Jump to content



προβλημα με 8800gts


zardoz_magus

Recommended Posts

μια 8800 gts μετά από λίγο software υπερχρονισμό και χώρις να λειτουργήσει συνεχώς

έτσι μου βγαζει -2000 marks στο 3dmark 06 σε δυο διαφορετικά μηχανήματα με εντελώς διαφορετικό configuration.

Μιλάω για +160 πυρήνα και μνήμες +180 με ανεκτές θερμοκρασίες.

Αν τα είχε παίξει δεν θα έβγαζε artifacts ;

Επίσης καλού κακού φλάσαρα bios αλλά πάλι τα ίδια....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από zardoz_magus [Σήμερα, στις 18:45]

έτσι μου βγαζει -2000 marks στο 3dmark 06 σε δυο διαφορετικά μηχανήματα με εντελώς διαφορετικό configuration.

Mιλάμε δλδ για default συχνοτητες της GTS σε 2 διαφορετικά συστήματα?

Ποια είναι αυτά?

Link to comment
Share on other sites

το κοιταξα αλλα διαφορα μετροπρογραμματα τη βρισκουν 16χ,άλλωστε η μητρικη ,μια dfi infinity ultra 2 δεν έχει ρυθμισεις γα το pci express.

Eπειδη η ιστορια αυτη αρχισε μετα απο αυτοβουλο restart του υπολογιστη όταν τον ανεβαζα για να φτασει 10Κ στο 06 καπου αλλου παει το μυαλο μου...

Δηλαδη κατι εχει γινει με τα κυκλωματα τροφοδοσιας της καρτας και τωρα υποτροφοδοτειται αφου δεν υπαρχουν artifacts.

To overclocking στην κάρτα εγινε με το ntune το οποιο απ'οσο ξερω δεν ανεβαζει ρευματα.

Δεν μπορει να ειναι θέμα τροφοδοτικου αφου εχει αντεξει software sli με 2 7800gtx με cpu ακλοκάριστη γιατι με κλόκια είχα δράματα...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.