Jump to content



θερμη παράκληση


Vatos_locos

Recommended Posts

Παιδιά οποιος έχει μητρική Asus και έχει τα ίδια Heatpipe με την striker θα ήθελα αν μπορεί να μου δώσει τα heatpipes για να την στείλω rma εννοείτε πως έχω άλλες ψήκτρες όλες thermalrigth να σας δανείσω και εγώ

είμαι από αθηνα οποιος έχει την ψυχή να μου σώσει την τσέπη από 275 ευρώ ας πει εδώ και έρχομαι και τα βγάζουμε παρέα και σας δίνω τα δικά μου μέχρι να γυρίσει από rma η δικη μου striker

Link to comment
Share on other sites

κανένας ρε παιδιά δεν μπορεί να βοηθήσει έναν άτυχο :(

αν υπάρχει κανένας και μπορεί να μου τα δώσει και γλυκαθεί με αυτά που έχω εγώ χάρισμα του μετά

2x http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174034&product=982016

1x http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174034&product=922382

1x http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=26174034&product=922374

Link to comment
Share on other sites

Φίλε vatos για να την στείλεις rma δεν χρειάζεσαι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια heatpipes? Μόνο αν βρεθεί κάποιος με striker θα μπορέσει να σε βοηθήσει. Ίδια σχεδίαση στα heatpipes δε νομίζω να βρεις σε άλλη asus

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου η μητρική σου δεν έχει πρόβλημα.

Μη βιαστείς να την ξηλώσεις.

Βγάλε τα πάντα από πάνω, άφησε μόνο τα απαραίτητα, βάλε μια από τις μνήμες σου που νομίζεις ότι είναι σωστή, κάνε BIOS reset, κάνε update το BIOS σε 1102, load setup defaults, κλείσε τον υπολογιστή σου και τρέξε το test μνήμης που έχει το DVD των Vista.

Μετά δοκιμάζεις μια μια όλες τις ΙΔΙΕΣ μνήμες που έχεις, για να δεις ποια έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Hipro5

λοιπόν τις έχω κάνει άπειρα reset στο βίος άπειρες φορες έβγαλα την μπαταρία αλλα η μητρική συνεχίζει να μου καταστρέφει μνήμες ήδη μου έστειλε αδιάβαστο το κιτ της mushkin που είχα πήγα πήρα ένα 512Mb stick το έβαλα πάνω και το έστειλε και αυτό

ότι μνήμη και να της βάλω μου βγάζουν error στο memtest και BSOD στα windows ΑΝ ποτε αποφασίσει να κάνει boot η μητρική γιατί κάνει μονο 1 στις 10

την έχω δοκιμάσει με μονο μνήμη cpu και vga τίποτα άλλο και πάλι οποτε θέλει αυτή κάνει Boot :(

mariosalice

για update στο βίος ούτε λόγος απλά δεν πρόκειται να το καταφέρει γιατί ανά 10 sec και στο βίος να είναι κολλάει εννοείτε πως τάσης και timmings για κάθε μνήμη είναι σωστά ρυθμισμένα

godslayer

heatpipes που να μοιάζουν με της striker μιας και η συγκεκριμένη βγήκε με μικροδιαφορές στα heatpipes της οποτε από striker να νε και ότι να νε

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Vatos_locos [Χθες, στις 09:50]

Hipro5

λοιπόν τις έχω κάνει άπειρα reset στο βίος άπειρες φορες έβγαλα την μπαταρία αλλα η μητρική συνεχίζει να μου καταστρέφει μνήμες ήδη μου έστειλε αδιάβαστο το κιτ της mushkin που είχα πήγα πήρα ένα 512Mb stick το έβαλα πάνω και το έστειλε και αυτό

ότι μνήμη και να της βάλω μου βγάζουν error στο memtest και BSOD στα windows ΑΝ ποτε αποφασίσει να κάνει boot η μητρική γιατί κάνει μονο 1 στις 10

την έχω δοκιμάσει με μονο μνήμη cpu και vga τίποτα άλλο και πάλι οποτε θέλει αυτή κάνει Boot :(

mariosalice

για update στο βίος ούτε λόγος απλά δεν πρόκειται να το καταφέρει γιατί ανά 10 sec και στο βίος να είναι κολλάει εννοείτε πως τάσης και timmings για κάθε μνήμη είναι σωστά ρυθμισμένα

godslayer

heatpipes που να μοιάζουν με της striker μιας και η συγκεκριμένη βγήκε με μικροδιαφορές στα heatpipes της οποτε από striker να νε και ότι να νε

Χμμμμμμμ............Έχω την εντύπωση (έτσι όπως τα περιγράφεις) ότι ΔΕΝ σου πατάει καλά η ψύκτρα του Northbridge......Για κοίταξέ το αυτό ή βάλε καμιά άλλη πάνω να δοκιμάσεις......Για κοίταξέ το...... ;)

Link to comment
Share on other sites

είχα βάλει μια thermalrigth ΧΡ-05 νομίζω και πάταγε μια χαρά :( αν και δεν νομίζω μιας και δεν μου έκλεινε από θερμοκρασίες όταν ήθελε να ανοίξει άνοιγε και απλά πέταγε error σε όλες τις ram μου και μετά τις έκαιγε :(

Τελικά Βρήκα Heatpipes μου έδωσε o Dinos111 απο Outofspecs

τώρα πάω στο πλαίσιο για rma και ο θεός μαζί μου :)

σας ευχαριστώ όλους σας πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.