Jump to content


Προς κατόχους Acer 5920 !!!


Guest nitrodr125

Recommended Posts

Πήγα προχτές στο πλαίσιο να πάω να φτιάξω ενα pc για την δουλειά και με το που μπαίνω στο Service βλαίπω ένα 5920 στον πάγκο !!!

Καταλαβαίνετε ότι το SOK ήταν μεγάλο !!!!

Με το που ρώτησα τι έγινε μου είπαν ότι το λειτουργικό σβήστηκε !!!

Και λέω και εγώ "καλά ρε παιδιά και τι έγινε ? άμα βάλει το cd που είχε μέσα το ξανακάνεις install " και τότε μου είπαν το κουφό ότι δηλαδή το laptop πρέπει να πάει αθήνα επειδή το cd που είχε μέσα στο κουτί δεν είναι τίποτα άλλο απο ένα απλό upgrade ....

Και μου είπαν να κάνω από το Acer Empowering Technology ένα backup και να επιλέξω εκεί που λέει Acer Default DVDs και γράφει 2 DVD τα οποία είναι για το Recovery !!

Εγώ δεν το ήξερα αυτό και είπα να κάνω ένα post μήπως και υπάρχει κανείς που δεν το ξέρει και έχει τρεχάματα !!!

Αυτά !

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως είναι το πρώτο πράγμα που κάνεις με το που πάρεις το laptop...

Πάντως αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχει και recovery partition,οπότε μάλλον ο ιδιοκτήτης έκανε format σε όλο το δίσκο...

Link to comment
Share on other sites

Guest nitrodr125

Εγώ δεν το ήξερα βρε παιδιά !

Σε ένα άλλο Acer που είχα (το οποίο δεν είχε κανένα DVD μέσα) με το που το άνοιξα ζήτησε DVD για να φτιάξει το Recovery και όταν πήρα το 5920 υπέθεσα ότι αυτό που είχε μέσα ήταν το recovery .

Τέλοσπάντων!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.