Jump to content



Γυμναστηριο και χημειες


giorgos_cupra

Recommended Posts

Νέο pb σε squats, 115kg! Μονο 2 reps όμως στο τρίτο δε κατάφερα να σηκωθώ.

ωραιος, με ζώνη ή χωρίς; μιλάμε για ATG έτσι; 110 έχω βγάλει 1 επανάληψη χωρίς ζώνη. Με ζώνη 5 reps στα 100,με περνας αλλα ειμαι κοντα

Link to comment
Share on other sites

Μονο εγώ αντιπαθω τα squats?? Προτιμώ τις προβολές!!

Άσχετο, 5αρι energizer 24:21... Αν εκανα πιο οργανωμένα προπόνηση τώρα θα έπαιζα στο 22... Ειδωμεν, 9αρι στο Πέραμα τη Κυριακή!!

Link to comment
Share on other sites

ωραιος, με ζώνη ή χωρίς; μιλάμε για ATG έτσι; 110 έχω βγάλει 1 επανάληψη χωρίς ζώνη. Με ζώνη 5 reps στα 100,με περνας αλλα ειμαι κοντα

Ναι full rep, ζώνη δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμα.

Αν δεν περναει παρραλληλο, δεν ειναι rep. :hehe:

btw, [MENTION=23]DJD[/MENTION] υποθετω front squat ε ?

Back squat, στα μπροστά θέλω πολύ δουλειά ακόμα, δε μπορώ να κάτσω σωστά για να σηκώσω μεγάλο βάρος.. flexibility sucks :p

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα σε ένα γυμναστηριο στην Γλυφαδα, είχαν καλέσει τον Ilya Ilyin για να δείξει τεχνική και να κανει μερικές ασκήσεις.

Φοβερός άνθρωπος, χαβαλές και με απίστευτη τεχνική.

Έκανε ένα αρασε στα 180 και ένα εμπολε ζετε στα 210. Απίστευτο το ποσο ευκολα τα έφερνε στον ώμο. :T:

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ ενδιαφέρον αν και μακροσκελές άρθρο σχετικά με το μυϊκό πιάσιμο και το αν αυτό είναι σημάδι μυϊκής αναδόμησης και ανάπτυξης.

Μυϊκό “Πιάσιμο”: Ένδειξη αποτελεσματικής προπόνησης; • xBody.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο online "οργανο" που βλέπεις φυσιολογικούς παλμούς που πρέπει να έχεις ανάλογα με την ηλικία, εκγύμναση ή όχι, τύπο άσκησης (αερόβια, αναερόβια) κτλ κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο online "οργανο" που βλέπεις φυσιολογικούς παλμούς που πρέπει να έχεις ανάλογα με την ηλικία, εκγύμναση ή όχι, τύπο άσκησης (αερόβια, αναερόβια) κτλ κτλ;

Δεν υπαρχει κατι ακριβες με τετοιο τροπο περα απο εργομετρηση.

Χοντρικα υπολογιζεις τους μεγιστους παλμους σου με ενα τυπο νομιζω 230 μειον την ηλικια σου και απο εκει τις αεροβιες αναεροβιες ζωνες.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές είναι λίγο για τον μπέος ή μου φαίνεται?

Εγώ αγοράζω από 2 Ιρλανδικά σάιτ αλλά την έκπληξη την μου την έκανε το bodybuilding.com Store. Ήταν φτηνότερο σε όλα ακόμα και με τα μεταφορικά.

Ρίχτε μια ματιά

Link to comment
Share on other sites

Για παραγγελιες ανω των 70κατι που εχει δωρεαν μεταφικα, εχεις "κερδος" απο 5€ κ πανω. Plus εχει μεγαλυτερη ποικιλια και next day delivery.

Δεν εχω ψαχτει γενικα με Online μαγαζια τετοιου τυπου, οποτε σιγουρα θα υπαρχουν κ αλλα :D

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές είναι λίγο για τον μπέος ή μου φαίνεται?

Εγώ αγοράζω από 2 Ιρλανδικά σάιτ αλλά την έκπληξη την μου την έκανε το bodybuilding.com Store. Ήταν φτηνότερο σε όλα ακόμα και με τα μεταφορικά.

Ρίχτε μια ματιά

Τελωνείο γαρ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.