Jump to content



Demo-free συνδρομή; (dial up ή ADSL)


Makis Hourdakis

Recommended Posts

Γράψτε εδώ όσοι ξέρετε για demo ή γενικα "free" συνδέσεις που να μπορείς να μπεις χωρίς συνδρομή ή κάρτα. Όπως ήταν δηλαδή το tellas free internet. Σίγουρα είναι πολύ χρήσιμο όταν θέλουμε να δοκιμάσουμε τη γραμμή ή τη σύνδεσή μας ή όταν έχει πρόβλημα ο isp μας και βιαζόμαστε κτλ.

(Αλήθεια, εκείνο το tellas free internet παίζει ακόμα; Και αν ναι ποιά ήταν τα στοιχεία που έβαζες; )

Link to comment
Share on other sites

αχμ....εγώ Σεπτέβριο...είχα μπει για 15 μέρες με demo από την HOL....είχα πάρει και είχα ζητήσει και ήμουν και τυχερός μάλλον...πάρε και ζήτα αλλά δεν ξέρω τώρα τι παίζει :/

edit:ADSL .....

Link to comment
Share on other sites

Οποια εφημερίδα και να ανοίξεις, ή οποια κανάλι τηλεόρασης βλέπεις δίνει πλέον "free ιντερνετ" όπως το αποκαλούν.

Δεν είναι όμως καθόλου free αφου έχει αστικη χρέωση και όχι ΕΠΑΚ.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τις χρεώσεις αλλά και 1 το λεπτό να ήταν (λέμε τώρα) νομίζω δεν θα με πείραζε αν ήθελα για 5 λεπτά να δω κάτι επείγον μια φορά το χρόνο... Όσο και να είναι μπορεί να σε σώσει...

Μιλάω για περιστάσεις δοκιμών κτλ αν δεν διαβάσατε ολόκληρο το post... :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν καταλαβες.

Δεν εννοω demo με αστικη χρεωση αλλα κανονικη συνδεση ειτε dsl ή pstn, απλα περιορισμενου χρονου, κραταει λιγες ωρες/μερες. Ισως να το εχουν κοψει καποιοι γιατι γινοταν καταχρηση αλλα πριν κανα χρονο εδιναν.

Link to comment
Share on other sites

η HOL δινει νομιζω ακομα, στελνεις ενα sms και σου ερχονται οι κωδικοι. ειναι για 24 ωρες.

και για PSTN, εχω τα παρακατω:

icn-hellas:

ΤΗΛ.: 801 200 3733

Username: free

Password: net

HOL AnyTime:

ΤΗΛ.: 801 200 0 200

Username: any

Password: time

Link to comment
Share on other sites

’μα ξαναδώ τα 80++++ με δίπλα το FREE θα βγάλω σπυράκια.

Ρε σεις, μόνο free δεν είναι! Ξέρετε πόσο στοιχίζει ο ΕΠΑΚ; Όχι; Ψάχτε το. Σβήστε όλοι τις "free" 80++++. Δεν θέλω ούτε καν να βλέπει ο κόσμος τέτοια πράγματα.

Δείτε και αυτό από τις κάποτε "Κακίες" http://www.thelab.gr/showthread.php?s=&threadid=175&highlight=%E4%F9%F1%E5%E1%ED+internet

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε free δεν εννοουμε οτι μπαινεις τσαμπα. Απλα δεν εχεις το παγιο και τον λογαριασμο να σε "κυνηγανε" καθε μηνα και προφανως ειναι για εκεινους που δεν εχουν μονιμη συνδεση, δεν θελουν να δεσμευονται με συμβολαια και ειναι μονο για περιστασιακη χρηση. Ε, και αυτοι που βγαζουν τα... "free", το εκμεταλλευονται "δεοντως".

Link to comment
Share on other sites

Πάντως DEMO δίνουν σχεδόν όλες η εταιρίες internet ADSL αλλά είναι για πολύ λίγο απο μια έως δυο μέρες...

Μια λύση είναι να παίρνεις κάθε μέρα demo απο διαφορετική εταιρια :p

Link to comment
Share on other sites

Teledome:

Tηλεφωνικός αριθμός κλήσης:

Για Αθήνα: 212-9555555

Για Θεσσαλονίκη: 2312- 955555

Όνομα χρήστη (username): easy

Κωδικός χρήστη(Password): free

http://www.teledome.gr/%28EA2BEE55E1E053B9A8DF660BEAB417A09565ADD4DE21B28E%29/ecportal.asp?id=1698&nt=103

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikoszax [Σήμερα, στις 12:31]

Teledome:

Tηλεφωνικός αριθμός κλήσης:

Για Αθήνα: 212-9555555

Για Θεσσαλονίκη: 2312- 955555

Όνομα χρήστη (username): easy

Κωδικός χρήστη(Password): free

http://www.teledome.gr/%28EA2BEE55E1E053B9A8DF660BEAB417A09565ADD4DE21B28E%29/ecportal.asp?id=1698&nt=103

Αν έχεις δωρεάν αστικά τηλέφωνα (π.χ. Forthnet) και μένεις Αθήνα, χρεώνεσαι με τηλέφωνα όπως 212-9555555 ????
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από tifozif1

Αν έχεις δωρεάν αστικά τηλέφωνα (π.χ. Forthnet) και μένεις Αθήνα, χρεώνεσαι με τηλέφωνα όπως 212-9555555 ????

Μια δοκιμη θα σε πεισει... χεχε :) (ετσι δεν ελεγε η διαφημιση?)

Δεν ξερω αν χρεωνεσαι αν εχεις δωρεαν αστικα αλλα καλου κακου παιρνεις τηλ .την εταιρεια σου και αυτοι με την σειρα τους σου απαντανε (αν και οταν πιασεις γραμμη).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.