Jump to content



Απορία


atomakis

Recommended Posts

Πρόσφατα σύνδεσα το router μου στο pc αλλά δεν καταλαβαίνω κάτι.

Όταν συνδέσω το router με usb πετάει πιάνει πολύ καλές ταχύτητες αλλά όταν το συνδέσω με enthernet τότε ούτε 512 δεν έχω τι να κάνω ξέρω ότι το enthernet είναι καλύτερο αλλά αν δεν πιάνω καλή ταχύτητα τι να το κάνω??

Υστερόγραφο: η σύνδεσή μου είναι 1 Μbit και το router είναι το crypto F330.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένα fw upgrade, αλλιώς παίζει να είναι προβληματικό το ethernet του pc σου ή του F330 ή να έχει πρόβλημα το καλώδιο δικτύου. Το ethernet είναι έτη φωτός μπροστά σε σχέση με το usb.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από atomakis [Σήμερα, στις 20:03]

Πρόσφατα σύνδεσα το router μου στο pc αλλά δεν καταλαβαίνω κάτι.

Όταν συνδέσω το router με usb πετάει πιάνει πολύ καλές ταχύτητες αλλά όταν το συνδέσω με enthernet τότε ούτε 512 δεν έχω τι να κάνω ξέρω ότι το enthernet είναι καλύτερο αλλά αν δεν πιάνω καλή ταχύτητα τι να το κάνω??

Υστερόγραφο: η σύνδεσή μου είναι 1 Μbit και το router είναι το crypto F330.

Δοκίμασε να περάσεις και κάνα update στους drivers της μητρικής σου

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω να κάνω update τους drivers του Enthernet και θα δω αν γίνει καλύτερο!

Υστερόγραφο :το καλώδιο είναι πολύ καλό γιατί ο μπαμπάς μου είχε μπει με το Enthernet και ήταν μια χαρά.

Μήπως πειράζει που άλλαξα τους αριθμούς στο πεδίο TCP-IP και τους έκανα σαν την σύνδεση του royter με usb?(το dNS server άλλαξα)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.