Jump to content



Forthnet and mail and αίσχος


argirisxt

Recommended Posts

ξέρει κανείς εαν απαντάει σε mail η forthnet ???έστειλα 2 mail στο internet-support αλλα στα @@ με έγραψαν.........ναι ειναι οραια να πληρωνεις 1mb και να έχεις κάτω απο 512,νιώθω υπέροχα!παίρνεις τηλ ή μιλάει ή σε βαζουν στη αναμονη ενα 15λ. ναι νιωθω υπέροχα ΕΛΛΑΔΑ με τα ωραία σ :T: :T: :T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Στο 211-1008000 μου απαντανε στσ 3-4' συνηθως.

αυτό ειναι το τμήμα πωλήσεων!εγω μιλαω κ για αυτο στο τηλ αλλα μαιλ εστειλα στο τεχν. υποστ. πριν καμιά 6 ωρες το έστειλα κ τωρα έστειλα πάλι!ασε που το μαιλ μ δ γίνεται πιο ευγενικό!κ τους είπα οτι περιμένω απάντηση κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω forthnet 1mbit όταν συνδέομαι μου γράφει 2. Αλλά σε κάτι test που είχα δει σε ενα περιοδικό (μαλλόν το RAM) στη Θεσσαλονικη η 2αρα πιάνει πραγματική ταχύτητα περίπου 1mbit. Αλλά όσες φορές και αν έχω πάρει τηλέφωνο στη forthnet σε 10 λεπτά το αργότερο με απαντάνε. Και απο ότι έχω δει έχει την καλύτερη εξυπηρέτηση σε σχέση με κάτι άλλες εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mertsa [Σήμερα, στις 18:00]

αυτό ειναι το τμήμα πωλήσεων!εγω μιλαω κ για αυτο στο τηλ αλλα μαιλ εστειλα στο τεχν. υποστ. πριν καμιά 6 ωρες το έστειλα κ τωρα έστειλα πάλι!ασε που το μαιλ μ δ γίνεται πιο ευγενικό!κ τους είπα οτι περιμένω απάντηση κιόλας

Νομίζω ότι χρειάζεται περισσότερη υπομονη. Επειδή έστειλες e-mail πριν από 6 ώρες δεν σημαίνει ότι είσαι ό μονός που το έκανε και δεν έχουν άλλα 100 emails να απαντήσουν.

Περίμενε και αν δεν σο απαντήσουν μετα απο 24ώρες τότε ναι πες ότι θες αλλα μην επιμένεις να σουν απαντήσουν μέσα σε λίγες ώρες

Link to comment
Share on other sites

φιλε, εγω νομιζω πως με τα e-mails δεν βγαινει ποτε ακρη. αν θες να κανεις κατι καντο απο το τηλεφωνο η ακομα καλυτερα αν εχεις και την δυνατοτητα πηγαινε απο τα γραφεια τους και καθαρισε αυτοπροσωπως.

Link to comment
Share on other sites

1242 το τηλεφωνο του ADSL

ΠΑρε τηλεφωνο τις βλαβες του ΟΤΕ.... δεν φταιει ο παροχεας (αν εισαι με δικτυο του ΟΤΕ)

Αν εισαι σε δικτυο της Φορθνετ αλλαζει το θεμα!

Ειχα και γω μια πτωση τις ταχυτητας μου στο μισο πριν καιρο..

Οταν ξεκινησα και τους επριζα καθε μερα με τα τηλεφωνα μου διορθωθικαν ολα!!

Αντε .. παρε τηλεφωνο και Ενημερωσε μας ....

Φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

θα παρω στον οτε αλλα κανονικα φταίει η φορτηνετ εγω φορτηνετ πληρώνω να παει να τα βρει αυτη με τον οτε αλλα θα παρω ασε εχω τρελαθεί παλια ειχα οτενετ 768 30kb σήμερα τωρα κατεβάζω με 50 παλιά τα πρωινά ειχα κ 110 ή με την 768 70 κατι πρεπει να γινει με αυτό!thx για το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

μ ειπαν να πάρω στην forthnet,αλλα να σήκωναν κ το τηλέφωνο παίρνω τηλ ολο μιλαει ουτε σε αναμονή δ μπαίνω!

Στα email δ απαντατε στο τηλ δ απαντατε αντε και @#%#%$%^$^ παλιό %##(%*(%(#*%!

Το Τμήμα Τεχνικής Υποστήριξης Υπηρεσιών Internet, με την πολυετή εμπειρία του στην υποστήριξη πελατών, καταφέρνει ασταμάτητα, 24 ώρες την ημέρα, 365 ημέρες το χρόνο, να ανταποκρίνεται άμεσα και αποτελεσματικά στις ανάγκες των πελατών του.

ναι ρε έγινες

θα ακουσω λιγο Heavy Metal Black Death γιατι σπάστηκα τωρα :banging: :banging: :banging: :banging: :banging: :banging:

Link to comment
Share on other sites

Ακου να δεις τι θα κανεις! θα περνεις τον οτε .. και θα δηλωσεις βλαβη. αν σε ρωτανε τι ταχυτητα εχεις αυτην την στιγμη θα δηλωνεις κατω απο το 1/3

Μονο ετσι θα τρεξουν. Για ταχυτητες ανω του 1/3 θεωριτε οτι δουλευει η γραμμη σου.

καθως πληρωνουμε για ταχυτητες εοω και 768 (πχ)

Μην σταματησεις να επιμενεις!!!!!!

Ο επιμενων νικα

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pro

Ακου να δεις τι θα κανεις! θα περνεις τον οτε .. και θα δηλωσεις βλαβη. αν σε ρωτανε τι ταχυτητα εχεις αυτην την στιγμη θα δηλωνεις κατω απο το 1/3

Μονο ετσι θα τρεξουν. Για ταχυτητες ανω του 1/3 θεωριτε οτι δουλευει η γραμμη σου.

καθως πληρωνουμε για ταχυτητες εοω και 768 (πχ)

Μην σταματησεις να επιμενεις!!!!!!

Ο επιμενων νικα

το προβλημα ειναι οτι εφαγα πορτα απο τον οτε !με εστειλε απευθείας στην forthnet......!κ ακομα δ εχω πιασει γραμμη στην φορτηνετ μπορει οταν ειχα οτενετ να μην εκανα τπτ αλλα τωρα θα κανω οτι μπορω κ ας μην γινει τπτ !κανενα μαιλ να στειλω στην προστασια καταναλωτων???πιο ειναι το μαιλ τους??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια δεν μπορειτε να φανταστειτε ποσο μου τη σπαει αυτο το πινγκ-πονγκ που παιζουν μεταξυ τους οι εταιριες με μπαλακι τον καταναλωτη.

σε ποια περιοχη μενεις ρε αδερφε; αν εισαι Αθηνα ή Αττικη τελος παντων το καλυτερο που εχεις να κανεις( πραγματικα το καλυτερο) ειναι να πας στα γραφεια τους στην Καλλιθεα. Διαφορετικα να επιμεινεις με ΤΗΛΕΦΩΝA

Και ξεκολλα τελος παντων απο το e-mail. Αν θες την προστασια καταναλωτων( ειχα ακουσει για ενα τετοιο οργανισμο που ειναι αποκλειστικα για τηλεπικοινωνιες) κανε οτι εχεις να κανεις χωρις e-mail.

Καλα ρε παιδι μου, τηλεφωνο δεν εχεις; Σε σπηλια με dsl ζεις;;;; :D :D

Link to comment
Share on other sites

θεσσαλονικη....ξερεις τι ο γραπτός λόγος μένει(φυσικα πρεπει να διαβαστεί πρώτα ) απο το να το σηκώσει μια τηλεφωνήτρια που δ θα δώσει μεγάλη βάση!ετσι πιστευω μπορει να κανω λαθος

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mertsa

θεσσαλονικη....ξερεις τι ο γραπτός λόγος μένει(φυσικα πρεπει να διαβαστεί πρώτα ) απο το να το σηκώσει μια τηλεφωνήτρια που δ θα δώσει μεγάλη βάση!ετσι πιστευω μπορει να κανω λαθος

ο γραπτος λογος μενει αρκει οπως ειπες να διαβαστει πρωτα, υπαρχει ομως και η περιπτωση το fax ή το mail που θα στειλεις να γινει αιτια για να εξασκησουν καποιοι το ταλεντο τους στο μπασκετ.

Αν παρεις την τεχνικη υποστηριξη δεν νομιζω πως θα το σηκωσει καμια τηλεφωνητρια αλλα καποιος τεχνικος. Ετσι γινεται συνηθως :D .

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ απαντανε στα mail (εχω στειλει καμια 10αρια, ουτε σε 10 ημερες)

ΔΕΝ απαντανε στα τηλεφωνα αν δεν περασουν 25 λ ( εχω στοιχεια , το εχω ηχογραφησει)

Στο κλεινουν στα μουτρα για την καλυτερη εξυπηρετηση σου.....

Σου κοβουν το τηλεφωνο 7 ημερες και κανεις δεν ξερει τιποτα, κανεις δεν βοηθαει (ναι ειναι αληθεια.....)

αξιζουν ολα αυτα για να εχεις μια πολη καλη και γρηγορη συνδεση internet και σμπαραλιασμένα νεύρα ?????????

Υ.Σ

ο μονος τροπος που εβγαλα ακρη ηταν να παω απο εκει, να φωναζω σαν παλαβος, να βριζω τα θεια, να βγαλω τους πελατες που ηταν εκει εξω, να ριξω κατω καποια που ηρθε να με ηρεμισει, και ολα αυτα για να μου συνδεσουν το τηλεφωνο.......

Link to comment
Share on other sites

φορτηνετ σήκωσε το τηλ......σημερα απο το πρωι εχω παρει 15 φορες παμε για ρεκορ

edit 1

yeeeesss έπιασα γραμμή(φυσικά 10λεπτα αναμονή ) κ περιμένω τηλ απο τεχνικό μ είπαν για να δούμε

(εάν όπως κ είδα δ ενδιαφέρθηκαν πολλα παιδια ευχαριστω αυτους που προσπαθησαν να με βοηθήσουν )

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.