Jump to content



Σοβαρό hosting site


bleo8onhs

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Ψάχνω ένα server για hosting. Σοβαρό με εγγυημένο uptime, και να υποστηρίζει php, sql, να εχει control panel και ότι άλλο υπάρχει καλό είναι. Όχι σαν το pointer.gr που βρήκα από το search σε κάποιο θέμα εδώ, που δεν έχει στον windows server php...

Εχει κανείς να προτείνει κάτι? Θα προτιμούσα να έχει προσωπική εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oOoOo

www.rainhost.gr

δαγκωτο πολυ καλη εξυπηρετηση και δεν εχω κανενα προβλημα εδω και 1+ μηνα

για hosting στην αμερική είναι ακριβός... και cpanel??? pfff

καλύτερα ελλάδα+plesk...:whistling

@blue Μαν για τί ανάγκες μιλάμε storage+b/w?? windows/linux server??

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

Αρχική απάντηση από Voudas

για hosting στην αμερική είναι ακριβός... και cpanel??? pfff

καλύτερα ελλάδα+plesk...:whistling

@blue Μαν για τί ανάγκες μιλάμε storage+b/w?? windows/linux server??

m8 δεν έχω πρόβλημα, είτε εδώ είτε έξω. Θα ήθελα να έχει αρκετό διαθέσιμο χώρο αφού θα έχει μεγάλα downloads αλλά δεν είναι πρόβλημα. Το πιθανότερο είναι να στήσω και άλλον server για τα downloads. Επίσης δεν υπάρχει πρόβλημα στο λειτουργικό, αν και θα προτιμούσα windows αφού θα πρέπει να γίνεται και upload από κόσμο που δεν τα πάει καλά με το command line. Για storage αν δεν έχει τα downloads, μικρό, αν τα έχει, 10gb στάνταρ. Το ίδιο και bandwidth, αν έχει τα downloads, δεν έχω πρόβλημα. Με τα downloads, όσο περισσότερο γίνεται.

H λύση του ελλάδα+plesk είναι κάλη, έχεις να προτείνεις τίποτα καλό? Αν έχεις και τίποτα έξω δεν υπάρχει πρόβλημα, και Γερμανία ακόμη καλύτερα. Είμαι πολυ δυσαρεστημένος με το server4you.de. Πολύ όμως! Οι άνθρωποι είναι απαράδεκτοι.

Link to comment
Share on other sites

χμμμμ για win ελλάδα δεν ξέρω να σου πω...

εγώ νοικιάζω 2 σέρβερ έναν λίνουξ εδώ (vps) και έναν αμέρικα (cluster system) για δικιές μου ανάγκες...

για 10gb ελλάδα θες πολλά χρήματα... δε ξέρω βέβαια το budget αλλά εδώ το bw είναι ακριβό...

Link to comment
Share on other sites

Θα με πεθάνετε. Διαβάζω pointer, παω στο pointer.gr., το προτείνω, και εκει που είμαστε έτοιμοι βλέπουμε πως δεν έχει php...

Διαβάζω superweb, πατάω αποστολή στο mail, γυρνάω στο lab, όχι superweb λέτε.

Κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

loool

εξαρτάται τι θες... επειδή το έχουμε ψάξει πολύ, για ελληνικό σέρβερ η sweb πρέπει να είναι η πιο καλή λύση... τουλάχιστο για reselling και vps που μας ενδιαφέρει... εγκατάσταση έχει μέσα στο datacenter της otenet, τα γραφεία τους είναι δίπλα... τιμές καλές, ειδικά αν θες πακέτο που το χειρίζεσαι εσύ δε σε νοιάζουν πολλά... το μόνο κακό με sweb είναι ότι είναι τυπικοί και στυλάκι απλησίαστο, δεν θα σε έχουν από κοντά δλδ...

το mosso αν κατάλαβες πως δουλεύει υποτίθεται δε πέφτει οπτέ και μπορεί να τρέχει τα πάντα μιας και δεν είναι ένα μηχάνημα ή τμήμα μηχανήματος... είναι πιο περίπλοκο όμως...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και θηρίο αν δεν κάνω λάθος όμως. Βέβαια τα 100$ το μήνα είναι δελεαστικά, το πιο πιθανό είναι να περάσουμε εκει το χειμώνα, αφού 80gb φτάνουν και περισσεύουν και 2tb bandwidth... δεν έχω λόγια αν είναι αληθινό, και όχι σαν τα unlimited traffic που κυκλοφορούν.

Θα παω σε superweb και το κρίμα στο λαιμό σας... loool

Σας ευχαριστώ όλους.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.