Jump to content



Αγορά μητρικής : p5k dlx vs p35 dq6


KoMM

Recommended Posts

Τι γνώμη έχετε για αυτές τις 2 μητρικες;

Αρχικά με νοιάζει η σταθερότητα και η απροβλημάτιστη λειτουργία, και μετά με ενδιαφέρουν τα κλόκια - αν κ όπως έχω αναφέρει σε παλαιότερα ποστ δε θα κλοκάρω στο θεο-.

Ο μόνος προβληματισμός με την Αsus είναι οι θερμοκρασίες σε σχέση με την gigabyte..

Οποιοδήποτε feedback δεκτό :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε σκοπεύω να ξεζουμίσω της μητρικές. Όπως είπα και παραπάνω ο μόνος λόγος που δεν έχω καταλήξει στην asus είναι οι θερμοκρασίες που ανέφερε κ ο greekfragma σε ένα προηγούμενο ποστ μου.

H gigabyte πώς είναι σε θερμοκρασίες σε σχέση με την asus ; Είχε πάρει το μάτι μου κάτι και για strap change αλλά επειδή δεν είμαι τόσο σχετικός δε με απασχόλησε και δε με απασχολεί προς το παρόν :)

Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε τα πράγματα ως έχουν αν και όλες πλεον οι εταιρίες ακόμα και η asrcok είναι καλές.Πάντως γενικα και σε μο αυτές είναι οι καλύτερες:

1:ASUS

Ακολουθεί αμμέσως (1,5 στην ουσία χαχα): ABIT και DFI

2:Gigabyte,MSI

3:Sapphire, XFX,Asrock

4:ECS,AOPEN,JETWAY

Οι διαφορές είνα κιρίως στην ποιότητα κατασκευής,στα bios features και στην σταθερότητα

Είτε πάρεις μια asus 570sli είτε μια Jetway 570SLI σε επιδόσεις οι διαφορές δεν φένονται.

Στην δικιά σου περίπτωση δεν μπορώνα πω την γνώμη μου γιατι και τα δυο μοβο είναι υπέροχα.

Απο την εμπιρία μου όσες φορές είχα gigabyte δεν μου έβγλαε ποτέ το παραμικρό πρόβλημα.

Για asus τι να πω?Τα λόγια νομίζω πως είναι περιτα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.