Jump to content



To Mybook κλεινει μονο του...


Samael

Recommended Posts

Επειδη τα ρυθμιστικα της WD ειναι για το π__ς, ξερει κανεις πως γινετε να μην κανει auto shutdown το μαραφετι??

Θελω να παιρνει backup καθε μερα τα χαραματα κ αυτο κλεινει κ χανετε απο το συστημα.... :TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Επειδη τα ρυθμιστικα της WD ειναι για το π__ς, ξερει κανεις πως γινετε να μην κανει auto shutdown το μαραφετι??

Θελω να παιρνει backup καθε μερα τα χαραματα κ αυτο κλεινει κ χανετε απο το συστημα.... :TD:

Καλά αυτό δεν κλείνει μόνο όταν κλείνεις το PC?

It's not a bug, it's a feature™ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανοιγοκλεινει παντα με το pc. Καμμια φορα κλεινει και μονο του στο ξεκαρφωτο. Δουλευα προχθες με ενα MyBook και επειδη δεν το χρησιμοποιουσα για αρκετη ωρα (κανε τεταρτο νομιζω), εκλεισε. Ε, δεν εγινε και τιποτα γιατι ο,τι και να ειχα κανει τα αποθηκευει μονο του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο ...

Μηπως κατι προγραμματα που ειχε μεσα, δεν θυμαμαι ακριβως ποια, το ρυθμιζουν ?

Τα εχω σβησει δεν μπορω να σου πω ακριβως ....

Μηπως απο την διαχειρηση ενεργειας το ρυθμιζεις ?

Ποιος εχει το προβλημα ?

και οι δυο ?

ο nikoszax ή ο Samael ?

:OT: Στο σιτε της wd τα εχει για να τα κατεβασω αυτα τα προγραμματα ? :OT:

Link to comment
Share on other sites

Καλά χρησιμοποιείς mybook για backup;

Έλεος! :p

Σοβαρά τώρα, αν είναι πάρε εσωτερικό frame για sata (υπάρχει και μοντέλο που παίρνει τους δίσκους ''κατευθείαν'' - χωρίς δλδ να χρειάζεται να τους βιδώσεις στο frame) και κάνε σοβαρή δουλειά (με κανα αξιόπιστο και γρήγορο δίσκο).

Link to comment
Share on other sites

Σε firewire το εχω, κ οπως ειπε κ ο Νικος μετα απο "λιγη" ωρα κλεινει ή μπαινει σε standby...whatevah :(

@Spc

Nαι ρε τσομπανι εχω κ το DSS για αυτο το σκοπο πανω στο σερβερ,το νοημα υπαρξης του mybook ειναι να παιρνω ενα remote backup απο ενα τερματικο κ αμα γουσταρομεν να το κλειδωνω κ σε ενα ντουλαπι...

Γιδοβοσκε ε γιδοβοσκε! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Οχι εγω δεν εχω προβλημα αλλα μαλλον ειναι φυσιολογικο αυτο να συμβαινει. Δεν τον δουλευω συνεχεια. Οποτε ομως τον χρειαζομαι, αν δν τον χρησιμοποιω για αρκετη ωρα, ξερω οτι κλεινει. Ειναι οπως και στους εσωτερικους δισκους που αν τους βαλεις να κλεινουν μετα απο καποια συγκεκριμενη ωρα, θα κλεισουν. Δεν τερματιζουν βεβαια οπως το MyBook αλλα ειναι σε καταστολη.

Link to comment
Share on other sites

Το ebook δεν κλήνει στα καλά καθούμενα. ...τουλάχιστον το δικό μου.Το αφήνω 24 ώρες ανοιχτό χωρίσ να κάνει τίποτα και δεν έχω δει μέχρι τώρα το πρόβλημα που περιγράφεις. Μάλλον κάτι άλλο θα τρέχει.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Samael

Σε firewire το εχω, κ οπως ειπε κ ο Νικος μετα απο "λιγη" ωρα κλεινει ή μπαινει σε standby...whatevah :(

@Spc

Nαι ρε τσομπανι εχω κ το DSS για αυτο το σκοπο πανω στο σερβερ,το νοημα υπαρξης του mybook ειναι να παιρνω ενα remote backup απο ενα τερματικο κ αμα γουσταρομεν να το κλειδωνω κ σε ενα ντουλαπι...

Γιδοβοσκε ε γιδοβοσκε! :hehe:

[Offtopic mode on] @Spc οταν μπορεσεις (δεν βιαζομαι) 4 κιλα γιαουρτι,ενα γιδοτυρι και ενα κεφαλοτυρι...να σαι καλα και αυτα να τα λες πιο πριν :p [offtopic mode off]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει αντιστοιχη επιλογη για το firewire αλλα καλου κακου τα ξετικαρα στο usb

@Mainframe

Mε firewire το εχεις κ συ συνδεμενο?

Αρχική απάντηση από ison

[Offtopic mode on] @Spc οταν μπορεσεις (δεν βιαζομαι) 4 κιλα γιαουρτι,ενα γιδοτυρι και ενα κεφαλοτυρι...να σαι καλα και αυτα να τα λες πιο πριν :p [offtopic mode off]

Ασε ασε,συμφωνα με εγκυρες πηγες θα μπει δυναμικα στο χωρο...τρεμε ΦΑΓΕ! :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.