Jump to content



FireFox 2.0.0.4 Vista και downloads προβλημα


greekfragma

Recommended Posts

εχουμε και λεμε:

FireFox 2.0.0.4 εκδοση

λειτουργικο Vista Ultimate 32-bit

τα περισσοτερα downloads στο τελευταιο δευτερολεπτο σταματανε.

εαν πατησω ακυρωση και προσπαθεια ξανα τα περισσοτερα ξεκολλανε και δειχνουν οτι κατεβηκαν κανονικα (δεν τα κατεβαζει δηλαδη απο την αρχη)

το κακο ειναι οτι περιπου τα μισα που παταω προσπαθεια ξανα και κατεβηκαν δεν λειτουργουν σωστα...ειδικοτερα εαν ειναι .rar αρχεια.

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Pan0s

εμένα λειτουργεί μια χάρα!!

:spam: :spam: :spam:

και εμενα μου το εκανε αυτο. Στην αρχη τα ακυρωνα, μετα ομως αρχισα να τα αφηνω και μετα απο ενα μικρο χρονικο διαστημα ολοκληρώνονταν κανονικα.Δοκιμασε να κανεις αυτο και αν δεν δεις αποτελεσματα το ξανασυζηταμε

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Δοκίμασε και με linux μήπως ευθύνεται το λειτουργικό.

Αν και περισσότερο για κάποια ρύθμιση στο router ή πρόβλημα

με τον isp μου ακούγεται. Βέβαια δεν ξέρω, δεν έχω παρόμοια εμπειρία!

Link to comment
Share on other sites

εγινε και σε φρεσκια εγκατασταση χωρις antivirus firewall κλπ.

προσπαθω να θυμηθω εαν οποτε συμβαινει αυτο ειναι που εχω τα προβληματα και με τη φορθνετ.......και μαλλον ετσι ειναι.

ολα τα σεναρια που μπορω να αλλαξω απο το σπιτι εχουν αλλαχθει ειτε hardware ειτε software.

εφαγα και το γουγλη για να βρω ακρη αλλα τιποτα.

ευχαριστω προς το παρον.:)

Link to comment
Share on other sites

αν ήταν η γραμμή ρε όμορφε, θα ήταν σε τυχαίο σημείο... όχι όταν έχει κατεβάσει όλο το αρχείο και πάει να το συνθέσει και από τα temp κομμάτια να σου δώσει το τελικό...

οπότε μάλλον av prob ή κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά μετά από φρέσκια εγκατάσταση είναι όντως πολύ περίεργο!

Πάντως αν θες προσωρινά να μη τα χάνεις τα αρχεία που κατεβάζεις μπορείς να προσπαθήσεις να μετονομάσεις τα .part αρχεία που αφήνει ο firefox στη κανονική τους κατάληξη και να δεις αν τρέχουν. Εγώ επειδή επίσης το έχω πάθει πολλές φορές αλλά συγκεκριμένα σε .iso αρχεία όταν κατεβάζω, μετονομάζω τα parts και τα ανοίγω με poweriso και δουλεύουν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.