Jump to content



Ερώτηση (RMA κλπ)


Fandom

Recommended Posts

Πρόκειται να πάω τη μητρική μου αύριο σε γνωστή αλυσίδα στη Στουρνάρη (γνωστή για 1-4 ώρες επισκευή). Να αφήσω τον επεξεργαστή πάνω ώστε να προστατέψω το socket (δεν έχω κάλυμα), ή να τους πάω τη μητρική όσο σκέτη γίνεται; H μητρική έχει πρόβλημα με το bios οπότε πάει για αλλαγή. Πρέπει μήπως να έχω πάνω μνήμες/heatsink όταν τους την πάω να την δούνε;

Ακόμα, δεν έχω συσκευασία παρά μιας παλιάς μητρικής (δεν μου το είχαν στείλει, την είχαν κουμπώσει μαζί με ένα κουτί που είχα παραγγείλει), δεν πιστεύω να υπάρξει πρόβλημα έτσι;

Αν κάποιος έχει προηγούμενη εμπειρία ας απαντήσει σύντομα παρακαλώ γιατί το πρώι έφυγα :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sofix [Σήμερα, στις 00:11]

θα πας τη μητρικη και μονο αυτη! cpu,ram κτλ αστα σπιτι....

+1

Αν έχεις αποφανθεί ότι 100% φταίει η μητρική, τότε πας μόνο τη μητρική.

Με το να τους πας τον επεξεργαστή, το μόνο που θα καταφέρεις είναι να τους προσφέρεις μια δικαιολογία, σε περίπτωση που δε θέλουν να σε εξυπηρετήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απότι ξέρω, το καπάκι γράφει πάνω του ότι είναι απαραίτητο για να ισχύει η εγγύηση της μητρικής. Κουλό μέν,το γράφει στο καπάκι της της commando συγκεκριμένα...

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το καπάκι είναι απαραίτητο για την εγγύηση λέει το manual. Τι γίνεται άμα στην έδωσαν χωρίς καπάκι όμως; ^^

Εμένα δεν μου είπαν τίποτα. Την άλλαξα με μία Asus p5b premium μέσα σε 3 ώρες και τέλος καλό :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.