Jump to content



HELLLP Η ΚΑΡΤΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΓΓΥΗΣΗ


michailovits

Recommended Posts

Φίλε michailovits, ελπίζω να έβαλες μυαλό και να μην ξαναψωνίσεις από εκεί.

Και μην ακούω κάτι χαζά για ψύκτρες και βλακείες. Σιγά μη τους δώσεις κι άλλα χρήματα!

Στείλε εσύ (ή ο πατέρας σου γιατί από ό,τι καταλαβαίνω είσαι πιτσιρικάς) να σου στείλουν έγγραφη αναφορά ότι δεν σου αλλάζουν την κάρτα για τον λόγο που σου λένε και επώνυμα ο τεχνικός που την κοίταξε (του eshop εννοώ) ότι δεν έβγαλε την ψύκτρα αυτός.

Αν το κάνουν αυτό μπορείς να προχωρήσεις σε καταγγελία με ένα χαρτί, εμένα κάτι μου λέει όμως ότι θα σου αλλάξουν την κάρτα οι άθλιοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 47
  • Created
  • Last Reply

ναι αυτό θα κάνω.

Κανονικά ο τεχνικός απαγορεέευτε να ανοίξει την κάρτα.

Τι δηλαδή αν μου χαλάσει θα την ανοίξει για να την φτιάξει??

Τηλεόραση είναι?

Ναι το παθημα γίνεται μάθημα και θα κάνω αυτό που μου λες φίλε μου ελπίζω να την αλλάξουν

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από michailovits [Σήμερα, στις 16:38]

οχι γιατι το έσβησες??

Επίσης καπου στο παλιο μου thread λέω πως την έχω ξανα πάει στο eshop αλλα οπως φένετε δεν είχα γράψει οτι μου άλλαξαν πάστα και σας ξανα λέω οτι τώρα μου είπε ο μπαμπάς μου πως του ΕΙΧΑΝ πει οτι άλλαξν πάστα.Αφου του είπα τι παραμύθι μου πουλάνε

ΑΑΑΑ θα με τρελάνουν οι τύποι

δεν ξανα πέρνω απο eshop!

e-chop DANGER NO RMA HERE

Οταν το εγραψα ειδα αρκετα ποστ απο πανω που ελεγαν οτι ειχες βαλει θερμοαπαγωγικη παστα ..........

**** α χα, καλό έ; ****

Link to comment
Share on other sites

την παλεύετε? είπα τα παρατάω αλλά δεν κρατιέμαι....

εσύ με τα χεράκια σου έβαλες πάστα??? στο άλλο θρεντ έτσι υπονοείς.... και σε αυτό μία λες ναι μία όχι...

η gecube δηλώνει όπως έγραψα πιο πάνω και έδωσα λινκ ότι τη βγάζει εκτός εγγύησης. άρα αν την έβγαλες εσύ δεν έχεις δικαίωμα να μιλάς (και οι υπόλοιποι που δε διαβάζουν πρώτα όλα τα ποστς). αν την έβγαλε ο τεχνικός τους στον προηγούμενο έλεγχο τότε κυνήγησέ τους...

και οι υπόλοιποι τις εξυπνάδες κρατήστε τες για πριβέ...

p.s. ξέρει κάποιος rma policy για playmobil??? μήπως είναι λιγότερο αυστηρή και άρα safe play

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ λέμε εγω με τα χέρια μου δεν έβγαλα την ψύκτρα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ναι όντως έτσι υπονοω αλλα οχι δεν ε΄χω βάλει εγω πάστα και δεν καταλαβένω γιατι έχεις αυτό το επιθετικό υφος....

Τεσπα,

θα πάω απο εκει μετα τις 6 να δω που θα μας βγάλει η κατάσταση.

Θα έρθει και ο μπαμπάς μου για να το λείξουμε το θέμα...

Σας ευχαριστώ πάντως πάρα πολύ παιδιά που μου συμπαραστέκεστε στοο πρόβλμα μου

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas

την παλεύετε? είπα τα παρατάω αλλά δεν κρατιέμαι....

εσύ με τα χεράκια σου έβαλες πάστα??? στο άλλο θρεντ έτσι υπονοείς.... και σε αυτό μία λες ναι μία όχι...

η gecube δηλώνει όπως έγραψα πιο πάνω και έδωσα λινκ ότι τη βγάζει εκτός εγγύησης. άρα αν την έβγαλες εσύ δεν έχεις δικαίωμα να μιλάς (και οι υπόλοιποι που δε διαβάζουν πρώτα όλα τα ποστς). αν την έβγαλε ο τεχνικός τους στον προηγούμενο έλεγχο τότε κυνήγησέ τους...

και οι υπόλοιποι τις εξυπνάδες κρατήστε τες για πριβέ...

+1:T: :T:

Συμφωνω Απολυτα!!!

@michailovits

Φιλε να ξερεις οτι οπως εστρωσες θα κοιμηθεις...

Αν εβαλες παστα εσυ, επρεπε πρωτα να δεις τι καλυπτει και τι δεν καλυπτει η εγγυηση.

Αν πειραξε την καρτα ο τεχνικος του e-shop, τοτε κυνηγα τους, ολοι ειμαστε μαζι σου.

Αν την πηγες σε τεχνικο, αν καταλαβα καλα, να την δει και στην πειραξε χωρις να σε ρωτησει και χωρις να σε ενημερωσει οτι ετσι φευγει η εγγυηση, τοτε ειναι για κλοτσιες ο τυπος.

Οιτ και να συνεβει απο τα δυο, εχεις μαλλον πολυ τρεξιμο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από oOoOo

Τεσπα ... βρες καμια αποδειξη της ιδιας καρτας απο το ΠΛΑΙΣΙΟ να στην αλλαξουν σε 4 ωρες ...

Κουτσοί στραβοί στον Αγιο Παντελεήμωνα ε????? Φοβερή λογική!!!!!

Όταν μετά το Πλαίσιο και το κάθε Πλαίσιο θα σου ζητάει κωλονοσκόπηση(έτσι γράφεται?) για να σου κάνει RMA.....θα βγαίνετε και θα λέτε...Ουυυυυ Χάλασε και το Πλαισιο.....κτλ κτλ.

Ντάξει...άκυρος πέρα για πέρα:TD:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount

Ντάξει...άκυρος πέρα για πέρα:TD:

Ενώ όλο το υπόλοιπο thread ξεχειλίζει από λογική.....

Sorry δλδ αλλά είναι το θέατρο του παραλόγου.

Κανείς δεν καταλαβαίνει τι γράφει και τι έχει κάνει ο άμοιρος ο δημιουργός του και όμως συνεχίζουν οι απαντήσεις να πέφτουν βροχή.

Το moderating σας μάρανε κατά τα άλλα (καταλαβαίνετε άθλια φασιστάκια τι εννοώ..απόντος του Νούρημ..) :p

Link to comment
Share on other sites

http://www.thelab.gr/showthread.php?postid=565010#post565010

Εδω λεει οτι πηρε θερμοαγωγιμη και δεν εγινε τιποτα.

Υπαρχουν 3 περιπτωσεις

α) Την πηρε μη γνωριζοντας οτι πρεπει καπου να απλωθει για να δουλεψει (lol λιγο αλλα τι να κανω)

β) Την εβαλε και δεν εκανε δουλεια.

γ) Δεν εκφραστηκε σωστα -- δεν εννουσε αυτο που εγραφε --ηθελε να πει κατι αλλο κλπ

ΑΝ δεν την ανοιξες εσυ τοτε κηνυγα τους οσο μπορεις και μιλα ΠΑΝΤΑ με κεφαλια ....το προσωπικο οτι του λενε λεει.

Αν την ανοιξες και μας λες π@π@ριες εδω για να καλυφθεις καλα να παθεις.

Αυτα εδωσα και τις 2 πλευρες της ιστοριας για τους αναγνωστες μας :hehe:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ (ΟΧΙ ΠΩς ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΟΣ)?

ΛΕΩ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΑ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΠΟΤΕ!!!!!!!!ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΤΗΝ ΨΥΚΤΡΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕΟΤΕ ΤΠΕΟ!!!!!!

ΤΩΡΑ ΘΑ ΑΠΩ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites

Τα λες λιγο μπερδεμενα, γι'αυτο εκνευριστηκαν μερικοι.

Αρχική απάντηση από michailovits [Σήμερα, στις 18:23]

ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ (ΟΧΙ ΠΩς ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΡΕΛΟΣ)?

ΛΕΩ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΑ ΤΗΝ ΚΑΡΤΑ ΠΟΤΕ!!!!!!!!ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ ΤΗΝ ΨΥΚΤΡΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΣΑΒΙΔΙ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕΟΤΕ ΤΠΕΟ!!!!!!

Την παστα που λες σε αλλο post, ποιος την εβαλε?

1) Εσυ

2) Απο το e-shop

3) O αλλος τεχνικος που λες

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτά που διάβασα μπορώ να πω πως είναι μακράν το καλύτερο θρεντ του καλοκαιριού μέχρι τώρα!

@ darkCount έγραψες!

@ michailovits - Βρε φίλε για να μου λυθεί η απορία (είμαστε 3 άτομα στο γραφείο και αναρωτιόμαστε) έβαλες ή δεν έβαλες πάστα? ----έχω ποντάρει τις μπίρες στο ότι έβαλες!

Link to comment
Share on other sites

michailovits--->

Απάντα ξεκάθαρα στις παρακάτω ερωτήσεις:

Ποιος έβαλε την πάστα?????

Ποιος άνοιξε την κάρτα?????

Πόσοι έπιασαν πια αυτή την κάρτα?????

Μας δουλεύεις ψιλό γαζί?????

spc--->

wtf is wrong with ya????? Πάντα πεταγόσουν και έλεγες εξυπνάδες αλλα το παρακάνεις Lately. Αν νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις καλύτερη δουλειά....be my guest...σου παραχωρώ το green font να ξεσπαθώσεις.

Αν δεν θες...coolάρισε και μην φουντώνεις περισσότερο διάφορες καταστάσεις. Παλιζζζζζζ

Link to comment
Share on other sites

Αντε να δωσω κι εγω μια συμβουλη. Απο τη στιγμη που σου παρουσιαζε προβλημα ανεβαζοντας θερμοκρασιες, επρεπε να την πηγαινες κατευθειαν εκει που την πηρες. Κακως για μενα ανοιξες την καρτα ή οποιος αλλος για να βαλεις/βαλει παστα. Απο τη στιγμη που φαινεται ανοιγμενη (δεν εβαλες φωτογραφια παρεμπιπτοντως) δεν μπορει κανεις να κανει κατι. Και πριν που ειπες οτι θα βαλεις φωτο με ανοιγμενη την καρτα, ακομα κι αν δεν την εχεις ανοιξει ποτε πριν, μην το κανεις τωρα, ειναι σιγουρο οτι θα χασεις την εγγυηση (αν δεν την εχεις ηδη χασει δηλαδη). Εγω μια φορα σε μια 6600 ηθελα να βαλω ψυκτρα και το σκεφτομουνα για μερες, ωσπου τελικα δεν αντεξα αλλο και εβαλα. Βεβαια δεν παρουσιασε κανενα προβλημα ασχετα που δεν την επεστρεψα ποτε (γιατι την πηρε ενα φιλαρακι). Εδω σε μια 7800GTΧ ελειπε μια βιδα μικρουλα απο εναν και μου ζητησε να του την δωσω γιατι την εχασε καθως εκανε κατι και ηθελε να την επιστρεψει γιατι ειχε προβλημα. Σκεψου να εβλεπε ο τεχνικος οτι ελειπε μια βιδα. Θα γινοταν πανικος και με το δικιο του.

Sorry για το μεγαλο ποστ και sorry αν βγηκα καπου offtopic.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount [Σήμερα, στις 16:35]

michailovits--->

Απάντα ξεκάθαρα στις παρακάτω ερωτήσεις:

Ποιος έβαλε την πάστα?????

Ποιος άνοιξε την κάρτα?????

Πόσοι έπιασαν πια αυτή την κάρτα?????

Μας δουλεύεις ψιλό γαζί?????

spc--->

wtf is wrong with ya????? Πάντα πεταγόσουν και έλεγες εξυπνάδες αλλα το παρακάνεις Lately. Αν νομίζεις ότι μπορείς να κάνεις καλύτερη δουλειά....be my guest...σου παραχωρώ το green font να ξεσπαθώσεις.

Αν δεν θες...coolάρισε και μην φουντώνεις περισσότερο διάφορες καταστάσεις. Παλιζζζζζζ

ΑΜΑΝ με αυτη την πάστα!!!!!!!Βαριέμε να κάνω copy paste

Και σου απαντώ:

*Αν όντως έβαλε κάποιος πάστα αυτό είναι ο τεχνικός μου, ο οποίος υποστιρίζει πως δεν την ακούμπισε την κάρτα.To έχω πει 200 φορές.Ε ας τις κάνουμε 201!

*Την κάρτα την άνοιξε ο τεχνικός του eshop (το είπαν και απο το κατάστημα-θα σας πω παρακάτω)

*1 άτομο.Ο τεχνικός του eshop.

*Εσυ λες να σας δουλεύω??Μάλλον εσεις οι τρεις με δουλεύτετε

Ελπίζω να έλυσα την απορία κάποιου φίλου που είχε στο γραφείο του.

Και πάμε για ενημέρωση.

Πήγα απο το eshop τώρα και μου είπαν πως και μια βιδούλα να ξεβιδωθεί το καταλαβένουν.Δεν είναι σαν και εμας λένε (εξωγίνοι θα είναι...)

Μου λέει πως εφωσον το πήγα σε άλλον τεχνικό αυτός έκανε την χαζομάρα και η κάρτες γραφικών απο το εργοστάσιο δεν έχουν πάστα.

Λέω και εσεις και απο κατω μου λέτε πως αν ανοιχτεί έστω και μια βιδούλα της κάρτας ξ εγγήυση χάνετε.

Έτσι είναι μου λέει.

ΕΕ λοιπόν λέω,

εσείς που ξέρετε οτι έχει μπει πάστα στην κάρτα??Αρχισε σε εκείνη την φάση να κάνει πως δεν καταλαβαίνει και όταν τελικά το κατάλαβε μου είπε πως η πάστα μπορεί να έχει στάξη απο την κάρτα και ο τεχνικός τους την ίδε!!!!!!!!!!!!!!!

Τα σχόλια δικά σας:

Link to comment
Share on other sites

Δυστιχώς όχι.Μου βγήκαν οτι έχουν και δίκιο.

Επειδή η κάρτα δεν ήρθε ακόμα (ότι θέλουν προφανως λενε απο την Αθήνα) θα περιμένω.

Λοιπόν μου λεει επίσης πως ίσως να μου την έφτιαξαν παρολα αυτα την κάρτα.

Αποκίετε αυτό αλλα θα δούμε...

ας πάρω την κάρτα και να δω πως πάλι τα ίδια θα δίξω τον αντίθετό μου εαυτό!!!!!!

:(

Link to comment
Share on other sites

ρε γιατί δεν είπες ότι αν κάποιος την άνοιξε αυτός είναι το eshop??? στο προηγούμενο service? και άρα δική τους η ευθύνη???

Και θερμοαγώγημη πάστα πήρα αλλα τίποτα η κάρτα πάλι ζεσταίνεται όταν παίζω games (όχι κάτι σπουδέο αλλα...)

όταν έλεγες ότι πήρες πάστα και τα ίδια, εννούσες σοκολατίνα??

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ο αγιος φοβερα θελει.δηλαδη 166 ε χωρις εγγυηση??πλακα κανουνε?τριξτους τα δοντια και να δεις οτι θα την αλλαξουν.παντως μη το αφησεις ετσι.απειλησε και με καταγγελια.εσυ εχεις δικιο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.