Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

Εν τω μεταξύ, ο Σάββας έχει τη χειρότερη δυνατή φήμη σε όλο το δήμο.! :hang3:

γιατι το λες αυτο?

το σπιτικο ειναι χειροτερο κατα την αποψη μου, και επισης μετρησε το οτι ο σαββας απο τις πρωτες επισκεψεις μου οταν κατι δεν ηταν πολυ ψημενο μου το ελεγε να παρω χειρινο αντι για κοτοπουλο ας πουμε, ενω μπορουσε να μου το πλασαρει.

Link to comment
Share on other sites

γιατι το λες αυτο?

το σπιτικο ειναι χειροτερο κατα την αποψη μου, και επισης μετρησε το οτι ο σαββας απο τις πρωτες επισκεψεις μου οταν κατι δεν ηταν πολυ ψημενο μου το ελεγε να παρω χειρινο αντι για κοτοπουλο ας πουμε, ενω μπορουσε να μου το πλασαρει.

Το Σπιτικόν του Πολλάλη είναι τελείως λάσπη. Όταν το είχε ο Κωνσταντίνου, πριν 10 χρόνια δηλαδή, κάτι έλεγε.

Για το Σάββα όλοι οι Γουδιώτες έχουν και μία, τουλάχιστον, άσχημη εμπειρία. Δεν έχω φάει ποτέ, αλλά μου το έλεγαν όλα τα παιδιά στο σχολείο. 5ο Ενιαίο Λύκειο Ζωγράφου. Εγώ μένω Άνω Ιλίσια αλλά το σχολείο είναι στο Γουδί, όπως και όλοι οι συμμαθητές μου.

(Πάνε και 5 χρόνια βέβαια...)

Link to comment
Share on other sites

Το Σπιτικόν του Πολλάλη είναι τελείως λάσπη. Όταν το είχε ο Κωνσταντίνου, πριν 10 χρόνια δηλαδή, κάτι έλεγε.

Για το Σάββα όλοι οι Γουδιώτες έχουν και μία, τουλάχιστον, άσχημη εμπειρία. Δεν έχω φάει ποτέ, αλλά μου το έλεγαν όλα τα παιδιά στο σχολείο. 5ο Ενιαίο Λύκειο Ζωγράφου. Εγώ μένω Άνω Ιλίσια αλλά το σχολείο είναι στο Γουδί, όπως και όλοι οι συμμαθητές μου.

(Πάνε και 5 χρόνια βέβαια...)

επειδη ειμαι παντα επιφυλακτικος σε οτι μου λενε αλλοι, ειτε για καλο ειτε για κακο εγω δινω 2 ευκαιριες σε καθε φαγαδικο να με κερδισει, ή μετα απο 2 συνεχομενες αποτυχιες με χανει.

Το σπιτικο πριν 4-5 χρονια μικρυνε κατα πολυ τις μεριδες και εκτοτε πηγαινω σπανια,κυριως επειδη ειναι μεχρι πολυ αργα ανοικτο. Την πιτα παππου την απεκλεισα λογω κατεψυγμενων κρεατων απο franchise και επειδη μικρυναν κατα πολυ τις μεριδες και οτι αυξησαν τις τιμες πριν 2 χρονια περιπου. Μεχρι οταν υπηρχαν 2-3 καταστηματα το φαγητο τους ηταν κορυφη.

Πολυ καλο σουβλακι/καλαμακι κανει η "λιβαδεια" στο κεντρο απο το οποιο σταματησα να παιρνω πριν 3 χρονια οταν απο 1 ευρω το πηγε 1,20 την επομενη μερα.

Τσιγγουνιες σε ποσοτητα και παραλογη αυξηση στις τιμες ειναι λογοι για blacklist για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα ανακαλυψα οτι εχει και σελιδα.

Το καλυτερο τσιπουραδικο που εχω κατσει (μαλλον καθομαι 10+ χρονια)....

Ολα τα ψαρια και τα θαλασσινα δικα του φρεσκα φρεσκα απο τη θαλασσα που βλεπει θεα στο μαγαζι. :T:

Home Page. Παραδοσιακη ταβερνα - εστιατοριο του Θαναση Τσογκα. Αχιλλειο Βολου.

Καμια συγκριση με τα "Βολιωτικα" τσιπουραδικα της πολης,που ηταν καλα προ 20 ετων.

Link to comment
Share on other sites

Chinese σημερα το μενού... Μόλις παρήγγειλα πάπια με πορτοκάλι, τηγανητό ρύζι με αυγό και γλυκόξινο χοιρινό... Φωτος κατ' απαίτησιν. :p

Ναι .με 8 φρεημς.

Ξερεις εσυ.

Link to comment
Share on other sites

Peking λέγεται, Μαντζαγριωτάκη 105 Καλλιθέα. Τηλ. 210.95.91.717

Το χοιρινό ήταν λουκούμι, το ρύζι ήταν αδιάφορο, η πάπια ήταν Πεκίνου, τα ξυλάκια είχαν πλάκα, τα ρυζοwhatever επίσης πλάκα, και το fortune cookie ήταν σοφό.

Srsly, ποιος είναι ο secret admirer μου;; Να φανερωθεί παρ' αυτά!

post-4482-1416074664,0248_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.