Jump to content



Τα πρώτα μου βήματα


Guard1an

Recommended Posts

Καλημέρα,

στην πρώτη μου προσπάθεια για O/C κατάφερα τo παρακάτω

Τρέχοντας για 10 λεπτά ORTHOS:

3200mhzautovcoreautonbckh7.jpg

και εδώ τρέχοντας ORTHOS για 20 λεπτά:

3200mhzautovcoreautonbcon3.jpg

Το μηχάνημα αποτελείται από C2D E6400 @ 401 FSB x 8 (στα 400 δεν bootάρει!!!), Asus P5N-E SLI, RAM Mushkin 800MHz 5-5-5-12,

Scythe Infinity, OCZ XTC Memory Cooler, XFX 8800GTS XT 320ΜΒ @ 560-1700 MHz, WD 320 GB 16MB Cache, Thermaltake Shark.

Επειδή είμαι άπειρος, από θερμοκρασία πως σας φαίνεται? Είναι οκ ή να έχω κανα πυροσβεστήρα κοντά καλού κακού?

Χρειάζεται να αλλάξω κάτι? Καμία πρόταση για βελτίωση των επιδόσεων?

Γενικότερα όποιες παρατηρήσεις είναι ευπρόσδεκτες. :)

Edit: Ξέχασα να ανεφερθώ σε τάσεις, vCore και NΒcore είναι στο auto και στις μνήμες έχω δώσει 2,17.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα πήγες! ασέ που με την ψύχτρα που έχεις μπορείς να πειραματιστείς παραπάνω...(εδώ θα μου πείς και με την Stock κάνεις θαύματα!!!) Μπράβο!!!

Link to comment
Share on other sites

......από Guard1an [Χθες, στις 13:24]

Επειδή είμαι άπειρος, από θερμοκρασία πως σας φαίνεται? Είναι οκ ή να έχω κανα πυροσβεστήρα κοντά καλού κακού? Χρειάζεται να αλλάξω κάτι? Καμία πρόταση για βελτίωση των επιδόσεων? Γενικότερα όποιες παρατηρήσεις είναι ευπρόσδεκτες.

Γεια χαρά Guard1an !

Μια χαρά πάνε τα πράγματα απ ότι βλέπω. :T:

Μιας και οι παρατηρήσεις είναι ευπρόσδεκτες, η δική μου αφορά τις θερμοκρασίες και τα χαρακτηριστικά του επεξεργαστή σου.

Μη ξεχάσεις ποτέ, όσο υπερχρονίζεις το σύστημά σου, τα χαρακτηριστικά του επεξεργαστή σου :

Intel

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.