Jump to content



Internet Connection


JdCZT

Recommended Posts

Εδω και λιγο καιρο μετα απο αρκετες ωρες συνδεδεμενος στο Internet,κανα 3ωρο+,μου παγωνει ο IE και ενω ειμαι συνδεδεμενος ακομα δεν μου ανοιγει καμοια σελιδα.Τις περισσοτερες φορες μαλιστα παγωνει και windows explorer...μεχρι εδω πες καλα μπορει να τρωει καμοια φορα κανα κολλημα στο 3ωρο,σιγα τα οα...αλλα δυστυχως δεν ειναι ετσι.Στο "Συνδεση με" εμφανιζεται κατω απο την κανονικη "AccessRunner DSL" μια νεα "Ιnternet Connection" με αριθμο κλησης 0000000000000(ειναι αρκετα δεν τα μετρησα...).Το θεμα ειναι οτι χρεισιμοποιω το Nod 32 ,εκανα in depth analysis,βρηκε 2-3 περιεργα και τα διεγραψε το προβλημα ομοως παραμενει. :(

Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε antivirus, δοκιμασε και αλλα.

To nod μαλλον δεν τον βλεπει ή δεν μπορει να τον καθαρισει μετα απο restart.

Τα αλλα 2-3 πολυ πιθανον να τα κατεβασε αυτη η "περιεργη" συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber

Παιδιά μην τον μπερδεύετε, το πρόβλημα δεν έχει να κάνει με αυτά που λέτε.

Μπορει το modem να παγωσει ie και explorer, μαπα driver τι??

Εμενα σε malware μου κανει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες χαλαρωστε 1mb εχω forthnet και Crypto F200 Modem.Το εψαξα και με Adaware μου βρηκε κατι ψιλα τα διεγραψε και ακομα δεν εχει εμφανιστει τπτ.Εστειλα mail και στην forthnet αλλα δεν νομιζω να μου πουνε κατι γτ δεν νομιζω οτι ειναι απο modem-drivers.Αμα ηταν θα μου το εκανε απο την αρχη...πριν απο ενα μηνα που μου ενεργοποιηθηκε η γραμμη δλδ.Μαλλον καποιος ιος.Dialer δεν νομιζω γτ τα dsl modem απ οσο ξερω δεν χρησημοποιουν το γνωστο dial tone των dial up συνδεσεων εκτος εαν αλλαξε κατι που δεν γνωριζω και πλεον προσβαλλονται και τα dsl modems απο dialers...τι να πω ο χρονος θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεις οτιδήποτε όμως κατέβασε το patch της microsoft

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=2996B9B6-03FF-4636-861A-46B3EAC7A305&displaylang=en

Αν έχεις ελληνικά XP άλλαξε τα 2 τελευταία γράμματα του link σε el

Κάνε restart και έχεις 40% πιθανότητες το πρόβλημά σου να λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber

Πριν κάνεις οτιδήποτε όμως κατέβασε το patch της microsoft

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=2996B9B6-03FF-4636-861A-46B3EAC7A305&displaylang=en

Αν έχεις ελληνικά XP άλλαξε τα 2 τελευταία γράμματα του link σε el

Κάνε restart και έχεις 40% πιθανότητες το πρόβλημά σου να λυθεί.

γιατι δ μ ειχε κατεβάσει αυτην την ενημέρωση αυτόματα?την κατέβασα εγω

άκυρο την έβγαλα μ κολλούσαν τα download στο firefox..τωαρα οκ LOL

Link to comment
Share on other sites

Kατι ακομα που μολις παρατηρησα...μου κολλησε το drwtsn31.exe .Απ οσο ξερω ειναι βασικη λειτουργια του λογισμικου και κολλαει ΠΟΛΥ σπανια.Μαλιστα αν κολλησει κατα μεγαλο ποσοστο οφειλεται σε καποιο malware virus ή trojan.Γτ ομως δεν το βρηκε κανενα απο τα antivirus?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εποικινωνησαν απο forthnet μαζι μου και μου ειπαν να κανω format η να κατεβασω καινουριους drivers...

Να πω την αληθεια δεν περιμενα και τπτ περισσοτερο..προπληρωμενο internet εχω...:getlost:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από dubber [Σήμερα, στις 16:17]

Δεν έκανες αυτό που σου είπα όμως...

Κακό δικό σου...

To εκανα απλα δεν το ανεφερα παραπονιαρη :coax:

Ευχαριστω αλλα δεν δουλεψε...μου πεταγονται και pop up μυνηματακια με διαφορα διαφημιστικα σε διαφορες στιγμες ακομα και στο thelab.gr

Διεγραψα temp cookies ιστορικο κτλ αλλα τπτ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.