Jump to content



e6300 & core temp


xdanger

Recommended Posts

έστεισα ένα μηχανημα με cpu e6300, mobo aopen i965GM-IFM, SPU 570W, και IDE σκληρό μέσω SATA2PATA board converter (η μητρική δεν υποστηρίζει IDE) στην αρχη άνοιξα το core temp και μου εδειχνε θερμοκρασίες 35-36c idle και 51c εχωντας το orthos για μια ώρα ανοιχτο μετά από λίγη ώρα έκλεισε ο υπολογιστής απότομα, το ξανάκανε αυτό κανα 2 φορές και τώρα όποτε πάω να ανοιξω το core temp κλείνει κατευθείαν λέτε να έχει πρόβλημα η cpu?

o cpu είναι SL9SA με Β2 steping και δεν του έχω κάνει o/c

Link to comment
Share on other sites

Χμ αυτό μου κάνει εντύπωση. Δοκίμασα μόλις την 0.95 και παίζει κανονικά σε μένα.

Αν με το orthos παίζει κανονικά και όταν πας να ανοίξεις το core σου κολλάει/σβήνει, τότε πολύ πιθανό να παίζει ασυμβατότητα με το τελευταίο.

Link to comment
Share on other sites

αυτό θα ήταν η επόμενη ερωτηση μου, επειδή η mobo έχει ενσωματομένει vga πόσο λες να με φρενάρη? πρέπει να προσέξω κάτι επειδή έχω ακούση ότι αν υπάρχει ενσωματομενη vga δεν κάνει για o/c

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από xdanger

αυτό θα ήταν η επόμενη ερωτηση μου, επειδή η mobo έχει ενσωματομένει vga πόσο λες να με φρενάρη? πρέπει να προσέξω κάτι επειδή έχω ακούση ότι αν υπάρχει ενσωματομενη vga δεν κάνει για o/c

Αν είναι έτσι με λίγα λόγια η μητρική σου ειναι καπως low profile..;) όποτε ξέχνα τον υπερχρονισμο...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.