Jump to content



PCIE x16 δουλευει Χ1 ΗΕLP!


Mercenary

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα και θα ηθελα αμα ξερει καποιος να μου πει τι παιζει. Παρατηρησα σε καποια φαση οτι η καρτα δεν δουλευε καλα μεσω του 3dMark. Aνοιγοντας το Cpuz ειδα οτι η PCIE δουλευε στο 1Χ. Ψαχνωντας βρηκα οτι οταν το FSB ανεβει πανω απο 340 η PCIE Δουλευει Χ1 οταν ειναι απο 340 και κατω δουλευει Χ16 πως ειναι δυνατον κατι τετοιο? Καμια ιδεα? ΤΝΧ προκαταβοληκα!

Link to comment
Share on other sites

Είναι κλασικό πρόβλημα με την P5B. Θα βρεις να προτείνουν διάφορα fixes, εμένα διορθώθηκε μια και καλή με το να ανεβάσω το PCIE στα 110. Σε άλλους διορθώθηκε ανεβάζοντας το ρεύμα στο southbridge.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από n1ck0s

Είναι κλασικό πρόβλημα με την P5B. Θα βρεις να προτείνουν διάφορα fixes, εμένα διορθώθηκε μια και καλή με το να ανεβάσω το PCIE στα 110. Σε άλλους διορθώθηκε ανεβάζοντας το ρεύμα στο southbridge.

Φιλαρακι μου μολις το δικομασα και ολα φαινονται μια χαρα να σε καλα 1000 ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Teodor_ch

δηλαδή δούλεψε μόνιμα?

γιατί με τις λίγες δοκιμές που έχω κάνει, σε κάθε cold boot(δεν το έχω σιγουρέψει ακόμα) μου το γυρίζει σε χ1

Ναι το εχω σπασει απο εχθες στα restart και ολα μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.