Jump to content


samsung 226cw ?


psyber

Recommended Posts

λοιπον πανω που ημουν ετοιμος να συμπληρώσω τη φορμα παραγγελιας για την 226bw βλεπω στο eshop το νεο μοντέλο 226cw!η μονη διαφορα που ειδα στα specs ηταν τα extra 30 euro για τη δευτερη.υπαρχει ουσιαστικη διαφορα; αληθευει ότι η cw εχει αποκλειστικα samsung panel;

αν ξερετε please help! αρκετα μαυτη τη δεκαπενταρα sony με τα 52 ms αποκριση...

Link to comment
Share on other sites

Η cw εχει το καινουριο backlight ccfl και μπορει να αποδωσει και περισσοτερα , αλλα και καλυτερα τα χρωματα.

Ειναι ενα θετικο βημα και ενδιαμεσο προς την LED τεχνολογια . Θεωρω πως αξιζει η οθονη . Και βγαινει μονο σε samsung panel .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

οχι αλλα οσο μεγαλυτερη ανοχη σε γωνια εχει ενα μονιτορ σημαινει οτι τα χρωματα του παραμενουν σταθεροτερα οταν κουνας εστω και ελαχιστα το κεφαλι σου ακομα και σε γωνιες εως 10 μοιρες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Passenger57

δηλαδη εσύ δουλεύεις το μόνιτορ υπο γωνία > 150 μοιρών?

για να καταλαβεις ποση μεγαλη η διαφορα ειναι θα σοθυ πω ενα παραδειγμα. Ειχα μια ΕΙΖΟ με PVA panel και ειχε 178 μοιρες γωνια θεασης. τωρα εχω την 226BW που εχει 170. και εχω στραβωθει. πιστευω να σε καλυψα

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως είσαι υπερβολικός.Οι περισσότεροι είναι ευχαριστημένοι απο την 226bw. Και εν τέλει...δεν νομίζω η Samsung να έβγαζε οθόνη για να βγάζουμε τα μάτια μας!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν, νομίζω, μέσα σε λογικά οικονομικά πλαίσια, οθόνες που μας εξυπηρετούν, και οθόνες που δεν. Επίσης υπάρχουν πολύ ακριβές οθόνες, για τους περισσότερους εδω μέσα. Δεν μπορώ να πώ όμως ότι οθόνες της προκοπής είναι ΜΟΝΟ αυτές που κοστίζουν > 500 ή 600 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

οι περισσοτεροι δεν ειχατε ποτε σας οθονη της προκοπης

Κάτι τέτοιο δυστυχώς είναι η πραγματικότητα, το σύνολο των ευχαριστημένων ιδιοκτητών tft οθονών με ΤΝ είναι συντριπτικά μεγαλύτερο από αυτό των δυσαρεστημένων.

Ο περισσότερος κόσμος δεν δίνει λεφτά για ένα καλύτερο panel αλλά για μερικές παραπάνω ίντσες. Αλλά και πάλι, τα πάντα πάνε σύμφωνα με τις ανάγκες του καθενός. Πολλοί δε νοιάζονται για τα καλύτερα χρώματα ή τις γωνίες θέασης ή την ποιότητα κατασκευής - "οθόνη η μία, οθόνη και η άλλη" λένε.

Ακριβώς τα ίδια συμβαίνουν και στις τηλεοράσης LCD-Plasma. Ο καθένας λέει το μακρύ του και το κοντό του και η αντικειμενικότητα χάνεται κάπου στον ορίζοντα.

Αντικειμενικά λοιπόν, η 226cw είναι από τις μέτριες οθόνες μάλλον η καλύτερη. Υπάρχουν όμως πολύ ανώτερες από αυτήν οθόνες για κάποιον που πραγματικά ενδιαφέρεται για την ποιότητα και διαθέτει και περισσότερα $$$.

Link to comment
Share on other sites

Eχετε σκεφτει ομως οτι ακομα και η cw κοστιζει κατι παραπανω απο μισο μηνιατικο δουλεια? Και εγω θα ηθελα να εχω κατι φοβερο και τρομερο αλλα δυστυχως παραμενω με μια 17αρα lg crt.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 17:46]

α και κατι αλλο η 226 2 βδμαδες την εχω και εχει παρει ηδη το δρομο της ξενιτιας. ερχεται μια LG 24'' να σωσει τη κατασταση

ενδεικτικο της αγανακτησης μου:cry:

Γιατι βρε Γιωργο δεν προχωρησες το θεμα με την 24αρα dell με το s-pva που ελεγες ???

Εγω την εχω παραγγειλει και περιμενω απο μερα σε μερα .

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gznp

Ο περισσότερος κόσμος δεν δίνει λεφτά για ένα καλύτερο panel αλλά για μερικές παραπάνω ίντσες. Αλλά και πάλι, τα πάντα πάνε σύμφωνα με τις ανάγκες του καθενός. Πολλοί δε νοιάζονται για τα καλύτερα χρώματα ή τις γωνίες θέασης ή την ποιότητα κατασκευής - "οθόνη η μία, οθόνη και η άλλη" λένε.

Αυτο ακριβως με καλυψες πληρως

Αρχική απάντηση από cabrinha

Eχετε σκεφτει ομως οτι ακομα και η cw κοστιζει κατι παραπανω απο μισο μηνιατικο δουλεια? Και εγω θα ηθελα να εχω κατι φοβερο και τρομερο αλλα δυστυχως παραμενω με μια 17αρα lg crt.

Και εγω μια τετοια ειχα αλλα οταν χαλασε και ημουν στο διλλημα τι να παρω ακριβη ή φτηνη η απαντηση ειρθε μονη της οταν ειδα ζωντανα το πως φαινονται οι οθονες

Καλυτερα μια ακριβη οθονη και να την χαιρεσαι καθε μερα παρα μια φτηνη και να εισαι χαλια

Εξαλου τα μονα πραγματα που μενουν καιρο σε εναν υπολογιστη ειναι

οθονη κουτι τροφοδοτικο ups οποτε εκει αξιζει να επενδυσει καποιος

Για οσο καιρο εχει ακομα εγγυηση η ΕΙΖΟ Ή ΟΣΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙ δεν μου περναει απο το μυαλο να την αλλαξω αντιθετα φιλοι, γνωστοι, πελατες θελουν να αλαξουν απλες οθονες που εχουν

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.