Jump to content



Supercars & Dreamcars Thread


gbak

Recommended Posts

Και η Porsche πάει να αγοράσει και το Group VAG ή κάτι τέτοιο, δεν έχω καταλάβει ακριβώς.

@KoMM, θα βγάλει προσιτό μοντέλο. Ferrari California με μόνο 160Κ :p

μωρε το ξερω, απλα ελπιζω να μη γεμισει ο κοσμος...χανεται το νοημα της φερραρι και γενικα του εξωτικου αυτοκινητου..Τωρα πλεον ουτε καν γυριζω για να βλεπω τα πορσικα, γιατι ειναι απειρα...ενω τα ιταλικα...:inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove::inlove:

οι εξατμισεις των φερραρικων αμα πηγαινεις με 3000 στροφες προφανως δεν ακουγονται...

Link to comment
Share on other sites

Μπα με τέτοιες πωλήσεις τα τελευταία χρόνια δεν νομίζω,πιο παλιά έπαιζε το σενάριο.

Παρ αυτά συνεργάζονται στα cayenne/Touareg

Αφού πρόσφατα το διάβαζα σε περιοδικά.. Οι υπάλληλοι της VW έκαναν απεργία, επειδή ήθελαν να συμμετέχουν στη διοίκηση υπό το νέο καθεστώς (aka Porsche)

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί τώρα διάβασα καλύτερα το ποστ σου.

Νόμιζα ότι έλεγες ότι η VAG πάει να αγοράσει την porsche

Αλλά τελικά έχει δίκιο

http://www.autoblog.com/2007/04/30/porsche-proposes-to-volkswagen/

http://www.pistonheads.com/gassing/topic.asp?t=326451

http://www.examiner.com/a-704157~Business_briefs__Porsche_buys_Volkswagen.html

http://www.topgear.com/content/news/stories/1715/

λέει ότι ήδη έχει ποσοστό και πάει να πάρει κι άλλο ώστε να πάρει την κυριαρχία και την διαχείριση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοοόν....

Δηλαδη αν κερδιζες 10 εκατομμυρια στο Τζοκερ,Ford θα αγοραζες???

ΑΝΕΤΑ το Ford GT. ΑΝΕΤΑ όμως :D

ου ρε πλακα εκανα μπας και ξεστραβωσεις λιγο απο το διαβασμα (παντως σε τουρμπατο audi κατευθυνομαστε)

καλα απο που ξετσ#τσ*νισε η ford? σε λιγο θα μας την πουν και τα lada μΜΟΥΧΑΧΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

οκ bmw και audi τις παω αρκετα το παραδεχομαι.. αλλο το ενα αλλο το αλλο ομως.:shifty:

προς το παρον προσεχω μην μου μεινει κανα πλαστικο στο χερι οταν μπαινω σε αμερικανικο... αιντα ρε

// εγω με 200k θα επερνα πορσε.. γιατι ως γνωστον μετα το Μ πας σε πορσε.. δεν υπαρχει κατι αλλο .

Ας βγάλει η BMW εργοστασιακό αμάξι να πιάσει πρώτα το Ford GT και μετά ας μιλάνε.

Τα Focus και Mondeo είναι εξαιρετικά για την κατηγορία τους, αν δεν το βλέπεις, είσαι κολλημένος.

Και που σαι, ανάμεσα στα M και τις Carrera, υπάρχει και κάτι που λέγεται Corvette Z06.

LOL δεν λεω respect αλλα για ενα χρονο μη τα ισοπεδωνονουμε ολα.. λες και δεν υπαρχει αλλη πορσε για να ταπωσει το nissan... λολολολ

ΕΛΕΟC? Στο 'Ring τα πάτησε όλα κάτω, σε ότι παρουσίαση έχω δει το αμάξι συμπεριφέρεται σαν αγωνιστικό - τι λες? Ούτε ΚΑΝ η GT2 δεν το φτάνει.

ξερω γω? κοιτα τη λιστα με τους χρονους.. ολο και καποια θα υπαρχει

Carrera GT και ΑΝ.

Η GT2

Το ίδιο με από πάνω.

Όσο για τα λεφτά της Ferrari, αυτή τα παίρνει "μαζικά". Οι 399 Enzo βγάλαν τρελό κέρδος, όπως και τα FXX. Όσο για τα SUV της Porsche...

ξενερώστε:

ferrari-suv-concept2.jpg

Ferrari_Suv_achterkant_2.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλα απο που ξετσ#τσ*νισε η ford? σε λιγο θα μας την πουν και τα lada μΜΟΥΧΑΧΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

οκ bmw και audi τις παω αρκετα το παραδεχομαι.. αλλο το ενα αλλο το αλλο ομως.:shifty:

έλα να σε πάω μια βόλτα με το mondeo MKIIΙ με 132χιλ χλμ χωρίς να έχουμε αλλάξει ακόμα ελατήρια/αναρτήσεις που χρειάζεται και μετά πές μου αν η 318 Ε46 ή το Α4 ή όποιο άλλο αντίστοιχο αυτοκίνητο έστριβε ποτέ έτσι απείραχτο και σου έδινε τέτοια αίσθηση στο τιμόνι ;)

Trust me,και γώ BMW-άκιας είμαι,αλλά....

Link to comment
Share on other sites

ΕΕΕ ΡΕΕΕ ΟΥΥΥΥΣΣΣΣΣΤ Τ Τ Τ Τ ΤΤ Τ ΤΤ που θα μου πειτε για τη μπεμπε...

@με 200κ ανετα το fort gt + ενα βενζιναδικο για να το ποτιζεις... το ιδιο και τη corvette (κουρμπετ)

μαθαμε να βαζουμε μηχανες νταλικα wannabe σε τουτου.. ρε ουυυσττττ αμερικααααα

@an7 και επειδη παει αυτο καλα σημαινει οτι πανε χαλια τα υπολοιπα? δεν τιθεται θεμα συγκρισης..

τα εχεις οδηγησει και τα δυο και σου φανηκε καλυτερο το φορντ?

για το fiesta (la fiesta) δεν ακουσα τπτ... πολυ αξιοπιστο ε?

και ενα ωραιο βιντεακι... λεει και για το μοντεο.. αλλα η 3αρα ειναι αλλιως

http://www.youtube.com/watch?v=d156VkBrltU

τσαι στην ευθεια... τσαι στις στροφες... τσαι στην εμφανιση .. τσαι σε ολα....

κουλουρακι?

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, καταλαβαίνεις τι λες ή απλά fanboy? Το GT πατάει κάτω F360 Stradale και Gallardo, τα γερμανικά θα το φτάσουν?

Η κατανάλωση σε πείραξε τώρα? Λίγο σφαιρικότητα δεν έβλαψε ποτέ κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην λέτε για τα Ford GT γιατί από ότι έβλεπα και διάβαζα, ο Clarkson από το TopGear, άλλαξε 2 GT και μια φορά δεν έκανε βόλτα-ταξίδι, χωρίς πρόβλημα. Θυμάμαι που έγραψε ότι πήγε να δει έναν αγώνα με τον γιο του και γύρισε με ταξί...

Οσο για τo ποιο από τα στίλ mondeo-focus είναι καλύτερο, αν μιλάμε για το πόσο γρήγορα είναι, τότε δεν μπορεί κανείς να πει τίποτα, γιατί δεν τα έχει δοκιμάσει όλα, και μάλιστα και να έχει δοκιμάσει τα αμάξια που λέει, δεν θα πει ότι η οδήγηση του ήταν κατάλληλη για να βγάλει χρόνους και με τα 2...

Για να μην πω για κάτι Avensis με 300Κ στο κοντέρ, που πατάνε Saxo και 106 από normal μέχρι group N, λόγω οδηγού που καταλαβαίνει πως πρέπει να οδηγήσεις το κάθε αμάξι...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κι εγώ την πάω πολύ τη ford αλλά κάνει κάποια στρατηγικά λάθη ρε γμτ...

1ον) Ο πατέρας μου θέλει να πάρει αμάξι. Εγώ του προτείνω το mondeo γιατί και όμορφο είναι και πολύ καλό στο δρόμο (έχω ακούσει, δεν έχω οδηγήσει). Αλλά με 4.7+ μήκος το παράκαναν!!

2ον) Εγώ θέλω να πάρω αμάξι. Η γενικότερη φιλοσοφία του focus μου αρέσει (στήσιμο κλπ). Είχα δει και πριν 1-2 χρόνια ένα πρωτότυπο για το επόμενο focus ήταν πολύ ωραίο. Αλλά ρε παιδιά, το focus που έβγαλαν τώρα είναι χάλια!! Η μούρη κάτι λέει... ο κw!0ς όμως δεν την παλεύει καθόλου! Μόνο το 1ο focus μου άρεσε. Μετά το έκαναν χάλια. Ήθελαν μάλλον να ακολουθήσουν την τακτική της VW: Μετριότατος σχεδιασμός για να αρέσει λίγο-πολύ σε όλους και να έχουν καλές πωλήσεις...

Γενικά στη μεσαία κατηγορία το μόνο που μου αρέσει είναι το Civic. Και αν τελικά αποφασίσω να δώσω τόσα λεφτά, θα πάω για το 1800άρι. Αλλιώς δε βλέπω φως στο τούνελ...

Link to comment
Share on other sites

ΕΕΕ ΡΕΕΕ ΟΥΥΥΥΣΣΣΣΣΤ Τ Τ Τ Τ ΤΤ Τ ΤΤ που θα μου πειτε για τη μπεμπε...

@an7 και επειδη παει αυτο καλα σημαινει οτι πανε χαλια τα υπολοιπα? δεν τιθεται θεμα συγκρισης..

τα εχεις οδηγησει και τα δυο και σου φανηκε καλυτερο το φορντ?

για το fiesta (la fiesta) δεν ακουσα τπτ... πολυ αξιοπιστο ε?

και ενα ωραιο βιντεακι... λεει και για το μοντεο.. αλλα η 3αρα ειναι αλλιως

http://www.youtube.com/watch?v=d156VkBrltU

τσαι στην ευθεια... τσαι στις στροφες... τσαι στην εμφανιση .. τσαι σε ολα....

κουλουρακι?

Ρε συ unknown έχεις jazzέψει?

Τα έχω οδηγήσει και τα 2 και πίστεψε με έχω κυνηγήσει σε στροφολίκια με το mondeo πράγματα που δεν φαντάζεσαι.

Ναι έχω οδηγήσει 318 Ε46 φίλου..αυτή με τα 118(?) άλογα.

Έ,δεν είχε την δυναμική του mondeo.Ούτε το πάτημα του mondeo,ούτε την σιγουριά.Σίγουρα δεν θα το σύγκρινα με την 320 την τότε Straight Six.

Για το fiesta μην με ρωτάς.

Δεν έχω.

Για το mondeo μπορώ να σου πώ όσα θέλεις.

Τσάι σε εμφάνιση?ΝΑΙ

Τσαγάκι σε ευθεία?

Τσαγάκι σε στροφές?

Αυτά στο βίντεο που ποσταρες δεν έχει καμια σύγκριση.

Πάρε εδώ να δεις για τι πράμα μιλάω

http://www.youtube.com/watch?v=mMpxhrKirnc

Να και το ST220..δεν συγκρίνω φυσικά με καμιά Μ3,αλλά για να έχεις μια πιο σφαιρική άποχη γιατί δεν είναι το παν τα BMW...γιατί αν ήταν δεν θα πήγαινες και συ σε Audi

kai

εδώ μόνο μια φορά τράβηξε χειρόφρενο.

Link to comment
Share on other sites

..... εσεις εχετε τζαζεψει... δηλαδη οκ ενα φορντ καταφερε(?) να ειναι καλυτερο απο την προηγουμενη 3αρα στην τετρακυλινιδρη εκδοση εως τα 1800cc

να πω τι μαυρη αληθεια bmw κατω απο 2000 κυβικα παιρνεις μονο για να πουλας μουρη ... και επειδη δεν ειχες λεφτα για παραπανω..

δεν νιωθουν 1600αρια της bmw γιατι ειναι βαρια αμαξια..

η bmw οτι γουσταρει μπορει να κανει..

και κυβερνηση να γινει στην ελλαδα θα λυσει ολα τα προβληματα (λολ)

παρτε εδω ενα παραδειγμα

http://www.worldcarfans.com/2040920.001/bmw-sets-9-records-with-hydrogen-combustion-engine

BMW sets 9 records with Hydrogen Combustion Engine

...

και 2 βιντεακια...

// αμα τα ζωα μας αφηνανανε τα diesel μια χαρα bmw θα πηγαιναμε...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.