Jump to content



[UPDATE]ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΦΗΜΕΣ για 3DMARK06 & SPI 1M Scores του BARCELONA


Dagalidis

Recommended Posts

Eαν τελικά ισχύει κάτι τέτοιο που Αναφέρει το INQ τότε μιλάμε για ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ της AMD.....

30.0031 Score για τον ΒARCELONA@3GHz στο 3Dmark06 :eek: :eek: :eek: :eek:

AMD's 3GHz K10 to break 30,000 3DMark06

ΠΗΓΗ

:rip: ΙΝΤΕL :rip:

Eαν τελικά ισχύει τότε CRYSIS & BARCELONA θα πάνε πακέτο... :jump: :daisy:

UPDATE.....#1

Anandtech.....

Posted by G.Key@AT

Throughout the entire prototype and pre-production (as stated in my last message) process, certain features on the CPU, in the BIOS, or on the chipsets have been turned off/on, latencies have changed, etc, etc. This is a normal part of the engineering process as the design is fleshed out and finalized. It does not represent final silicon capabilities and performance.

As I said earlier, I used a poor example as it was not meant to be taken literally spec for spec when comparing engines and CPUs. Regardless of the example, the point was that the platform performance improved significantly as the core speeds improved and this included performance per watt among other indicators. There is a myriad of reasons as to why this occured but considering the early silicon, BIOS, and chipset designs, we could only speculate as to why and I tried to present a few reasons that we honed in on.

If you compare a B00 chip from May to a B02 today, there is a significant difference in performance in all areas (26 seconds in SuperPI 1m for one) and my comments represent observations of what has occurred over this time period. We have final silicon now and results will be posted in the near future. My observations today are different than they were two weeks ago and as the platform matures they will change again.

Once we see the HT 3.0 capable chipsets and Phenom cores mature then we will have an even better indication of the performance of this core design in the consumer market but for now the initial release is Barcelona in the enterprise market.

Για να σταματήσει ποια ο διάλογος με τα διάφορα περί κακών επιδόσεων του Κ10.... :D

O συγκεκριμένος κύριος λέει ότι το SPI 1m έπεσε κατά 26Sec ..... :woot: δηλαδή ότι πήγε από τα 39Sec το καλύτερο που έιχαμε δεί μέχρι τώρα στα 13Sec ?..... :jump:

Kαι προσοχή μιλάμε για το Αnandtech...... ;)

ΠΗΓΗ.....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 652
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από lord [Σήμερα, στις 20:42]

Αν πραγματικά αυτό είναι αληθινό (που δεν νομίζω) η Intel θα μας παρουσιάσει διαμάντια

και αυτο το site πολλοί δεν το εμπιστευοντε εδω μέσα

Κάπως έτσι ξεκινάνε όλα βρε....:D

Σαν παραμύθια μοιάζουν αλλά γίνονται πραγματικότητα....

Δε νομίζω ένας από τους ΒΑΣΙΚΟΥΣ συντάκτες του INQ να εμπέζει με τις προσμονές όλων μας παρασύροντας ένα ΟΛΟΚΛΗΡΟ δημοσιογραφικό SITE σε ανακρίβιες..

ΑΛΛΩΣΤΕ είναι πολύ κοντά ο καιρός που το περίφημο NDA λήγει και η αλήθεια θα ΛΑΜΨΕΙ.... :T:

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εκεί μέσα έχει ένα άρθρο που λέει x2900xtx θα είναι κατά πόσες φόρες γρηγορότερη από 8800GTX για ψάξε λίγο εκεί μέσα και βρες το θα είναι κάπου των περασμένων Χριστουγέννων Έτσι να θυμηθούμε τα παλιά

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lord

Κάπου εκεί μέσα έχει ένα άρθρο που λέει x2900xtx θα είναι κατά πόσες φόρες γρηγορότερη από 8800GTX για ψάξε λίγο εκεί μέσα και βρες το θα είναι κάπου των περασμένων Χριστουγέννων Έτσι να θυμηθούμε τα παλιά

Αρχίσαμε και εδώ τα κομματικά;

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 21:09]

Αρχίσαμε και εδώ τα κομματικά;

κύπριος είμαι ρε συ τη σχέση έχω με κομματικά εδω πάνω

εκτός και αν εννοείς τίποτα άλλο

Link to comment
Share on other sites

Που'σαι ρε Dag να ανάψουν τα αίματα:hehe:

Εντάξει η Τατιάνα δεν είναι και πολύ τσι προκοπής Δημοσιαγραφικό site...μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Είναι σαν να λέμε το Star, κανάλι :rofl:

Κάπου εδώ θα πεταχτεί και η φωνή της χρεωκοπίας και θα ζεσταθεί το θρεντ:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 21:13]

:hehe: έγραψες!

Εννοώ αρχίσαμε πάλι AMDfan vs Intel fan.

Ε τη να κάνουμε ρε συ ο καθένας με τα δικά του τα κολλήματα

Ζήτω η Intela

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D:jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lord [Σήμερα, στις 23:11]

κύπριος είμαι ρε συ τη σχέση έχω με κομματικά εδω πάνω

εκτός και αν εννοείς τίποτα άλλο

:hehe: :hehe: :hehe:

Έχει δικιο snips, δεν μιλάει για Intel-AMD....για το ΙΝQ (τατιάνα) λέει, εγώ ότι έχω διαβάσει απο κει στο βρόντο πάει. Αλλά μακάρι....βέβαια το 20% ο/c ,30% perf του unstoppable είναι χοντρό.

Edit: (και μετά απο λίγo)

Αρχική απάντηση από lord [Σήμερα, στις 23:17]

Ε τη να κάνουμε ρε συ ο καθένας με τα δικά του τα κολλήματα

Ζήτω η Intela

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D:jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :jump: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

Ενταξει snips εχεις δικιο. Μεχρι να το γράψω με διεψευσε ολοκληρωτικά.

Snips - Dem 1-0

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dem [Σήμερα, στις 21:20]

:hehe: :hehe: :hehe:

Έχει δικιο snips, δεν μιλάει για Intel-AMD....για το ΙΝQ (τατιάνα) λέει, εγώ ότι έχω διαβάσει απο κει στο βρόντο πάει. Αλλά μακάρι....βέβαια το 20% ,30% του unstoppable είναι χοντρό.

:T:

Σωστός ρε συ όλα είναι εκεί μέσα του βρόντου τίποτα δεν βγαίνει αληθινό

Τα είδαμε και τα ξαναείδαμε εγώ προσωπικά ελπίζω να βγάλει καλό πραμα γιατί αν δεν βγάλει η amd θα περάσουμε σε μια εποχή στάσιμων επεξεργαστών σαν τον καιρό του p4 vs atlon xp που δεν έπεφταν με τίποτα οι τιμές αλλά και ούτε έβγαιναν καινούργιοι

ΕΔΙΤ Σωστός ήσουν ποιο πάνω για την Τατιάνα αναφερόμουν για πλακά το εγραψα το από κάτω Όταν είδα ότι το παρεξήγησε το ψιλοτράβηξα και γω λίγο

Για την Τατιάνα αναφερόμουν

dem snips 1-0

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από lord

Αν πραγματικά αυτό είναι αληθινό (που δεν νομίζω) η Intel θα μας παρουσιάσει διαμάντια

Διεκδικώ το goal μου πίσω. Διακρίνω μια τάση προς την intel πριν οποιοδήποτε σχόλιο για το INQ. Περιμένω απόφαση της UEFA!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Snips [Σήμερα, στις 21:41]

Διεκδικώ το goal μου πίσω. Διακρίνω μια τάση προς την intel πριν οποιοδήποτε σχόλιο για το INQ. Περιμένω απόφαση της UEFA!

’ντε να δώσω περισσότερες πληροφορίες για τα πιστεύω μου

Λοιπών περιμένω την αμδ να βγάλει των Barcelona (δεν πιστεύω ότι θα γίνει ποτέ η περίπτωση althol 64 vs p4) έχει πάρει γέρο μάθημα η ιντελ αλλά θα είναι ένα κίνητρο για την ιντελ να βγάλει καλύτερο πράμα (κακά τα ψέματα η ιντελ έχει πολύ φράνκο να δώσει και για καινούργιες τεχνολογίες και για βελτίωση ήδη υπάρχων τεχνολογίας) ΑΛΛΑ αναφερόμουν για την Τατιάνα εκεί πάνω οποτε

Dem snips 1-1 για να είμαστε δίκαιοι

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.