Jump to content



Απορια σχετικα με επιδοτηση κινητου


spH3RiCal

Recommended Posts

Εχω μια απορια σχετικα με τις επιδοτησεις.. Σκοπευω να αλλξω προγραμμα (απο ατομικο σε εταιρικο συνολο 3 αριθμοι) και συνολικα εχω επιδοτηση 240ε περιπου. Σε αυτο το κινητο στο προγραμμα 240 λεει οτι το δινουν 259ε.. Αυτα ειναι με υπολογισμενες τις επιδοτησεις κτλ η με την επιδοτηση που εχω παει στα 19ε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να πας σε ένα κατάστημα της κινητής τηλεφωνίας που έχεις ήδη αφού σκέφτεσαι να κάνεις εταιρικό πακέτο... και περισσότερες επιλογές θα έχεις και σίγουρα μπορείς να βρείς και τίποτα παραθυράκια για extra επιδοτήσεις κτλ κτλ... και εγώ το HTC 3300 από κατάστημα vodafone το πήρα με αναβάθμιση σφραγισμένο από ACE Hellas... τελική 184 απο 700 που είχε και στο ΠΛΑΙΣΙΟ ούτε τα βασικά tricks δεν ήξεραν....

Link to comment
Share on other sites

Πηγα oteshop και δεν ηξεραν ουτε τα προγραμματα ελεος δηλαδη.. Πηγα και γερμανο που ο πωλητης ηξερε τα παντα (παραθυρακια, πορτουλες κτλ :hehe: ) αλλα δεν εχουν το συγκεκριμενο.. Εχουν το 3300 που εχεις αλλα δε με παιρνει να δωσω πανω απο 50ε αυτη τη στιγμη..

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spH3RiCal [Σήμερα, στις 13:01]

Πηγα oteshop και δεν ηξεραν ουτε τα προγραμματα ελεος δηλαδη.. Πηγα και γερμανο που ο πωλητης ηξερε τα παντα (παραθυρακια, πορτουλες κτλ :hehe: ) αλλα δεν εχουν το συγκεκριμενο.. Εχουν το 3300 που εχεις αλλα δε με παιρνει να δωσω πανω απο 50ε αυτη τη στιγμη..

Οκ οπότε μάθε ότι μπορείς για το πρόγραμμα που σε ενδιαφέρει και τα tricks από τον πωλητή και τράβα Πλαίσιο.... να έχεις και άποψη γιατί standaraki ο καθένας θέλει να προωθήσει και τα δικά του βέβαια όποτε να ξέρει τι να απαιτήσεις και τι να ζητήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλ το πλαισιο και μου ειπαν οτι στη μειωμενη τιμη δεν μπαινουν και επιδοτησεις.. Βεβαια καπως μου τα μασαγε ο τηλεφωνητης οποτε θα κατεβω με την πρωτη ευκαιρια να ρωτησω αυτοπροσωπως.. :p

Link to comment
Share on other sites

spH3RiCal έχεις δοκιμάσει να πας σε άλλο εμπορικό συνεργάτης της Cosmote που να δίνει και ταυτόχρονα την συσκευή που σε ενδιαφέρει? πχ Γερμανός... Δεν ξέρω αν το έχει πρόταση κάνω....

Τα 240 επιδότηση τα δικαιούσαι ούτως ή αλλος ή λογω της αλλαγής σε εταιρικό?? Πάντως ψάξτο λίγο και αν δεν είναι τόσο μεγαλή ανάγκη (λόγω δουλειάς) η εταιρική σύνδεση μπορείς εξίσου χαμηλές χρεώσεις να βρεις και σε ατομικά πακέτα...ώστε να τσιμπήσεις με λιγότερα λεφτά το HTC...

Link to comment
Share on other sites

Τα 240 βγαινουν σε συνδιασμο με τις επιδοτησεις των 2 αριθμων που ειναι σε ατομικα τωρα συν αυτη του τριτου απο το εταιρικο που ειναι σε καρτα.. Το εταιρικο το θελουμε για να μπορουμε να το περναμε και στα τιμολογια κτλ οποτε συμφαιρει γενικοτερα.. Μαλλον θα πα να το αλλαξω θα κρατησω την επιδοτηση οσο παει και θα δω τι θα το ψαξω περισσοτερο..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ψάχτο ρε συ... και εγώ στην άρχη είχα πιστεύει ότι το ΗΤC 3300 θα ήταν όνειρο θερινής νυκτός αλλά εν τέλει βγήκε σε τρελή τιμή.... βασικά αν δεν ήτανε ο πωλητης της voda που ήταν αστέρι δεν θα το επαίρνα... 700 είχε.... οπότε keep walking....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.