Jump to content



Official ΦαγητοThread (FoodLab)


greekfragma

Recommended Posts

α, κατάλαβα.

Το συγκεκριμένο είναι στήθος γαλοπούλα από το lidl κομμένο σε κύβους.

Α κατάλαβα και εγώ. Έχω φάει τέτοιο και είναι τέλειο! Απλά δεν το είχα σκεφτεί για σουβλάκι. Να σαι καλά

Link to comment
Share on other sites

υπομονή να τελειώσει η δίαιτα με μια μπριζόλα και δημητριακά όλη μέρα ... καλές εποχές

hamburger_miam_miam_by_nickarmy-d76wffu.jpg

Αν είναι να τελειώσει η δίαιτα για να πέσεις βουρ σε τέτοια, τσάμπα την κάνεις. Το μόνο υγιεινό στο παραπάνω είναι η μουστάρδα.

ΥΓ. Καλώς ήρθες και, αν κάνεις δίαιτα, μην πολυκοιτάς το νήμα αυτό!!

Έγινε επεξεργασία από Ταμτάκος
Link to comment
Share on other sites

χαχ δεν έχω θέμα (78 είμαι περίπου με ύψος 1,80 απλός άρχισα γιατι λόγο εξεταστικής Φεβρουαρίου έτρωγα όλη μέρα γλυκά και ήθελα λίγο αποτοξίνωση , η μουστάρδα έχει 80%λίπος θα έλεγα οο χυμός ποιο δίπλα !

καλημέρα

740666_652476794804401_992051320_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει και το καλύτερο λίπος ...

προτιμώ πχ όταν τρώω κάτι και θέλω συνοδευτικό τυποποιημένο χυμό γιατί λυπάμαι τα πορτοκάλια (που δεν εχω και πάντα) να μην τα εκμεταλλεύομαι πλήρως (κακή απορρόφηση) και γιαυτό συνήθως πίνω το απόγευμα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τα 22 και μετά που σταμάτησα το γάλα (επειδή με βάραινε στο στομάχι λίγο) στύβω πορτοκάλια καθημερινά.. κι όσο κι αν το βαριέμαι ώρες ώρες, είναι μια χαρά πρωινό. Απλά σε φουσκώνει λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τα 22 και μετά που σταμάτησα το γάλα (επειδή με βάραινε στο στομάχι λίγο) στύβω πορτοκάλια καθημερινά.. κι όσο κι αν το βαριέμαι ώρες ώρες, είναι μια χαρά πρωινό. Απλά σε φουσκώνει λίγο!

Κάποτε έστυβα κι εγώ. Με τα χρόνια το βαρέθηκα. Άσε που χορταίνουν καλύτερα τα φρούτα ολόκληρα (+δεν χάνεις και τις φυτικές ίνες αλλά ούτε και τα θρεπτικά συστατικά που έχουν πολλά στην φλούδα τους). Από την άλλη, ευτυχώς δεν έχω δυσανεξία στην λακτόζη, οπότε αλλάζω τα φώτα σε γάλα και γιαούρτι.

Link to comment
Share on other sites

^^ :laughing:

έλα το παραδέχομαι, πολλά πρωινά κι εγώ αντί να τα στύψω θα καθαρίσω 2 πορτοκαλάκια κ θα φάω..

παιδιά δεν ξέρω αν είναι δυσανεξία κ δεν το έχω ψάξει κι ιδιαίτερα, αλλά αν πιω γάλα, μετά για κάποιες ώρες νιώθω ένα βάρος στο στομάχι κι είμαι λες κ ταξίδευα για ώρες.. από την άλλη, μπορώ να τρώω τυρί κ γιαούρτι με τον...τόνο!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.