Jump to content



Comodo Firewall ρυθμίσεις


argirisxt

Recommended Posts

τι ρυθμίσεις πρεπει να κανω στο Comodo???απενεργοποιησα τον επόπτη δικτύου γιατι ειχε προβλημα με το μtorrent και μ εκοβε το download ετσι ειναι μια χαρα,λετε να υπάρχει πρόβλημα???υπαρχει κατι αλλο που θα μπορουσα να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Το comodo είναι μια χαρα. Απο το zone alarm τουλάχιστον που χρησιμοποιουσα πιο π΄ριν για πάνω από χρόνο καλύτερο και προ πάντων πιο ελαφρύ.

Μπορεί να μην έχει τόσο φιλικο και έυκολο menu αλλα δεν αφήνει τίποτα να περάσει χωρίς να σε ρωτήσει.

Αν εξαιρέσεις αυτο το προβληματάκι που έχει με τα p2p και τα κόβει αν δεν κλήσεις τον επόπτη δικτύου είναι μια χαρά.

Από ρυθμίσεις το έχω στις προσωπικές ρυμθίσεις και έχω προσθέσει μόνος μου κάποια προγράμματα που θέλω να έχουν πρόσβαση στο net. Για τα άλλα με ρωτάει.

Κάτι που μάλλον πρέπει να κάνεις είναι στην ανάλυση συμπεριφοράς εφαρμογών στην καρτέλα ανάμοικτες να μειώσεις το επίπεδο συχνότητας ειδοποιήσεων για να μην σε πρήζει συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από SirDiman [Σήμερα, στις 17:44]

Να βάλεις άλλο firewall( zone allarm) γιατί αυτό δεν μου γεμίζει το μάτι :p

παντα zone alarm ειχα και παντα ειχε προβλημα με το true service οταν το φτιαχνουν θα ειμαι ο πρωτος που θα το ξαναβαλω στο μηχάνημα μ μεχρι τοτε.............

Link to comment
Share on other sites

To Ζοne Alarm ειναι απαρχαιομενο πλεον και πεταει μπλε οθονες παντου. Το Comodo ειναι καλυτερο παντου...

Για να χρησιμοποιησεις σωστα το Comodo πρεπει να μαθεις να χρησιμοποιεις Rules. Δηλαδη πρεπει να προσθεσεις ενα rule με την port που χρησιμοποιεις για την λειτουργια του mTorrent. Μην πειραζεις το εποπτη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από kallileo [Χθες, στις 22:43]

To Ζοne Alarm ειναι απαρχαιομενο πλεον και πεταει μπλε οθονες παντου. Το Comodo ειναι καλυτερο παντου...

Για να χρησιμοποιησεις σωστα το Comodo πρεπει να μαθεις να χρησιμοποιεις Rules. Δηλαδη πρεπει να προσθεσεις ενα rule με την port που χρησιμοποιεις για την λειτουργια του mTorrent. Μην πειραζεις το εποπτη.

μπορεις να μ πεις πως ακριβως να το κανω αυτο???γιατι σκουρα τα πραγματα......

εκανα προσθήκη κανόνα αλλα τπτ δ ξερω πως να το ρυθμίσω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από Mertsa

τι ρυθμίσεις πρεπει να κανω στο Comodo???απενεργοποιησα τον επόπτη δικτύου γιατι ειχε προβλημα με το μtorrent και μ εκοβε το download ετσι ειναι μια χαρα,λετε να υπάρχει πρόβλημα???υπαρχει κατι αλλο που θα μπορουσα να κανω?

Θα πας εδώ http://portforward.com/english/softwarefw/ComodoFirewall/ComodoFirewallindex.htm

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.