Jump to content



Οθόνη 22" γιά Cad-3d


ribo

Recommended Posts

Θα ήθελα παρακαλώ τη άποψή σας γιά την παρακάτω οθόνη 22"

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=1205&product=991899

Προορίζεται αποκλειστικά γιά γραφείο και Autocad ή 3d σχεδίαση. Έχει μονο D-sub 15 pin.

Link to comment
Share on other sites

Και γω δουλευω αρκετα τα σχεδιαστικα και δεν μπορω να πω οτι θελει κατι ιδιαιτερο....απλα μια οθονη με μεγαλη αναλυση.

Απλα δεν θα επαιρνα ποτε οθονη χωρις dvi...εστω και ψυχολογικα αν και η δικια μου στην δουλεια εχει d-sub.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για σχεδιαστικά προγράμματα σαφώς και το DVI είναι must και εκεί ακριβώς είναι που θα δεις τις διαφορές σε σχέση με απλό αναλογικό (οι διαφορές έχουν βέβαια να κάνουν και με την ποιότητα του αναλογικού της vga).

Δώσε κάτι παραπάνω και πήγαινε σε μία με DVI.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Και η δική μου άποψη είναι, κάτοχος σε προσωπικό και επαγγελματικό περιβάλλον οθονών 19 ή 20 με DVI ή μόνο D-Sub, ότι δεν βλέπεις διαφορά στο AutoCad ή στο Rhino, με κάρτες Nvidia 7800 gt ή 7950 gt 512, ακόμη και σε Quadro. Απλά ήθελα την γνώμη σας κατά πόσο η συγκεκριμένη κατηγορία οθονών και σε αυτό το χαμηλό επίπεδο τιμής αποδίδει αποδεκτά, με όλο μου το σεβασμό στις γνώσεις και την σοβαρότητα των προτάσεων σας.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.