Jump to content



ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ


subzero

Recommended Posts

Αν θες οπωσδήποτε SLI τότε κοίτα προς την eVGA 680i που το νέο της rev. (μαζί δεν τα λέγαμε νομίζω?) ανεβάζει καλύτερα τους quad.

Αλλιώς εννοείται Ρ35, απλά ανώτερο στους 4πύρηνους.

Όταν λες πάντως ότι η striker δεν τους ανεβάζει καλά, πόσο θες να πάει και η Striker δεν τον πήγε?

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε λίγο στο φόρουμ για το κατάλληλο βιος που παίζει με τους quad καλα. Ρίξε μια ματιά στο θρεντ του mariosalice και στα διάσπαρτα ποστς του hipro5 κυρίως στο benchmarks. Αναφέρει κατα διαστήματα χρήσιμες info για την striker.

Και για να μπορέσει να κυλήσει η κουβέντα...για πες λίγο το rig σου απο τι αποτελείται...

PSU,ram etc

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δοκιμασα με τον Q6700 και την εκδοση BIOS 1102 ΕΙΧΑ ΠΙΑΣΕΙ 1501 FSB απολυτα σταθερος. Δεν εδοσα πο πολυ γιατι ειχα αεροψυξη τοτε και επιανα 85 βαθμους σε load...

Δεν ειναι ουτε πολυ ουτε λιγο, αλλα απο επειδοσεις υπερκαλυπτε σε οτιδηπωτε...

1) Εσυ φιλε μεχρι που τον εφτασες ?

2) Τι volt δεινεις σε CPU-NB ?

3) Με τι multy παιζεις ?

4) Πια εκδοση BIOS εχεις πανω ?

5) Απο ψυξη τι εχεις ?

Επισης πολυ βασικο... ΤΙ ΜΝΗΜΕΣ ΕΧΣΕΙΣ ΠΑΝΩ ??

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από JOHNX2

Εγω που δοκιμασα με τον Q6700 και την εκδοση BIOS 1102 ΕΙΧΑ ΠΙΑΣΕΙ 1501 FSB απολυτα σταθερος.

375*10 τον είχες? Δεν έχω παίξει με Quad σε 680ι αλλά σε 965 418*9 τα έχει πιστεύω. Και η eVGA με το rev. που είχε βγάλει νομίζω τα είχε σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

η dfi εχει και ρυθμιση για τα gtlref volt 0 123 kai nb gtlref γι αυτο ρωταω αν ειναι καλυτερη.

εχω φτασει μεχρι 3.15 γηζ με νερο παραπανω δεν παει με βιος 1102.@johnx μπορεις να μου πεις λιγο τισ πυθμισεις σου/

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.