Jump to content



Θερμοκρασία σκληρού δίσκου WD


HotPeanut

Recommended Posts

Θα ήθελα να μου πείτε αν αυτή η θερμοκρασία είναι υπερβολική για αυτό το δίσκο...σας παραθέτω την φώτο που είναι ενώ κάνω ανασυγκρότηση

http://img64.imageshack.us/my.php?image=hddtemprv6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από halaros

Χρησημοποίησε το Diskeeper για ανασυγκρότηση δίσκων, απλά κορυφαίο!

Εμ, κυριος εισαι λιγο :OT: , το θεμα ειναι η θερμοκρασια και οχι το προγραμμα για ανασυγκροτηση...

Φιλικα :)

Μια ερωτηση , για τους seagate ποια ειναι η συνηθησμενη θερμοκρασια λειτουργιας?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από nikoszax [Σήμερα, στις 12:59]

Γενικα δεν θα πω ασχημα λογια για WD και θα σου πω να τον παρεις ανεπιφυλακτα.

Τα 5 χρονια εγγυησης ειναι 3 της WD και 2 του e-shop?

Όχι δεν βλέπω να λέει κάτι τέτοιο...αλλά δεν παύει να είναι 5 χρόνια, και μόνο αυτό φτάνει για να πεισει κάποιον να το πάρει, ειδικά εμένα που έχω WD 4και βάλε χρόνια και χαίρει άκρας υγείας.

Πάντος πρέπει να είναι της WD και τα 5 χρόνια γιατί δίνει MTBF 1,000,000 ώρες..κατι που το δίνει σε λίγα μοντέλα;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρισκω διαφορα στη σελιδα του πλαισιου. Μονο οτι ο raid ειναι sata1 ενω ο "κανονικος" ειναι sata2. Δεν ξερω αν ισχυει αυτο αλλιως δεν βλεπω γιατι καποιος να παρει αυτον τον δισκο (εκτος απο την εγγυηση).

edit: Στη σελιδα της WD γραφει οτι ειναι για server. Αν τον δεις απο κοντα, θα καταλαβεις καλυτερα και θα σου πουν κιολας παραπανω λεπτομερειες.

Link to comment
Share on other sites

Να τον δω από κοντα μπορώ στο e-shop..δεν πιστεύω, πήγα να πάρω ένα φλοπυ και αφου το ζητησα μου ειπαν να περιμένω και το εφεραν με την αποδειξη, το πληρωσα και έφυγα.

Αν τους ρωήσω θα ξέρουν?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.