Jump to content



Logitech MX Air : Ίσως το απόλυτο HTPC mouse?


CaptainMilo

Recommended Posts

:drool: :drool: Σελω και γω ενα τετοιο :baby:

Μονο που δεν θελω να δω την τιμη :hehe:

Μαλλον δεν την βγαζω καθαρη ....

Μολις το ειδε η γυναικα δεν της αρσει πλεον το G5 που εχει :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από unstoppable [Σήμερα, στις 11:22]

....HTPC mouse

δηλαδη θα μπορουσα καλλιστα να το χρησιμοποιησω και στο στακερ μου ετσι δεν ειναι? με την προυποθεση οτι θα χω περασει το media center...η παιζει κατι αλλο που δεν γνωριζω..

Link to comment
Share on other sites

Όπου θες το χρησιμοποιείς. Ούτε xp mce θέλει. Απλά είναι "αεράτο", δε χρειάζεται επιφάνεια για να λειτουργήσει και αντιλαμβάνεται τις κινήσεις του χεριού σου (σαν το χειριστήριο του wii). Ποντίκι & τηλεχειριστήριο σε ένα. Και 9μ. εμβέλεια απ'οτι λέει στο site της Logitech, χωρίς πολλά άλλα στοιχεία όμως.

Εμφανισιακά πάντως μαμάει!!! Είδε κανείς τιμή πουθενά?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα ήθελα ένα τέτοιο να ειπώ την αλήθεια :D

Αρχική απάντηση από dubber

Κατά τη γνώμη μου πάντως, λειτουργικά, είναι μια μαμακία και μισή...

Ναι αλλά για να εκφέρεις γνώμη λειτουργικά, δεν πρέπει να το λειτουργήσεις κιόλας πρώτα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι...το βλέπω τώρα μπροστά μου....το ίδιο είπαν και οι αποτυχημένοι σχεδιαστές του WII:hehe:

Ποιός θα κάθεται να κουνάει σαν καραγκιόζης τα χέρια του μπροστά απο την TV.....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από darkCount [Σήμερα, στις 14:00]

Ναι...το βλέπω τώρα μπροστά μου....το ίδιο είπαν και οι αποτυχημένοι σχεδιαστές του WII:hehe:

Ποιός θα κάθεται να κουνάει σαν καραγκιόζης τα χέρια του μπροστά απο την TV.....

καλο το χειριστηριο του Wii για παιχνιδια, αλλα για μονο για αυτα. ειδικα για browsing, καλυτερα να το κανεις στα κρυφα, γιατι προσφερεις απλετο γελιο.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο γέλιο έριχνα όταν έβλεπα άνθρωπο να μιλάει σε handsfree πριν 3-4 χρόνια. Όταν λέμε γελούσα...έλυωνα και καμιά φορά με στραβωκοιτούσαν....αλλα μου φαινόταν υπερβολικα αστείο το γεγονός να μιλάει κανείς στον αέρα.

Point being...τα πράγματα και οι καιροί αλλάζουν...:T:

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έιναι ότι νιώθει...πράγμα εντελώς έξω όμως απο το scope της κουβέντας μας, δεν νομίζεις? :T:

Σε μερικούς αρέσει...σε μερικούς όχι.

Το να εκφέρεις άποψη για την εργονομία σε κάτι που δεν εχεις δοκιμάσει όμως είναι κάτι εντελως διαφορετικό απο αν σου αρέσει στο μάτι εσένα ή εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο (κανά 2λεπτο) που το δοκίμασα απογοητεύτηκα.

Δεν είχα ξαναδουλέψει όμως air παπαράκι.

Προφανώς κάπου έκανα κάτι λάθος γιατί προσπαθώντας να συνεχίσω να πηγαίνω τον κέρσορα προς μία κατεύθυνση μου τελείωσε το πλάτος του δωματίου και βρέθηκα στο μπαλκόνι (ένεκα δεν μπορείς να ''σηκώσεις'' το mouse από το τραπέζι όπως κάνεις ''κανονικά'').

Κατανοώ βέβαια ότι ο Τιραμόλα δεν είχε ανάλογο πρόβλημα.

:p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.