Jump to content



Ψάχνω driver για τον σκληρό δίσκο μου


kreach

Recommended Posts

Έχω τον Maxtor 6L200M0 κ προσπαθώ να βρώ τρόπο να φτιάξω την δισκέτα που χρειάζεται κατά το φορμάτ (εκεί που λέει για sata, raid drives press F6).

Έψαξα στο site της προην Μαξτορ αλλά δεν βρήκα τιποτα. Που λέτε να βρώ drivers ? Να πάρω καινουριο σκληρό πχ seagate/wd 320GB με 16ΜΒ buffer ~80Ε και να ξεμπερδεύω με τον Μάξτορ ? !!

Link to comment
Share on other sites

Μπα ? Δεν το ήξερα !! :tomato:

Eίμαι στο site της MSI και ψάχνω για τον controller. Πού τον βρίσκω?

Είναι δυνατόν να εγκαταστήσω αυτόν τον driver για τον controller της mobo μετά την εγκατάσταση των windows xp ?

Eυχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

nVidia nForce3/4 SATA RAID Driver (For floppy driver)

nVidia nForce3/4 SATA RAID driver

1. Extract the file and Copy all files to the floppy.

2. Press F6 to install driver through the floppy when booting and loading RAID function.

http://global.msi.com.tw/index.php?func=driverfile&dno=2464&i=0

Μετά την εγκατάσταση στα Vista δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνω ένα φορμάτ. Όταν ζητήσει τον sata raid driver θα βάλω την δισκέτα, και αφού εγκατασταθούν τα xp θα βάλλω κ τους άλλους drivers. Δηλ της 7800GTX, NForce4 από την nvidia, cpu. Αυτά αρκούν νομίζω. ’ντε κ ένα update του bios της mobo.

ΥΓ Δεν έχω vista, windows xp pro 32bit έχω. Με τα Vista θα ασχοληθώ σε ένα χρόνο, όταν δηλαδή τελειώσω κ το σχολείο.

Ευχαριστώ πολύ :flower:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.