Jump to content



Format σε Compaq Presario 2800


Wizard!

Recommended Posts

Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω ένα Pressario 2800 να ξεκινήσει από το D ώστε να προχωρήσω σε πλήρες reset του συστήματος και να γίνει όπως την πρώτη μέρα που αγοράστηκε?

Το manual έχει χαθεί και το Recovery CD είναι χαλασμένο. Ξεκινάει και κολλάει λίγο μετά...

Τα περισσότερα έχουν ένα συνδυασμό πλήκτρων που το κάνουν στο boot. Μήπως τον θυμάστε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Έχει το partition. Αλλά δε βρίσκω το manual για να διαβάσω ποιά πλήκτρα είναι. Κι εγώ F10-11 σκέφτηκα, αλλά δεν το πήρα στα χέρια μου ακόμα για να δω.

Ε αν εχει το partition και δεν εχει πειραχτει τοτε εχει σιγουρα το restore manager στα Windows και σε συνδιαμο με Fκατι κατα μεγαλη πιθανοτητα θα σου κανει την δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά το partition δεν έχει πειραχθεί, αλλά για να ξεκινήσει από εκεί, χρειάζεται το cd της Compaq το οποίο έχει χαθεί :(

Μήπως έχει κανείς το cd να μας κάνει ένα αντίγραφο? To ψάξαμε μέσω HP, αλλά θέλει 25 ημέρες για να το στείλει και το service εδώ χρεώνει τα μαλλιοκέφαλά του!

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να βάλω άλλα ΧΡ, τη στιγμή που περιέχει αγορασμένα ΧΡ-Pro & Office 2003. Κι δε μπορώ να πάω εκεί, γιατί το "εκεί" ήταν αγγελία κι αγοράστηκε μεταχειρισμένο εδώ και 4 χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα? Αυτός που το αγόρασε... Τίποτα δεν έχει... Μόνο τα απαραίτητα... Εδώ δεν του έδωσε το floppy που έπρεπε να έχει. Αλλά δεν ήξερε τι έπρεπε να πάρει. Είδε laptop, καλή τιμή και πήγε και το πήρε... Τι να του πεις 4 χρόνια μετά?

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου...Λογικα καπου στο λαπτον θα εχεις κολημενα τα αυτοκολητα με τους αυθεντικους κωδικους των ΧΡ και Office.

Οποτε, κατεβασε μια κοπια τους και στην διαρκεια του Setup, εσυ απλα θα βαλεις τους αυθεντικους κωδικους.;)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ξαναπροσπαθήσει σε άλλα laptop και δεν πιάνει... Είναι ΟΕΜ εκδόσεις και πρέπει να βρεις κατάλληλο ΟΕΜ για να μπει. Επίσης, έχει αρκετό παίδεμα μετά στο να περάσεις drivers, utilities κλπ. Φυσικά αν δε βρω CD αναγκαστικά θα το κάνω :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Γνωμη μου...Λογικα καπου στο λαπτον θα εχεις κολημενα τα αυτοκολητα με τους αυθεντικους κωδικους των ΧΡ και Office.

Οποτε, κατεβασε μια κοπια τους και στην διαρκεια του Setup, εσυ απλα θα βαλεις τους αυθεντικους κωδικους.;)

Και αυτο σωστο. (Αλλα και δικη σου κοπια να βαλεις, δεν εγινε και τιποτα.)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.