Jump to content



Εγκέφαλος


superiorblend

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Θυμάται κάποιος σε πια οδό βρίσκεται το μαγαζί ''εγκέφαλος''(αναφέρομαι σε αυτό που βρίσκεται κοντά στη Στουρνάρη);

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση και το ενδιαφέρον σας!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από jpavly

Στουρνάρη και Μπόταση, σχεδόν απέναντι από το Hac Shop.

Αλλά είναι πανάκριβο και θαύμα πως δεν την κλείνουν!

το Athens Club διπλα εκλεισε, ολα κλεινανε εκει γυρω και ο εγκεφαλος εκει αθανατος. Θυμαμαι χαρακτηριστικα μια που δουλευε εκει μεσα (πρεπει να την ειχε μαλλον την επιχειρηση η να ηταν γυναικα αυτου που την ειχε) η οποια μιλουσε σαν νταλικιερης :rofl: :rofl:

Πως την βγαζει περα αυτο το μαγαζακι δεν μπορω να καταλαβω ουτε εγω

Link to comment
Share on other sites

’μα ενδιαφέρεσαι πάντως για κάτι retro δεν έχει,θα σου πει να αγοράσεις emulator με roms μονο μιας και όπως λέει "δεν έχει διαφορά ο emulator με τα παλιά συστήματα,τα ίδια παιχνίδια παίζεις και στα δύο".Μέγα λάθος αλλά τι να του πεις.Το μόνο που βρήκα και αγόρασα είναι το Agony της Psygnosis για amiga γνήσιο και σφραγισμένο για μόλις 3 πριν απο κανα 6μηνο

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ακόμα !@!; παλιά θυμάμαι ότι είχε πολύ κόσμο αλλά απ τη στιγμή που άνοιξε αντιγραφάδικο στη γειτονιά...

Παίζει να είμαι ο μόνος που είχα αγοράσει αυθεντικό παιχνίδι από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Χαχα.......τι μου θυμησατε.....

Επικες εποχες ,αρχες της δεκαετιας του 90 ειχα περασει μια φορα απο το συγκεκριμενο μαγαζακι γιατι εψαχνα ενα παιχνιδι...

Φισκα στον κοσμο,να τσεκαρουν ολοι τους απο εναν καταλογο με αντεγραμμενα παιχνιδια και να περιμενουν να τους τα ''κοψουν'' για να φυγουν...

Θυμαμαι η συγκεκριμενη κυρια ειχε δωσει και συνεντευξη τοτε στο Pixel,στην γνωστη λιστα με τα τοp των 8/16 bit,πανω που εσβηνε σιγα σιγα η Amiga οτι πουλουσε πολυ περισσοτερους τιτλους για Amiga στο μαγαζι της ,εν αντιθεσει με τους τιτλους για Pc....

Εντυπωση προκαλει και η βιτρινα του καταστηματος η οποια εχει παιχνιδια 15 ετων και πισω....:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από pontium

’μα ενδιαφέρεσαι πάντως για κάτι retro δεν έχει,θα σου πει να αγοράσεις emulator με roms μονο μιας και όπως λέει "δεν έχει διαφορά ο emulator με τα παλιά συστήματα,τα ίδια παιχνίδια παίζεις και στα δύο".Μέγα λάθος αλλά τι να του πεις.Το μόνο που βρήκα και αγόρασα είναι το Agony της Psygnosis για amiga γνήσιο και σφραγισμένο για μόλις 3 πριν απο κανα 6μηνο

Ισως τα καλυτερα 3 ευρω που εχεις ξοδεψει ποτε dude ετσι? μακαρι να εβρισκα και εγω τετοιες ευκαιριες. Κανα Jim Power του εχει μεινει η μπα? :D

Link to comment
Share on other sites

To πως δεν την κλείνουν του jpavly προφανώς πάει στο γεγονός ότι το εν λόγω μαγαζί κινείται κατά 99,9% σε ένα άλλο επίπεδο νομιμότητας από τα γνωστά (όσον αφορά τα προϊόντα του).

Η απάντηση στο ερώτημα είναι προφανώς: Ελλάδα + Πολλά Ευρώ + Ignition = love for eva.

Βέβαια παίζει και η άλλη εξήγηση η οποία δεν είναι άλλη από την γνωστή και μη εξαιρετέα ατραξιόν του καταστήματος Δέσποινα η οποία πραγματικά είναι όλα τα λεφτά!

Enjoy. :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spc

Βέβαια παίζει και η άλλη εξήγηση η οποία δεν είναι άλλη από την γνωστή και μη εξαιρετέα ατραξιόν του καταστήματος Δέσποινα η οποία πραγματικά είναι όλα τα λεφτά!

Καλά η κυρά Δέσποινα δεν παίζεται :hehe:

Τέτοια εξυπηρέτηση ούτε στο President Hotel :hehe:

Link to comment
Share on other sites

να πω την αμαρτια μου...εγω μια φορα που μπηκα κει μεσα...ηρθε και μου ειπε αυτη η κυριουλα ... "τι ψαχνεις φιλε μου GAMER?απο ολα εχουμε"....ακουστηκε στα αυτια μου σαν "η Σβετλανα μας θα σε περιποιηθει καλα,ωραιο σωμα,τσ******ι πωλαρακι κλπ..."

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Tsakonas [Σήμερα, στις 18:53]

να πω την αμαρτια μου...εγω μια φορα που μπηκα κει μεσα...ηρθε και μου ειπε αυτη η κυριουλα ... "τι ψαχνεις φιλε μου GAMER?απο ολα εχουμε"....ακουστηκε στα αυτια μου σαν "η Σβετλανα μας θα σε περιποιηθει καλα,ωραιο σωμα,τσ******ι πωλαρακι κλπ..."

:blink: :blink:

ΠΑΩ ΓΙΑ ΨΩΝΙΑ ΑΥΡΙΟ ΤΕΛΟΣ !!!

Link to comment
Share on other sites

Α το θυμαμαι (δεν ειπα τιποτα πιο πριν μπας και το κλειδωσετε), ειχα παει πριν μερικα χρονια και ειχα παρει κατι "νομιμα"...

Η κυρα Δεσποινα ειναι μια ευσωμη κυρια που φωναζε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από fusion [Χθες, στις 04:28]

Α το θυμαμαι (δεν ειπα τιποτα πιο πριν μπας και το κλειδωσετε), ειχα παει πριν μερικα χρονια και ειχα παρει κατι "νομιμα"...

Η κυρα Δεσποινα ειναι μια ευσωμη κυρια που φωναζε?

Απο την τελευταια φορα που την θυμαμαι δεν ηταν ευσωμη... Τωρα αν κανει παρεα με τιποτα περιεργους και εχει παρει κανα-δυο κιλα... τι να πω

Αρχική απάντηση από spc [06-09-2007 03:14]

To πως δεν την κλείνουν του jpavly προφανώς πάει στο γεγονός ότι το εν λόγω μαγαζί κινείται κατά 99,9% σε ένα άλλο επίπεδο νομιμότητας από τα γνωστά (όσον αφορά τα προϊόντα του).

Εσυ μην χασεις!! Αμεσως να ριξεις την μπηχτη σου... Αγορασες αυθεντικα τα windows και το excel 2003 για να χωρανε οι δοσεις του φραγμα σε spreadsheet και ξαφνικα εγινες ο ... Captain America των original.

Ρε καταλαβαινεις οτι με 9.88 ευρω το μηνα που παιρνω πρεπει να υπηρετησω 56 χρονια για να αγορασω το office*????? Ουρτ!

*Η εναλλακτικη οδος του "Γινε sotiris, και πανε σε open source δεν κρινεται ικανοποιητικη σαν απαντηση"

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό ότι o μόνος λόγος μετάβασης στο εν λόγω κατάστημα (εκτός της τσιπιάς σου) είναι η σεξουαλική έλξη που νοιώθεις για την καταστηματάρχισσα.

Είναι προφανές ότι είστε το Ζευγάρι της Χρονιάς tm

Επειδή όμως τα ερωτικά σου δεν μας ενδιαφέρουν, stick to the subject please.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα εσυ ησουν ο μονος εδω που ηξερε το ονομα της... Υποπτο ε?

Μηπως "ψωνιζες" και εσυ απο εκει?

ΥΓ. Εγω επειδη δεν ηεξρα το ονομα της (και ουτε ηθελα να το μαθω σε αντιθεση με αλλους), την φωναζω ακομα και τωρα μαιμου λογω παρουσιαστικου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.