Jump to content


Προβλημα με Soundmax vista drivers


Mercenary

Recommended Posts

Kαλησπερα παιδια και παλι. Θα ηθελα να ρωτησω αμα ξερει κανεις γιατι περναω τους drivers της καρτας ηχου μου sounadmax onboard και δεν υπαρχει πουθενα ο οδηγος. Δηλαδη του προγραμμα της με τις ρυθμησεις και το equilizer.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Mercenary [Σήμερα, στις 00:40]

Kαλησπερα παιδια και παλι. Θα ηθελα να ρωτησω αμα ξερει κανεις γιατι περναω τους drivers της καρτας ηχου μου sounadmax onboard και δεν υπαρχει πουθενα ο οδηγος. Δηλαδη του προγραμμα της με τις ρυθμησεις και το equilizer.

Κατέβασε από asus το καινούργιο SoundMAX ADI Audio Driver v6.10.2.6100 for 64bit Windows Vista.(Vista beta drivers are for testing only)

http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us

Αν και κάτι μου φαίνεται περίεργο στο μέγεθος του αρχείου (μου φαίνεται μικρό) για νάναι το πρόγραμμα και το equilizer. Πάλι μου φαίνεται μεγάλο για νάναι μόνο οι drivers :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζεται στα Vista το equilizer της Soundmax.

Τα Vista έχουν στην πραγματικότητα πολλούς περιορισμούς στους οδηγούς ήχου για λόγους DRM και για να μην κρεμάει το λειτουργικό από κακογραμμένους οδηγούς, που ήταν το σύνηθες κατά το παρελθόν.

Ουσιαστικά οι οδηγοί είναι ίδιοι για όλες τις κάρτες γραφικών και βρίσκονται στον kernel.

Αυτός είναι και ο λόγος που οι οδηγοί ήχου των εταιριών για Vista είναι τόσο μικροί, γιατί τους επιτρέπεται να ενσωματώνουν μόνο ένα μικρό user layer.

Η ποιότητα του ήχου όμως δεν μειώνεται.

Αντίθετα είναι καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.