Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

1.82 υψος.

Καθολου paranormal.

Παραδειγμα:

Τα πόδια του είναι απαράδεκτα....ανύπαρκτοι μυς...λες και τα κάτω άκρα δεν στηρίζουν όλο το σώμα.

Κλασσικό λάθος των φουσκωτών, παραμελούν τους μυς των ποδιών λες και είναι κάνα καρκίνωμα.

Αυτό είναι σώμα και πολεμική τέχνη για να τσακίζεις κόκαλα

Συνδύασε πάντα γυμναστική με μία effective και απαιτητική πολεμική τέχνη και θα αποκτήσεις τρομερό agility/strength/durability.

[ame]

[/ame]

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Προφανως βιάστηκες να βγάλεις συμπεράσματα χωρίς να δεις ολο το βίντεο,ειναι 95 κιλά και κάνει πιστολ σκουατ με +64kg...

Συμφωνω βεβαια σε οτι εχει να κανει με της πολεμικες τεχνες και τους δυο ειδοποιούς που εβαλες.

Ειναι τέρας ο τύπος,δες καλύτερα το βίντεο απο τα 3 λεπτά και μετά.

Έγινε επεξεργασία από digitaltiger
Link to comment
Share on other sites

Προφανως βιάστηκες να βγάλεις συμπεράσματα χωρίς να δεις ολο το βίντεο,ειναι 95 κιλά και κάνει πιστολ σκουατ με +64kg...

Συμφωνω βεβαια σε οτι εχει να κανει με της πολεμικες τεχνες και τους δυο ειδοποιούς που εβαλες.

Ειναι τέρας ο τύπος,δες καλύτερα το βιντεο.

Σωματικά δεν μου έκανε εντύπωση, δυνατός αλλά τα πόδια του είναι απαράδεκτα, το είδα όλο το video.

Aσχολούμαι με ΜΜΑ μία δεκαετία περίπου , εκεί να δεις σώματα να μείνεις άφωνος.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει και πάλι δεν θα τον έλεγα normal. Είναι στο στάδιο Golem, όπως το λέω. :p

Χοντροντούλαποι...

Το σώμα του ηθοποιού που υποδύεται τον Yuri Boyka, μιας και το βάλατε, πιστεύω είναι πολύ καλό, ισορροπημένο. Από ένα σημείο και μετά δε χρησιμεύει κάπου, όπως το βλέπω, να φουσκώνεις περισσότερο και περισσότερο, μόνο για προσωπική ικανοποίηση επίτευξης κάποιου στόχου - σκορ και για να σηκώνεις τελάρα. (περί άθλησης δεν το συζητώ, κι ένας ποδοσφαιριστής μπορεί να έχει υγιέστατο σώμα).

Εγώ αύριο θα πάω στο γυμναστήριο της γειτονιάς, να ρωτήσω και να δω τί παίζει, μες τη βδομάδα στον καρδιολόγο και θα ξεκινήσω σιγά σιγά (71kg, 1.75h). Αν είχα λεφτά θα το συνδύαζα με πολεμική τέχνη, αν και το Krav Maga μου άρεσε πάντα... δεν το λες και τόσο τέχνη.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο εξτρεμε κατηγορια σιγουρα,παρα πολυ δυναμη...

Σωματικά δεν μου έκανε εντύπωση, δυνατός αλλά τα πόδια του είναι απαράδεκτα, το είδα όλο το video.

Aσχολούμαι με ΜΜΑ μία δεκαετία περίπου , εκεί να δεις σώματα να μείνεις άφωνος.

Να δω σώματα οκ,αλλά οχι ότι ειναι και κάτι απλο τόσα κιλά και σε πιστολ...

Ο συγκεκριμενος δουλεύει τα πόδια πιο πολύ απο το πάνω σώμα.

Link to comment
Share on other sites

ο τύπος πάνω στο video του digitaltiger αποκλείεται να είναι 95kg

έχω φίλο 97kg και είναι πραγματικά 2πλάσιος με σωματικό λίπος όχι lean

όντως τα πόδια του είναι τσιλικοκάνρδε

btw ένα παιδί που θυμήθηκα που έβλεπα παλιά :hehe:

[ame=

]
[/ame] Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

tom-venuto1.jpg

I’m 5’ 8” tall and I weigh 174-176 for competitions. That is very much a “false” weight, however, because I easily lose 6-10 pounds of water weight in the three days before a contest. By the Monday after a Saturday contest, my weight is usually back up to 180-184 or so. Off season, I weigh about 195-200 lbs. My off season body fat is usually around 9-10% and before contests it’s around 4%

The Ideal Body Measurements: Tom Venuto's Bodybuilding Secrets Blog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω στο ευατο μου με αυτόν τον τρόπο:

Είμαι τώρα 75 κιλά με 9-10% λίπος και θέλω να βάλω αλλα 20 κιλα καθαρό μυ,δηλαδή να φτάσω τα 95-100 κιλά καθαρά...διόρθωσε με αν λέω κατι λάθος.

Εννοεις να διατηρησεις το ποσοστο λιπους σου , τα καθαρα μυικα κιλα ειναι λιγα γιατι ειμαστε 70+% απο νερο.

Παντως υπολογισε οτι 1.82 με 100 κιλα καθαρος , θα θες τρελες θερμιδες για να συντηρηθεις ακομα και αν φτασεις εκει.

Για μενα βαλε ενα στοχο 90 κιλα καθαρος που ηδη ειναι πολυ δυσκολο , και μετα βλεπεις.

Πιστεψε με , εχω δει τυπα που ητανε 100 κιλα καθαρος και ξοδευε 1000 ευρω το μηνα μονο για φαι. :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια για εσας που περνετε πρωτεινες, ποια είναι η καλιτερη πρωτεινη που συστηνετε για αρχη; και τι ειναι (πχ ογκου;) Ειμαι 73.5 κιλα 1,84 υψος και παω 2μιση μηνες γυμναστηριο.. γιατι εχω σκοπο να αγορασω αυτην σε λιγες μερες WHEY PROTEIN 2273g (OPTIMUM) | Πρωτεΐνες

Link to comment
Share on other sites

Ειχα διαβασει εδω μεσα για την Gaspari και την πρωτεινη "MyoFusion". Και πηρα τον κουβα 2.2kg γευση φραουλα (κολασμενα φανταστικη η γευση!!!)

Το καλο ειναι οτι δεν περιεχει γλουτενη και ασπαρταμη. Κακο ακομα δεν εχω βρει, αλλα ειναι νωρις (1 μηνα περιπου χρηση εχω και αυτο πριν τις διακοπες)

Αγορά MyoFusion Probiotic Series 5lb (2268g) €40.99 Gaspari Nutrition

Έγινε επεξεργασία από YDinopoulos
Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται να μην εχει γλουταμινη ? και τι το κακο εχει η γλουταμινη ? :p

Εμενα λογω δυσανεξιας στο αυγο και το αγελαδινο γαλα το 1 scoop με εστελνε τουαλετα στο 10λεπτο, χωρια τα κλανιδια που εριχνα :p δοκιμασα cookies&cream και milk chocolate, πραγματικα εθιστικη γευση !

Οσο για τις πρωτεινες ογκου, τις θεωρω πεταμενα λεφτα, αμα θελει καποιος να παρει υδατανθρακα ή οτιδιποτε αλλο στο μεταπροπονητικο ας το βαλει μονος του χωριστα, υπαρχουν ενα σωρο πηγες και ρυθμιζει ετσι καλυτερα την ποσοτητα που θα βαλει με βαση τα stats, τον μεταβολισμο και τους στοχους του

http://www.abcbodybuilding.com/laywindownon.pdf

(πρεπει να εχω δωσει αυτο το λινκ τουλαχιστον 10 φορες τα τελευταια 3 χρονια :p )

Link to comment
Share on other sites

Σορυ, γλουτενη εννουσα. Και εγω εχω καποια δυσανεξια, λογω της εγχειρησης και κυνηγαω τα glouten-free οσο μπορω.

(Αλλα το γαλα το πινω, οσο και αν με βριζει η γυναικα για τις ΅κλανιτσες΅ :hehe: )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μιας και κάποιος είχε αναφερθεί στις άγευστες πρωτεΐνες.

Αξίζουν οι κάτω με χίλια !!

Protein Shakes & Supplements | MyProtein - Free Delivery

Δυνατότητα επιλογής και αν στην έχουν με γεύση απευθείας η να πάρεις εσύ τα δικά σου flavor drops από εκεί και να βάζεις εσύ τις σταγόνες.

Και επιλογή στα flavor drops για να διαλέξεις :)

Έγινε επεξεργασία από THANOSJ3
Link to comment
Share on other sites

Μετά από χωρισμό λέω να ξαναπέσω στο γυμναστήριο. Κάποτε έπαιρνα το Betagen της EAS και έκανε δουλειά.

Άμα συνδυάσω αυτό για πρωί βράδυ Dymatize Xpand Xtreme Pump και αυτό για ρόφημα κατά τη διάρκεια της προπόνησης EAS - Betagen, Orange - 220g λέτε να πεθάνω?

Υπόψιν οτι σκατοτρώω (junk food και όχι τακτικά γεύματα λόγω δουλειάς και διαβίωσης σόλο χωρίς γνώσεις / διάθεση μαγειρικής) παρόλα αυτά 1,83 78 κιλά. Παλιά με το Betagen ήμουν 81-82 αλλά εκεί τριγύρω στα 80 είμαι πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Άμα συνδυάσω αυτό για πρωί βράδυ Dymatize Xpand Xtreme Pump και αυτό για ρόφημα κατά τη διάρκεια της προπόνησης EAS - Betagen, Orange - 220g λέτε να πεθάνω?

Χμμμμ ίσως να μαζεύτηκε πολύ κρεατίνη.. Να αλλάξω το ένα από τα δύο με μια Whey?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ ίσως να μαζεύτηκε πολύ κρεατίνη.. Να αλλάξω το ένα από τα δύο με μια Whey?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Φτιαξε τη διατροφη σου και ασε τις κρεατινες για αργοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξτε την διατροφη, θεστε εφικτους στόχους και μετα φτιαξτε ενα προγραμμα για να πετυχετε τους στοχους σε ενα ευλογο χρονικο διάστημα.

Παιρνω κρεατινες, whey σκατουλακια μπιζελακια, φαρμακο κοκ ειναι μια μλκ και μιση αν δεν εχεις τα παραπανω.

Και οσοι εχετε στοχο bodybuilder χωρις φαρμακα, το μεγιστο ειναι τα αρχαια ελληνικα και ρωμαϊκα αγαλματα χωρις φαρμακι. Ολα τα αλλα ειναι εξυπναδες και ψεμματα.

btw paleo rules if you can take it :p

Link to comment
Share on other sites

Φτιαξτε την διατροφη, θεστε εφικτους στόχους και μετα φτιαξτε ενα προγραμμα για να πετυχετε τους στοχους σε ενα ευλογο χρονικο διάστημα.

Παιρνω κρεατινες, whey σκατουλακια μπιζελακια, φαρμακο κοκ ειναι μια μλκ και μιση αν δεν εχεις τα παραπανω.

Και οσοι εχετε στοχο bodybuilder χωρις φαρμακα, το μεγιστο ειναι τα αρχαια ελληνικα και ρωμαϊκα αγαλματα χωρις φαρμακι. Ολα τα αλλα ειναι εξυπναδες και ψεμματα.

btw paleo rules if you can take it :p

Τα σώματα αρχαίων Ελλήνων / Ρωμαίων ήταν έτη φωτός μπροστά από τις φούσκες που βλέπουμε να περιφέρονται σαν γίδια μέσα στα γυμναστήρια.

Για να φτάσεις στο επίπεδο αυτό θέλει στρατιωτική πειθαρχία και όχι κρεατίνη, animal cuts κτλπ.

Αλλά μάθαμε όλοι στην fast food λύση βλέπεις:nono:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.