Jump to content



Ποιά ψύκτρα; Coolermaster ή Zalman;


siomitos

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από siomitos

Και οι άλλες που ανέφερα είναι ετοιμοπαράδοτες.

μεταξύ των 2 θέλω μια γνώμη..αν είναι και δοκιμασμένες απο κάποιους τόσο το καλύτερο.

:)

Απλα αυτες που λες δεν ειναι και οι καλυτερες....

Ενδεικτικα αυτη ειναι φθηνοτερη απο αυτες που προτεινεις και ειναι καλυτερη αλλα δεν ειναι ετοιμοπαραδοτη....

Η Τhermalright που σου εδωσα ειναι, μαλλον, η καλυτερη αεροψυκτρα που κυκλοφορει....

Τωρα αν θες να παρεις καποια απο αυτες τις 2 παρε την coolermaster λογω τιμης....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από siomitos

Thermaltake Gandalfe αλλά έχω και το tray για τρείς 500 δίσκους και έτσι ο χώρος πάνω απο την CPU μειώνεται. (Σε ύψος)

Κατσε γιατι δεν μπορω να το φανταστω...

Πως οι δισκοι κοβουν το υψος??:blink:

Link to comment
Share on other sites

Επηδεί το DVD recorder είναι μακρόστενο, (SATA Plextor) έκανα εσωτερική μετατροπή στο casse και έβαλα τους δίσκους κάθετα και όχι οριζόντια όπως θα έπρεπε με βάση το tower.

Είναολίγον τι πειραγμένο....

Link to comment
Share on other sites

Μετρα διαστασεις case(ποσο υψος σου εμεινε), κοιτα και στα specs της ψυκτρας και θα μαθεις;)

Αρχική απάντηση από siomitos

Επηδεί το DVD recorder είναι μακρόστενο, (SATA Plextor) έκανα εσωτερική μετατροπή στο casse και έβαλα τους δίσκους κάθετα και όχι οριζόντια όπως θα έπρεπε με βάση το tower.

Ναι απλα δεν καταλαβαινω πως αυτο σου κοβει υψος, να πεις οτι τα εβαλες στο ταβανι(ορθιο κουτι), τοτε ουτε η eclipse χωραει σιγουρα, αλλα απο υψος πως?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από siomitos [Σήμερα, στις 13:41]

Ποιά απο τις 2 αναφερόμενες να πάρω;

Aπό τις 2 η Ζalman είναι καλύτερη.

Και γενικά δεν είναι κακή ψύκτρα, απλά υπάρχουν και λιγο καλύτερες. Οι διαφορές είναι όμως σχετικές αφού μεγάλο ρόλο παίζει και η σωστή τοποθέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Αφου εισαι απο Αθηνα κ φοβασε μηπως δεν χωρεσει go στη στουρναρη στο extreme και παρε απο κει!

Τα παιδια δεν παιζονται...Αν δεν χωραει την επιστρεφεις κ ή αγοραζεις αλλη ή σου δινουν τα λεφτα σου πισω...

Και για οποιαδηποτε προβλημα εχεις το πολυ πολυ τους πας το pc κ στο φτιαχνουν επιτοπου.! ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ison [Σήμερα, στις 13:58]

Να ξερεις ομως οτι δεν πρκειται για την best αεροψυκτρα. Θα την ελεγα μετρια προς καλη.

Πάντως οι idle temps μου με τρομερή ζέστη εδώ, είναι 40-41 με GTX μεσα. Με 20-22 δωματίου ήταν γύρω στους 30 (stock cpu).

Από ένα σημείο και μετά όλες οι αερόψυκτρες περιπου την ιδια δουλεια κάνουν..+ - (1,2),

Για να δω πραγματικές διαφορές θα βάλω 3πλο ψυγείο με νερό μόνο στο cpu προσωπικά.

(για o/cing)

Η 9700 ΝΤ στις 1300-1400 είναι πραγματικά αθόρυβη, ο 12αρης που έχω πίσω πιο πολυ ακούγεται. Μετά τις 1750 την ακούς και μπορεί να σε ενοχλεί. Στις 2400 κάνει σαν jet.

Eγώ την έχω πάντα στην πρώτη ζώνη, δεν έχει ρυθμιστικό όπως η 9700led,

αλλά το mguru της ABIT κάνει καλή δουλεια με αυτά τα πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.