Jump to content



Βοηθεία για επιλογή πληκτρολογίου και ποντικού


pan0s

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Pan0s [Σήμερα, στις 23:00]

Bluetooth mouse-keyboard

Ενα είναι αυτό και το άλλο αυτό

Σε Bluetooth πάντα... Απλά δεν ξέρω στην πράξη πως είναι το BT σε mouse και keyboard και αν υπάρχουν προβλήματα... πάντως η BT τεχνολογία σίγουρα είναι πιο σίγουρη απο το απλό wireless... Τώρα αν τα έχει κανένας λαμπιτης ακόμα καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από webhunter [Χθες, στις 23:26]

Μα η τεχνολογία BT είναι πολύ πιο αργή και μη αξιόπιστη από το wireless. Εκτός αν μιλάμε για τα παλιά που ήταν κάτι μεταξύ wireless και infrared connections.

Ποτε το BT ήταν μεταξύ wireless και infrared?? Νομίζω ένα βημα παραπέρα το πάει...

Τόσο για αργό και αναξιόπιστο δεν νομίζω να ισχύει αν κρίνω απο τις τιμές... αλλά και πάλι... γι αυτό είπα μήπως υπάρχει κάποιος κάτοχος ενός BT combo (keyboard + mouse) να μας διαφωτίσει πως είναι στην πράξη....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από perp

Ποτε το BT ήταν μεταξύ wireless και infrared?? Νομίζω ένα βημα παραπέρα το πάει...

ΒΤ καλύτερο από infrared, αλλά όχι και από πραγματικό wireless. Στο σχόλιο μου αναφερόμουν σε μια τεχνολογία που ήταν ανάμεικτη με κάποια συν και πλην από infrared και wireless.

Πάντως το BT σαν πρότυπο είναι τρομερά αργό, και αν πας να κάνεις πάνω από κάποιες συγκεκριμένες κινήσεις (πχ πατήσεις σε ένα game 4 πλήκτρα μαζί, το 4 δεν θα ανταποκριθεί, στα 3 κολλάει το απλό infrared).

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικό wireless μαλλον εννοείς όπως το G7 που δουλευε στα 2,4Ghz... αν και αυτό είχε αρκέτα προβλήματα αν είχες ΚΑΙ wi-fi ταυτόχρονα...

Καλα και εγώ δεν θεωρώ το BT το πιο γρήγορο ασύρματο πρωτόκολλο αν κρίνω πχ απο την ταχύτητα στην μεταφορά δεδομένων απο ένα κινητό στο PC...

Όμως μου κάνει εντύπωση τι μαγκιά έχουνε κάνει σε αυτά τα BT combos γιατί διαφορετικά έπρεπε να είχαν αποσυρθεί (λόγω χαμηλών πωλήσεων)...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αρχική απάντηση από SirDiman

Εγω από πληκρολογιο προτεινω αυτό της microsoft: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=89&product=673706

Απο multimedia & gaming είμαι κατευχαριστημένος και αξίζει τα λεφτά του!. Βέβαια είναι με καλώδιο αλλά το ασύρματο δεν θα το τόλμαγα να το αγοράσω για gaming ΠΟΤΕ όμως...

για παράδειγμα πατάς 2 κουμπιά και δεν πατιέται κανένα....Καλώδιο forever

+1 και απο μενα, γιατι και εγω το εχω εδω και 1.5 χρονο και ειμαι κατευχαριστημενος!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Αρχική απάντηση από anubis [Σήμερα, στις 12:15]

για να μην ανοίγω άλλο θέμα.........................

θέλω πληκτρολόγιο (καλό όμως), με αίσθηση πλήκτρων laptop. Ακούω προτάσεις :)

Επειδή έχω και γω αυτό το κόλλημα με τα laptop-οειδή πληκτρολόγια, τσίμπησα ένα τέτοιο και ηρέμησα. Κάνει και κάτω από 20 ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen

Επειδή έχω και γω αυτό το κόλλημα με τα laptop-οειδή πληκτρολόγια, τσίμπησα ένα τέτοιο και ηρέμησα. Κάνει και κάτω από 20 ;)

+1............................

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.