Jump to content



Corsair Memory Cooler


man@ice

Recommended Posts

Thx για την απάντηση. Το ξέρω το ocz αλλά απο ότι έχω δοκιμάσει (το έχει ένας φιλός και το δανείστικα) δεν μπαίνει στην P5K DLX που έχω επειδή οι βάσεις του ακουμπάνε πάνω στην κάρτα γραφικών.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από man@ice [Σήμερα, στις 14:21]

Thx για την απάντηση. Το ξέρω το ocz αλλά απο ότι έχω δοκιμάσει (το έχει ένας φιλός και το δανείστικα) δεν μπαίνει στην P5K DLX που έχω επειδή οι βάσεις του ακουμπάνε πάνω στην κάρτα γραφικών.

Μια χαρά μπαίνει, απλά θέλει μικρές βίδες(έχει στη συσκευασία);)
Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικά και είχα βάλει την μικρή βίδα! Βρήσκει όμως πάνω στην 8800. (sorry για την ποιότητα αλλά τις βρήκα πρόχειρες απο αυτές που είχα βγάλει)

ocz2kg9.th.jpg

oczkx5.th.jpg

Σε αντίθεση με το corsair που φαίνεται να αφήκει και κενό κιόλας (η φωτό είναι απο άλλο site)

imgp0389ms4.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard!

Κλασσικά :)

Απλή λύση:

Αλλάζεις τη μία βίδα, με κανονική χωρίς το κεφαλάκι

Ντύνεις την ίδια πλευρά με κάποιο μονωτικό και τέλος ;)

Οι περισσότεροι έτσι το κάνουΜΕ

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς που μπορώ να βρω το συγκεκριμένο memory cooler στην Αθήνα; Το βρήκα overclockers.uk αλλά δεν συμφέρει καθόλου να το πάρει κανένας απο εκεί.

Νομιζω και αυτο που ζητας αλλα και το αλλο της ocz τα εχει το πλαισιο.

Edit

μαλλον εκανα λαθος καθως δεν το βρηκα στο site πλεον. Παντως της ocz το εχει standar

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Wizard! [Σήμερα, στις 14:23]

Κλασσικά :)

Απλή λύση:

Αλλάζεις τη μία βίδα, με κανονική χωρίς το κεφαλάκι

Ντύνεις την ίδια πλευρά με κάποιο μονωτικό και τέλος ;)

Οι περισσότεροι έτσι το κάνουΜΕ

:T: Εδώ και πολύ καιρό χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Πλαίσιο στουρνάρη, μεταμόρφωση, mall και Καλλιθέα δεν το βρήκα.

Είναι σίγουρα ok με την κάρτα το OCZ; Από ότι είδα ξανά σήμερα βρήσκει στην βίδα απο το cooler της. Όταν λέτε μονωτικό τι προτείνετε;

Edit: Όχι μόνο βρήσκει στην κάρτα αλλά την πιέζει και ελαφρός προς τα κάτω. Προσωπικά δεν θα το βάλω για αυτό εάν τυχόν κάποιος γνωρίζει για το corsair παρακαλώ ας κάνει εάν reply, διαφορετικά δεν με ενδιαφέρει το θέμα ocz.

Link to comment
Share on other sites

το είχα δει στο πλαίσιο κανε λίγο υπομονή μπορεί να το φέρουν πάλι αλλιώς κοίτα και τα αλλα που έχει ;)

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=17&category=69976881&product=972444

Link to comment
Share on other sites

το ελεγχόμενους δεν μπορώ να καταλάβω που κολλάει στην περιγραφή anyway το έχει όντως σήμερα το πρωί πήγα και το πείρα και κάνει αρκετά καλή δουλειά αλλα από θόρυβο δεν τα πάει και πολύ καλά κάνει λίγο ακούγεται μεν αλλα δεν είναι ενοχλητικός

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.