Jump to content



IP CHANGING


IPARKER

Recommended Posts

μιλησα με τους admins του site και εμειναν εκπληkτοι

δεν ειμαι επισημως bannarismenos

ομως τo λεει καθαρα

"the adminstartor of this site had banned your ip"

κατι περιεργο συμβαινει

αν δε βαλω το hiding programms παλι το ιδιο συμαβαινει

τωρα χρησιμοποιω smarthide

εδω το site

http://www.friendcodes.com/forums/index.php

εχω wireless router linksys και ειμαι σιγουρος οτι το reboot δε εχει αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45
  • Created
  • Last Reply

’κου μια περίεργη εξήγηση.

Εσύ δεν είσαι bannαρισμένος σαν χρήστης και δεν έκανες και κάτι να το προκαλέσεις. οκ

Μπορεί το ρούτερ σου καθώς άλλαξε IP όπως κάνουν όλα σε τακτά χρονικά διαστήματα να πήρε όντως κάποια bannαρισμένη IP που κάποιος άλλος χρήστης είχε όταν τον bannαραν:T:

ΠΧ. αν έχεις forthnet provider,κάποιος άλλος πελάτης της Forthnet που είχε την IP που έχεις τώρα εσύ είχε κάνει μαμουνιά και τον σούταραν. Και τώρα έπεσες εσύ στην IP αυτή.

Αυτό βέβαια φλερτάρει με την απόλυτη γκαντεμιά...αλλά πρακτικά είναι εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

και ο admin αυτο εδωσε σαν εξηγηση και νομιζε οτι ο υπολιγιστης μου

ειναι απο internet cafe

μου φαινεται αρκετα δυσκολο

ειμαι πολλες ωρες στο συγκεκριμενο site

και οταν ειδα οτι ειμαι bannarismenos ΦΡΙΚΑΡΑ

αυτο το site εχει πολλα προβληματα με accounts και με hacking

για αυτο για παν ενδεχομενο θελω να μαθω να αλλαζω την IP μου

Link to comment
Share on other sites

Θα στο πω όσο πιο απλά γίνεται....στην εξωτερική σου IP δεν έχεις λόγο ούτε μπορείς να την κάνεις τίποτα. Θα αλλάξει όποτε και όσο συχνά θέλει ο provider σου. Τέλος.

Ξαναδιάβασε προσεκτικά τι σου λέμε σε όλες τις απαντήσεις.

Το μόνο που μπορεί να "μασκάρει" την εξωτερική IP σου είναι προγραμματάκια σαν και αυτό που σου έδωσα στην 1η μου απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

προβλημα διημουργηθηκε παλι με το ιδιο θεμα

δεν θελω αν γινω κουραστικος αλλα δε ξερω αλλο μεγαλο Ελληνικ forum στο τομεα της πληροφρικης

χρησιμοποιουσα το smarthide της avorax και τωρα καθως προσπαθω να συνδεθω λεει vpn stoped

δεν εχω αλλαξει τιποτα στο υπολογιστη μου ομως

λοιπον ειστε σιγουροι οτι δεν υπαρχει τροπος να αλλαξω(οχι μασκαρω) την εξωτερικη μοu ip??

το hidemyip δε γινεται γιατι στη trial version χρειαζεται reinstall καθε τρεις μερες

btw εχω ακουσει για ενα προγραμμα με το ονομα Tor

Link to comment
Share on other sites

Αν δε πιάνει με reboot του ρουτερ τότε δε μπορείς να την αλλάξεις την ip σου παρά μόνο με τέτοια προγραμματάκια που τη κρύβουν.

Επειδή βλέπω όμως ότι δεν έχεις πολυκαταλάβει τι γίνεται με τις ip πήγαινε στο www.whatismyip.com και δες την ip σου.

Κάνε reboot το ρουτερ σου και ξαναπήγενε στο προηγούμενο site και δες αν άλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι εχω καταλαβει πλεον τα πραγμματα με τις ip

εχω ξαναπει οτι δεν αλλαζει με reboot

τελοσπαντων εκανα αυτο που μου ειπες και φυσικα δεν αλλαξε

ξερει καποιος τετοια προγραμματακια που κρυβουν την ip εκτος απο το hidemyip???

Link to comment
Share on other sites

είδα στο adslgr ότι αρκετοί χρήστες hol (συγκεκριμένα που είχαν κάνει αίτηση hol μέσω γερμανού) είχαν ενεργοποιημένο το powerpack (για static ip) κ δε τους το χρέωνε μηνιαία, ΑΛΛΑ μετά από κάποιους μήνες τους έστελνε ένα εκκαθαριστικό συνολικό λογαριασμό για συνολική χρέωση της υπηρεσίας ως τότε!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Voudas -> είδα στο adslgr ότι αρκετοί χρήστες hol (συγκεκριμένα που είχαν κάνει αίτηση hol μέσω γερμανού) είχαν ενεργοποιημένο το powerpack (για static ip) κ δε τους το χρέωνε μηνιαία, ΑΛΛΑ μετά από κάποιους μήνες τους έστελνε ένα εκκαθαριστικό συνολικό λογαριασμό για συνολική χρέωση της υπηρεσίας ως τότε!
Εεεε ρε γλέντιαααα....
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από IPARKER

νομιζω οτι εχω καταλαβει πλεον τα πραγμματα με τις ip

εχω ξαναπει οτι δεν αλλαζει με reboot

τελοσπαντων εκανα αυτο που μου ειπες και φυσικα δεν αλλαξε

ξερει καποιος τετοια προγραμματακια που κρυβουν την ip εκτος απο το hidemyip???

γιατι να μην αλλαζει εχεις static ip απο τον internet provider σου???

Link to comment
Share on other sites

νομίζω η hol έχει web εφαρμογή που logάρεις με τους κωδικούς σου και βλέπεις τα connects/disconnects και με ποια ip... μπες εκεί και αν σε όλα έχεις την ίδια ip τότε ΕΧΕΙΣ static... δε δικαιολογείται αλλιώς να μην στην αλλάζει στο reconnect...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.