Jump to content



HELLLP Η ΚΑΡΤΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ


michailovits

Recommended Posts

Ίσως να θυμάστε όλοι το πρόβλημα υπερθέρμανσης που είχα με την gecube χ1950pro μου.

Την πήγα στο eshop και ενω περίμενα 10 μέρες μου λένε σήμερα (πήρα τηλ.στο ευγενέστατο πραγματικά service του eshop στην Αθήνα)και μου λένε πως η κάρτα δεν καλύπτετε απο εγγύηση.

Μου λένε πως την έχω ξεβιδώσει και η εταιρία σαν ετερία δεν μπορεί να την πάρει για να την αλλάξει.

ΟΚ , ως εδω

αλλα εγω ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Υπάρχει μια πιθανότητα να την πίραξε ο τεχνικός που πήγα το pc μου για να το δει αν και δεν νομίζω.

Παιδιά τι θα κάνω την πήρα την κάρτα πριν απο 3βδομάδες 166!!!!!!!!!

Και η κάρτα είναι ανήκανη λόγο προβλήματος να τρέξει τα παιχνίδια

Σας ικετεύω βοηθήστε με να βρω μια λύση γιατι θα τρελαθώ εχω φρικάρει τώρα!!!!!!

Και λέω το άλλο εγω τώρα, πες οτι την άνοιξα αυτοί που το κατάλαβαν??????

Επίσης να πω πως στο site τους δεν υπάρχει διαθεσιμότητα αυτής της κάρτα και ενας φίλος μου λέει πως είπαν αυτο το παραμύθι (αν οντως δεν έχει ανιχτεί η κάρτα) για να μη την αλλάξουν.

Δεν ξέρω πραγματικά

Ρίχτε ιδέες γιατι το απογευμα θα πάω και οπως το βλέπω θα γίνει βιετναμ εκει πέρα....

απο την αλλα αν δεν συμββαστούν θα ήθελα να προσπαθίσουμε να βρούμε μια λύση για την κάρτα που με τόσο κοπο απέκτησα....(ενας θεος ξέρει τι τράβηξα για να μου την πάρει ο μπαμπας μου...)

PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

ξεβίδωμα τί εννοούν? αφαίρεση και επανατοποθέτηση του κούλερ? δε νομίζω να φαίνεται κάτι τέτοιο... η κάρτα ήρθε σε σφραγισμένο κουτί? νομίζω η γραμμή που θα πρέπει να ακολουθήσεις είναι το ότι αν τη θεωρείτε πειραγμένη τότε σημαίνει πουλάτε πειραγμένες κάρτες μιας και δεν έχω γνώσεις να κάνω εγώ κάτι τέτοιο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό εννουν

οτι έβγαλα την ψύκτρα και την ξανα έβαλα.

Εχω μια επιφ΄λαξει καθως οταν είχε πρόβλημα η καρτα πριν να την παω στο eshop την πήγα (ολο το pc )σε άλο τεχνικό, και λεω μη την πείραξε αυτός, αλλα δεν νομίζω.....

Ναι ναι, σωστά αυτο θα υποστιρίξω, δεν εχω γνώσεις να κάνω κάτι τέτοιο!

Και φοβάμαι γενικά μη γίνω ρεζίλι αν την πείραξε ο τεχνικός (τον π΄γρα τηλ. και λέει πως δεν την ακούμπισε την κάρτα...)

Link to comment
Share on other sites

σιγα μην φαινεται..εκτος και αν μιλαμε για πολυ χοντροδουλεια που δεν νομιζω

για να 3ες πως να κινη8εις παρε τον τεχνικο τηλ και ρωτα αν εβγαλε το fan η την ψυκτρα

.:)

edit: με προλαβες

Link to comment
Share on other sites

Να τους πεις κιόλας ότι, εντός της ευρωπαϊκής ένωσης, δεν πουλιέται καινούριο ηλεκτρονικό με κάτω από 1 χρόνο εγγύηση. Οπότε, αν δεν πουλάνε μεταχειρισμένα και έχεις απόδειξη αγοράς πριν ένα μήνα , και εφόσον δεν υπάρχει εμφανής επέμβαση από εσένα στην επιφάνειά της, να τσακιστούν να στην αλλάξουν η΄να σου δώσουν πιστωτικό.

Link to comment
Share on other sites

Τους πήρα τηλ (καλα μεχρι πια ώρα κάθωντε δενκλίνουν?)

Και μου είπαν με επιθετικό ύφος μετα απο πολύ ώρα πως δεν υπάρχει καμιά περίπτωση να την αλλάξουν επειδή έβγαλα την ψύκτρα έβαλα πάστα θερμοαγώγιμη και ξανα έβαλα την ψύκτρα.

Μου είπαν πως δεν έχουν εφθήνη και οτι δεν θα την αλλάξουν

Όταν τους είπα για ινκα και για αυτό που μου είπε ο φίλος

Occultist

μου είπαν πως θα με πάρουν σε λίγο για να πάρουν τηλ. κάτω στην εταιρία.Όπως και έγινε και τα νέα ήταν ακριβώς μα ακριβώς τα ίδια.

Μου έδωσαν και το τηλ. της εταιρία (λες και δεν το ήξερα) και μου είπαν να τους καλέσω και οτι θα μου πουν ακριβώς καρμπον οτι είδαν πως την πήραξα και δεν θα μου ρτην αλλάξουν.

Τελος πάντων επειδή είμαι γνωστός γκαντέμης θα ξυλοθώ για μια τέλεια ψύκτρα μπας και ησιχάσω με αυτό το vpu recover.

Παιδιά πέρασα 2 ώρες νευρικότατες εξετίας των ψεμματων τους και απο πάνω σαν βλάκας μου είμαι θα τους δώωκι αλλα λεφτα για ναπάρω ψύκτρα για την κάρτα που δεν μου άλλαξαν!!!!!!!

Έχει κανείς άλλος καμια αλλη ιδέα?Διαφορετικά θα ήθελα γνώμες για ψύκτρα.

(να πω πως ο πυρήνας και οι μνήμες δεν ζεσταίνονταν στην κάρτα αλλα τα τρανζίστορ και οι πικνωτές γύρω απο την υποδοχή για ρεύμα πάνω στην κάρτα.)

Ξέρω πως είναι καθαρή ηλιθιότητα αυτό που θα κάνω (sorry κιολας για την ευγενική μου κουβέντα)αλλα.....αλλα!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχεις δικαίωμα καταγγελίας στο ΙΝΚΑ... αλλά δε θα ξεμπερδέψεις γρήγορα... Δεν αρκεί που τους απείλησες εμμέσως, αναφέροντάς το...

Και να μιλάνε ευγενικά άλλη φορά στον πελάτη τα ζώα... Οι καλοί τρόποι δεν έβλαψαν κανέναν... :mad:

btw μπορείς να βγάλεις μια φωτογραφία (σχετικά ευκρινή) της κάρτας για να δούμε αν φαίνεται κάτι πειραγμένο?

Link to comment
Share on other sites

http://www.gecube.com/site-warranty.php

3. GPU or ASIC device (VGA) is sensitive to thermal (heat) issue. The ventilation part or cooler fan is designed to meet the requirement for reliability of the product. It is not allowed to dismantled or take off the ventilation part or cooler fan as this may causes damage to the GPU or ASIC device due to improper re-installation. Non-compliance will cause the warranty of the product void at user expenses.

Ξαναμίλα με τον τεχνικό αν στην έβγαλε αυτός εκτός εγγύησης. Αν είναι απόλυτος και τον εμπιστεύεσαι, το θέμα δεν είναι να υπάρξει διαμάχη για το αν το θεωρούν λόγο άρσης της εγγύησης αλλά το ότι είτε λένε ψέμματα για να μη στην αλλάξουν είτε πούλησαν refurbished κάρτα... δεν είπες αν ήταν σφραγισμένη...

Link to comment
Share on other sites

Sorry ρε φίλε, αλλά εδώ δεν λές ότι έβαλες πάστα;

Αρχική απάντηση από michailovits

Και θερμοαγώγημη πάστα πήρα αλλα τίποτα η κάρτα πάλι ζεσταίνεται όταν παίζω games (όχι κάτι σπουδέο αλλα...)

Για εξηγήσου λίγο καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα βγάλω μια φοτο σήμερα το βραδάκι και θα την ποστάρω.

Θα πάω το απογευμα να την πάρω και θα βάλω και φοτο να την δείτε

(να την ανοίξω για να την δείτε και απο μέσα πως είναι?)

Δεν θα ξεμπερδέψω με αυτούς και δυστιχώς οι καταγγελιες και αυτα δεν με συμφέρουν.

Το είπα στον μπαμπά μου και λέει πως για να το λένε οι ειδικοί (τρομάρα τους)έτσι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι,

αλλα δεν είναι η πρώτη φορά που την δίνω για service στο eshop.

Απλά τώρα με τρέλαναν.

Και για την ακρίβεια δεν ξέρω αν την είχαν στείλει κάτω στην εταιρία (μαλον οχι) μου είπαν πως έφτιαξαν την κάρτα βάζοντας πάστα θερμοαγώγιμη.

Δεν είχα δώσει μεγάλη σημασία καθώς την είχα αφήσει στα χερια του μπαμπά μου (μιας και είμουν στην φρικτή κατασκίνωση μακρια απο το pcάκι μου) και ναι για να το είπαν έβαλαν πάστα.

Αλλα εγω ποτε δεν άνοιξα την κάρτα και ούτε ο άλλος ο τεχνικος!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oOoOo [Σήμερα, στις 14:30]

Πως το ειδαν αυτο ??? Αν η ψυκτρα βιδωνετε δεν υπαρχει περιπτωση να το καταλαβουν (εκτος αν ειχε κερι η κατι τετοιο) αν ειχε κατι πλαστικα καπως ετσι : __

|

|

\/

παλι δυσκολο να τ δουν...

Μηπως την εβγαλε ο τεχνικος και μετα την εστειλε στην εταιρια???

Και τωρα σου χρεωει τα λαθη του?

]

Ναι, αυτό σκέφτομαι τώρα.....

Και θα γίνει ο χαμός τώρα που θα πάω στο μαγαζί.

Να πω ρε παιδιά οτι την άνοιξα και την πα΄στωσα ναι αλλα οχι και να μου ρίχνουν τις εφθίνες τους.....

πάντως εξωτερικά η κάρτα δεν είχε ΠΟΤΕ τίποτα.Έχω περιέργια να δω πως θα μου έρθει......

Link to comment
Share on other sites

οχι γιατι το έσβησες??

Επίσης καπου στο παλιο μου thread λέω πως την έχω ξανα πάει στο eshop αλλα οπως φένετε δεν είχα γράψει οτι μου άλλαξαν πάστα και σας ξανα λέω οτι τώρα μου είπε ο μπαμπάς μου πως του ΕΙΧΑΝ πει οτι άλλαξν πάστα.Αφου του είπα τι παραμύθι μου πουλάνε

ΑΑΑΑ θα με τρελάνουν οι τύποι

δεν ξανα πέρνω απο eshop!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.