλεις και το βάλεις καπου στην ακρη σίγουρα , και το ξαναβάλεις μετα αν ειναι για rma ? [λέμε τώρα ,,, ]

Συνήθως είναι αυτοκόλλητα που αφήνουν σημάδια όταν βγούν ή δεν ξανακολλάνε :/

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στα καμια 20ρια ζευγαρια που έχω βγάλει απο value ως επώνυμα απο ψύκτρες επάνω δεν χαλασε κανένα αυτοκόλλητο ενω ενα θαμπωμα απλο απο την κόλλα με λιγο οινοπνευμα εξαφανίζεται ενω το αυτοκόλλητο κολάει πάντα αρκει να το βάλεις μέσα σε μια θήκη cd να μην αερίζεται και πολύ και να μην σκονίζεται.

Edit Βεβαια πρεπει να βγει σωστα το αυτοκόλλητο απο την αρχη με κάτι μυτερό και επίσης δεν ξέρω αν τωρα τελευταια βαζουν αυτοκόλλητα προχαραγμενα για να σκιζοντε στο βγάλσιμο . [εχω να αγοράσω μνήμες 6 μήνες και ειμαι καλα. ]

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 13:38]

Στις δικιές μου δε βγαίνουν με τπτ, θα χαλάσουν σίγουρα αν το προσπαθήσω...

Ποτέ μην λές ποτέ ,. Εκτος και αν εχουν αερογραφία πάνω και όχι αυτοκόλλητο :D .

Wizz αν μιλάμε για γυμνές μνήμες ακόμη πιο ευκολα , βάζεις στο κενό που έχει το αυτοκόλλητο εκει που πατάει στο τσιπάκι ενα tie wrap ας πουμε και το ανασηκώνεις ελαφρά προς μία κατεύθυνση ,. :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp [Σήμερα, στις 13:44]

Είναι πάνω στην ψύκτρα και ακουμπάνε στο "μανταλάκι", από την ψύκτρα βγαίνουν αλλά από το μανταλάκι...

Το ένα αυτοκόλλητο κόπηκε εκεί και τα άλλα δύο απλά χαλάνε...

:(

Λοιπον ,

Βγάζουμε την μνήμη. Την ακουμπάμε πάνω στο τραπέζι σε φωτεινό δωμάτιο . Παιρνουμε ενα tie wrap μικρου μεγέθους [για να εχει λεπτη μύτη μπροστα.] 10cm~ .

Βάζουμε το tie wrap με την μύτη [εμβολίζουμε δλδ] στην μέση του αυτοκόλλητου , Η για καλύτερα εκει που αλλαζει απο σώμα σε μανταλάκι που εχει και κενο συνήθως για να μπει το tiewrap . Και μετά με απαλές κινήσεις προς την μια η την αλλη ξεκολάμε το αυτοκόλλητο χωρίς να χρειαστει να το τραβήξουμε-ασκησουμε δύναμη - σκισουμε.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Wizz αν μιλάμε για γυμνές μνήμες ακόμη πιο ευκολα , βάζεις στο κενό που έχει το αυτοκόλλητο εκει που πατάει στο τσιπάκι ενα tie wrap ας πουμε και το ανασηκώνεις ελαφρά προς μία κατεύθυνση ,. :D

Athens δυο ερωτησεις...

((Τι ειναι το tie wrap και που χρησιμευει? με τον γουγλη δεν καταλαβα και πολλα...)) ok το βρηκα, δεν ηξερα πως τα ελεγαν στα αγγλικα:tomato:

Εχουν αυτοκολλητακια και οι μνημες με ψυκτρακια? εγω νομιζα μονο οι value.

Και που τα εχουν αναμεσα στο τσιπακι και στην ψυκτρα??:blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

To τιε wrap ειναι το δεματικο , ο πλαστικός σφικτήρας που λεμε . Αν γράψεις tie wrap στο google και πατησεις εικόνες θα δεις. [εμενα μου δινει 106.00 αποτελέσματα τουλάχιστο.]

Εχουν και αυτες με την ψύκτρα στην ψύκτρα πάνω και το μισο αυτοκόλλητο η μερος του παταει στο μανταλάκι για....

να μην μπορεις να βγάλεις το μανταλάκι και μετα την ψύκτρα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Λοιπον ,

Βγάζουμε την μνήμη. Την ακουμπάμε πάνω στο τραπέζι σε φωτεινό δωμάτιο . Παιρνουμε ενα tie wrap μικρου μεγέθους [για να εχει λεπτη μύτη μπροστα.] 10cm~ .

Βάζουμε το tie wrap με την μύτη [εμβολίζουμε δλδ] στην μέση του αυτοκόλλητου , Η για καλύτερα εκει που αλλαζει απο σώμα σε μανταλάκι που εχει και κενο συνήθως για να μπει το tiewrap . Και μετά με απαλές κινήσεις προς την μια η την αλλη ξεκολάμε το αυτοκόλλητο χωρίς να χρειαστει να το τραβήξουμε-ασκησουμε δύναμη - σκισουμε.

Ξάδερφε δεν ξέρω τι λες, εγώ πάντως δεν κατάλαβα τίποτα >X

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Athens2004

Λοιπον ,

Βγάζουμε την μνήμη. Την ακουμπάμε πάνω στο τραπέζι σε φωτεινό δωμάτιο . Παιρνουμε ενα tie wrap μικρου μεγέθους [για να εχει λεπτη μύτη μπροστα.] 10cm~ .

Βάζουμε το tie wrap με την μύτη [εμβολίζουμε δλδ] στην μέση του αυτοκόλλητου , Η για καλύτερα εκει που αλλαζει απο σώμα σε μανταλάκι που εχει και κενο συνήθως για να μπει το tiewrap . Και μετά με απαλές κινήσεις προς την μια η την αλλη ξεκολάμε το αυτοκόλλητο χωρίς να χρειαστει να το τραβήξουμε-ασκησουμε δύναμη - σκισουμε.

Εγω παλι ναι...

Ευχαριστω:T:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...

εγω εκανα αλλη πατεντα..

πηρα μπετονια ψαρεματος πολυ ψιλη και την περασα απο το κενο μεταξυ των δυο ψυχτρων, και απλα την τραβιξα προς το αυτοκολλητο....

Το αποτελεσμα τελειοτατο λεμε...........

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.