Jump to content



Και τωρα μηχανογραφικό...


Dr.Paneas

Recommended Posts

Παναθεμα τους με το ατοιμο στο συστημα. Εβγαλα 14700 μορια στο 4ο πεδιο διοτι μαθηματικά κατ έγγραψα 9.7 και εκθεση 12.8 . Φυσικα 14. Και τα αλλα 18+++ . Σκεφτομαι ΤΕΙ Θεσσαλονικης Αυτοματισμού (αν δεν ανεβαι 1900 μορια) και το ΤΕΙ Πληροφορικης (αν δεν ανεβει 800 μορια). Τι λετε ;

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Καταρχάς συγχαριτήρια σε όλους σας..

Φίλε εγώ είμαι στο ATEIΘ τμήμα πληροφορικής...τελειόφοιτος...

δε νομίζω να ανέβουν πάνω απο 15000 σε καμία περίπτωση...κάπου κάτω απο 15...

Πάντως αν θές τη γνώμη μου, πληροφορική + αυτοματισμού στο ΑΤΕΙΘ είναι πολύ καλα τμήματα ...

ό,τι πληροφορία θέλεις εδώ είμαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαθηματικα εχασα γαμωτο 10.3 εγγραψα... Φυσικη ο ενας με εβαλε 16 κι αλλος 12. Τρεχα γυρευε. προγραμματισμο 98 ο ενας, 92 ο αλλος. Εκθεση 75 ο ενας 54 ο αλλος και πηγε και αναβαθμολογιση. Αοδε 92. Μαθη Γεν 90. Ετσι εβγαλα 14696. Εγω θα βαλω πρωτα την Πληροφορικη και μετα τον Αυτοματισμο. Απλα ρε παιδια, αν τελειωσω πχ Αυτοματισμο το ΤΕΙ και κανω και εναν μεταπτυχιακο MSc μετα μπορώ να πάω Αριστελειο μηχανικος υπολογιστών ή πρεπει να δωσω ξανα εξετασεις ; Αξιζει να το κανω αυτο ;

Link to comment
Share on other sites

σκεψου το καλα αν θες να ξαναδωσεις ,θελει πολυ υπομονη και γνωμη μου μην σκεφτεσαι ακομη να ξαναδωσεις. κανε κανονικα το μηχανογραφικο σου,και οταν βγουν τον αυγουστο οι βασεις μετα βλεπεις και πραττεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ρε παιδια, εγω και αυτοματισμο να παω δε με χαλάει. Αλλα λετε να ανεβει πανω απο 1900 μορια και να μην το πιασω ; OMG. Απλα ρωταω αν ξερει κανεις τι προοπτικές έχω αφου τελειώσω το ΤΕΙ Αυτοματισμου.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, πληροφορική + αυτοματισμού ΕΧΟΥΝ προοπτικές, το επίπεδο είναι άριστο, καλύτερο κ απο πολλά ΑΕΙ...

Να τα δηλώσετε παιδιά, μπείτε:

http://www.it.teithe.gr/ ή http://dp.it.teithe.gr/ για Πληροφορική και

http://ourania.autom.teithe.gr/gr/index.html για Αυτοματισμού

για περισσότερες πληροφορίες....

Επίσης καλό είναι κ το τμήμα Υπολογιστικών Συστημάτων στο ΤΕΙ πειραιά...

Αν σας αρέσει κάποιο τμήμα δηλώστε το, ΜΗ δηλώνετε τα τμήματα ανάλογα με τη βάση κ ΜΗΝ ακούτε τις συμβουλές του ΚΕΠ...εμενα με είπαν να δηλώσω Γεωπονία ή Φυσικό ή Μαθηματικό επειδή τα έπιανα...αλλα φυσικά κ δήλωσα πληροφορική ΑΤΕΙΘ...

Το θέμα είναι να δηλώσεις αυτό που σου αρέσει...

Προσέξτε μη κάνετε το λάθος γιατί θα το πληρώνετε για μιά ζωη(δυστυχώς έτσι είναι)...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ειμαι Υπολογιστικών Συστημάτων στο ΤΕΙ πειραιά... Το τμήμα εχει να κανει καθαρά με hardware... Εχει αρκετά υψηλο επίπεδο δυσκολίας θα έλεγα και απαιτεί διάβασμα... Απλα δεν είπα τπτ μιας και το παιδι ειπε οτι προτιμά να μην φύγει απο το σπίτι του... Παντως αν θές περισσότερες πληρφορίες εδώ ειμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ειμαι καλα..με 17.595 2-4 πεδιο

αν δεν εκανα μλκ στα μα8 κατ...8α μουν πολυ καλυτερα..

παντως μαλλον περναω ΠΑΜΑΚ..

ειναι κανεις εκει η στο αριστοτελειο να μου πει εντυπωσεις?

Καλη τυχη Dr.Paneas εγω παντως 8α πηγαινα στο τει πληροφορικης:)

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα άν σε ενδιαφέρει καθαρά η Πληροφορική, πάνε ΑΠΘ!

Στο ΠΑΜΑΚ το τμήμα είναι οικονοκικο...μισά μαθήματα οικονομικλων κ μισά πληροφορικής(εφαρμοσμένη πληροφορική σε οικονομικές επιστημες)....ενημερωτικά....:p

Link to comment
Share on other sites

περασα απο απθ και τι να πω απογοητευση

εκτος του οτι ειναι μεσα στις πρεζες

το παμακ ειναι πιο καινουργιο και λειτουργει καλυτερα και εχω και ατομα μεσα..

βεβαια ακομα δεν αποκλειω τπτ

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι στα 15507 με έριξε η έκθεση (ο τριτος βαθ. μου εβαλε τον χαμηλότερο βαθμο:TD: )

Σκέφτομαι το Τμήμα Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων

στο Πανεπιστήμιο Πειραιώς

Τι λετε ειναι κανένας απο εδω να μου πει καμια γνώμη??

Link to comment
Share on other sites

oxide τι εννοείς? πέρασες απο την Πληροφορική του ΑΠΘ?

Κι εγώ ΑΠΘ ήθελα αλλα δεν το έπιανα τότε το 2002(~15500 είχα:p)

Γενικά τα εργαστήριά δεν είναι καλά?

Τί εννοείς οτι είναι μέσα στις πρίζες?

Μη κοιτάς μόνο αυτά...Γενικά πιστεύω οτι το ΑΠΘ είναι πιο πληροφορικη....νταξ εννοείται οτι το ΠΑΜΑΚ εχει καλύτερο εξοπλισμο-κτίριο αλλα ρίξε μια ματια στα προγράμματα σπουδών να δείς τι παίζει κ ποιό σου αρέσει περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

@GeoBros

εννοω οτι πηγα απο κει για κατι δουλειες της μανας μου και τι να πω ρε συ...

ειχα παει και στο παμακ φετος νοριτερα..

αλλα τετοια κατασταση δεν επικρατουσε με τπτ

εκτος απο την ατελειωτη ανοργανοσια τους ..σε ολα τα παρκακια και τα πεζοδρομια ειχε συριγγες ..καιοχι αυτο δεν μπορω να το αγνοησω

για τα εργαστηρια δεν ξερω αλλα στο χημικο που πηγα ετσι οπως τα ειδα απο τις ανοιχτες πορτες(κα8ως περνουσα) καλα μου φανηκαν...

(αλλα εννοειται πως αυτο δεν αποτελει τεκμηριο οτι ειναι καλα)

ηταν οπως τα μικι-μαους ...σωληνες μπουκαλακια κτλ...

παμακ και μεταπτυχιακο με βλεπω..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.