Jump to content



Πρόγραμα για recovery απο USB Flash


kallileo

Recommended Posts

Εχω ενα USB Flash Disk που εχει προβλημα και βγαζει οτι ειναι 0 bytes η χωρητηκοτητα του και οταν παταω διπλο κλικ να ανοιξει μου λεει "Τοποθετηστε μια δισκετα στην μοναδα ταδε"....

Εχει αντιμετωπισει κανεις παρομοιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

μηπως το παραγεμισες; μου ετυχε σε ενος φιλου που προσπαθησε να γραψει κατι μεγαλυτερο απο την χωριτικοτητα του stick.Αν το stick δεν ειναι προσβασιμο απο file recovery προγραμα θα πρεπει να το μορφοποιησεις με το cd του (αφου υποθετω πως ουτε απο τα windows θα μπορεις να κανεις format) και μετα να κανεις recover.Μπορεις βεβαια να δοκιμασεις και απο το disk managment των administrative tools.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

θα επαναφέρω το θέμα μιας και έπεσε στα χέρια μου ένα flashακι με mp3s και φωτογραφίες που ενω δείχνει γεμάτο περιέχει ένα αρχείο με 0 bytes

Προσπάθησα με αρκέτα προγράμματα απο το net και παρόλο που βλέπουν κάποια τα αρχεία δεν μπορώ να τα κάνω restore είτε γιατί είναι trial ή έκδοση είτε γιατι κολλάει το πρόγραμμα.

Έχει δοκιμάσει κανείς κανένα freeware που να δουλεύει?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κατάφερα και έσωσα τα αρχεία (360 των αριθμό) με το testdisk6.8

http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Download

χρησιμοποιώντας το photorec

Παρά το όνομα του δεν έσωσε μόνο της φωτογραφίες αλλά και τα τραγούδια και τα βιντεάκια και τα αρχεία κειμένου. Μπορεί να είναι σε Dos βασισμένο αλλά έκανε όλη την δουλειά free. Μόνη παραφωνία τα ονόματα των αρχείων. Τουλάχιστον τα Mp3s διατήρησαν τα tag τους

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.