Jump to content



Supercars & Dreamcars Thread


gbak

Recommended Posts

ποιο τελωνειο ρει..θα μεινω πανω ρε foreva με αυτο το αμαξι..τι να μου πει το ελλαδισταν...μονο για κανα μπανακι θα σκαω

jack συγκεντρωσου ρει...για το 8κυλινδρο μιλαω ρει..οχι το παλιο...και παλι ενα 55αρι τα βλεπω λιγα για το καινουργιο

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μιλαω για το παλιο,τι να το κανεις το παλιο αλλωστε??

Απο 55 ξεκινανε στη Γερμανια,κι οχι 1-2.Εχει πολλα με αυτη την τιμη.Δεν μπορει ολα αυτα να ειναι μουφες/τροπετα

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω καλά τα Μ3, 430 και όλα τα πολυκυλινδρα γαμαρομότερα αλλά, κατά την γνώμη, μου ο ήχος ενός μικρού τετρακύλινδρου που γυρνάει στις 9000-10000rpm δεν συγκρίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω καλά τα Μ3, 430 και όλα τα πολυκυλινδρα γαμαρομότερα αλλά, κατά την γνώμη, μου ο ήχος ενός μικρού τετρακύλινδρου που γυρνάει στις 9000-10000rpm δεν συγκρίνεται...

Έχεις υπ όψιν σου που στροφάρει το καινούργιο Μ3 και που το F430 έτσι?

Link to comment
Share on other sites

M3 E92: 8300rpm

F430: 8500rpm

Εγώ είπα για 10000rpm...

Δεν είπα πυ βγάζουν την δύναμη,αλλά που στροφάρουν ;)

Άρα βάλε κάτι ψηλά ακόμα.

Δλδ νομίζεις ότι 1 τετρακύλιδρο με 1κ στροφές παραπάνω βγάζει καλύτερο ήχο από ένα 8κύλινδρο στις 8500-8800?

no way :p

Link to comment
Share on other sites

vtec + turbo + 9k rpm + 422whp = love.

http://www.youtube.com/watch?v=dwbYZp7Esxc

Με τόσα προβλήματα που έχω ακούσει για τα s2000..ενώ το γούσταρα πολύ,τώρα το σκιάζομαι.

4 γνωστούς που έχω οι 2 πήγαν sasman ενώ είναι πολύ προσεκτικοί με τις ταχύτητες,1 του κάρφωσε βαλβίδα, και ο άλλος διαφορικό ενώ πριν του είχε φάει συγχρονιζέ :S

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα πυ βγάζουν την δύναμη,αλλά που στροφάρουν ;)

Άρα βάλε κάτι ψηλά ακόμα.

Δλδ νομίζεις ότι 1 τετρακύλιδρο με 1κ στροφές παραπάνω βγάζει καλύτερο ήχο από ένα 8κύλινδρο στις 8500-8800?

no way :p

Οχι εκεί είναι ο κόφτης τους...και εκεί βγάζουν και δύναμη...

Define "καλύτερο ήχο" please:P

Πάντως εγώ προτιμώ την χροιά των 2 κινητήρων που έβαλα video πιο πριν...

Οι V8 δεν λέω καλοί είναι, αλλά δεν έχουν τον πολεμικό ήχο των τετρακυλινδρων...

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα προβλήματα που έχω ακούσει για τα s2000..ενώ το γούσταρα πολύ,τώρα το σκιάζομαι.

4 γνωστούς που έχω οι 2 πήγαν sasman ενώ είναι πολύ προσεκτικοί με τις ταχύτητες,1 του κάρφωσε βαλβίδα, και ο άλλος διαφορικό ενώ πριν του είχε φάει συγχρονιζέ :S

Ενα πρόβλημα ειχαν ( απο οτι ξέρω ) . Στα πρώτα S πέταγε λαδι απο το φίλτρο λαδιου και αν δεν το επαιρνες χαμπάρι σου εκανε την κάθε ζημιά αναλογα ( απο βαλβιδα - φλάτζα - εως κολλημα )

Εμενα πάλι ενος φίλου δεν εχει βγάλει τπτ , και μιλάμε για αυτοκίνητο που τα μισά χιλιόμετρα ειναι 400ρια . :hehe: Σιγουρα παντως ειναι πιο ανθεκτικό απο τα 20vT.

Link to comment
Share on other sites

9000

:p

Ωραίος.

Δεν είναι 9κ βέβαια,είναι 8800,κάπου εκεί ;)

Ενα πρόβλημα ειχαν ( απο οτι ξέρω ) . Στα πρώτα S πέταγε λαδι απο το φίλτρο λαδιου και αν δεν το επαιρνες χαμπάρι σου εκανε την κάθε ζημιά αναλογα ( απο βαλβιδα - φλάτζα - εως κολλημα )

Εμενα πάλι ενος φίλου δεν εχει βγάλει τπτ , και μιλάμε για αυτοκίνητο που τα μισά χιλιόμετρα ειναι 400ρια . :hehe: Σιγουρα παντως ειναι πιο ανθεκτικό απο τα 20vT.

Α..τώρα θυμήθηκα τον έναν που έλεγε για έναν άλλο γνωστό του που πήγε για φλάτζα.

Το 20vt απείραχτο είναι απ τα πιο αξιόπιστα τουρμπάτα.

Eίναι λίγο πειραγμένη μάλλον, γιατί ο κόφτης από το εργοστάσιο είναι στις 8300 και είμαι σίγουρος για αυτό...

Πώς το ξέρεις? :p:P

To F430 σίγουρα πάντως δεν κοφτιάζει στα 8500 :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.