Jump to content



Προβλημα με την Προσθ/ση Προγραμματων


Dr Sapiro

Recommended Posts

μου έχει τύχει σε PC πελάτη, να αναβαθμίσω από XP Home σε XP Prof και μετά να μου δείχνει μόνο τα προγράμματα που εγκατέστησα μετά την αναβάθμιση. Μήπως παίζει κάτι τέτοιο; Ή μήπως αυτό που λέει ο jpavly, δηλαδή να "έτρεξες" κανένα registry cleaner και δε στα εμφανίζει πλέον;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μπορει να σας φαινεται κουφο αλλα ετσι ειναι, δειχνει ξαφνικα μονο 16 προγραμματα ενω εχω 100...

Αυτο που σκεφτηκα ειναι οτι ισως οφειλεται στη χρηση του iolo mechanic με το οποιο εκανα και compact(συμπιεση) registry. Λειτουργια undo δεν υπηρχε.

Μηπως ξερετε τι να κανω για να τα βλεπω παλι ολα? προφανως κατι για να ξεσυμπιεσω τη registry?

Link to comment
Share on other sites

Συμπίεση στη registry δεν γίνεται αρχηγέ.. Προφανώς το πρόγραμμα έβγαλε ότι θεωρούσε άχρηστο και το κράτησε στην άκρη.

Θα σου πρότεινα να δεις στο support της εταιρείας για το πως θα κάνεις undo.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω...

Υπαρχουν πολλα προγραμματα (πχ. Registry Mechanic) τα οποια εχουν επιλογη για compact registry... Eτσι λεει κερδιζεις και χωρο.

Να πω οτι δεν εχω αφαιρεση προγραμματων, υπαρχουν κανονικα αλλα δεν εμφανιζονται στη λιστα της προσθ/σης. Το θεμα ειναι πως να γινει να επανεμφανιστουν.

Link to comment
Share on other sites

1. Google is your best friend.

2. Στων εταιρειών τα sites, το section Support is your next best friend.

Έχουμε και λέμε:

Google: http://www.google.gr/search?hl=el&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=J8C&q=iolo+system+mechanic+registry+optimize+undo&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7&meta=

Iolo Support: http://www.iolo.com/customercare/kbarticle.aspx?id=KBA-01815

Καλό διάβασμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω αλλα προκειμενου να κατσω να διαβασω ολα αυτα καλυτερα να παιξω DiRT:)

Εξαλλου δεν το εχω πια το προγραμμα, το απεγ/σα.

Σιγουρα θα υπαρχει καποιος αλλος πιο απλος τροπος για ξε-compact της registry.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η ιδέα σου :D

Next time που θα χρειαστείς βοήθεια, θα κάθομαι εγώ προσωπικά να παίζω Overlord. Ελπίζω, για το καλό σου, να μην κάνουν το ίδιο και οι υπόλοιποι ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.