Jump to content



Supercars & Dreamcars Thread


gbak

Recommended Posts

Ψυγείο διαφορικού. Το είχε (σε μικρότερο μέγεθος φυσικα) και το δικό μου Nissan 200SX. Ειναι παράδοση στα πισωκίνητα & 4WD Nissan... Απο τα πρώτα Skyline, μέχρι και το Silvia S15 και το 350Z...

Στην προκειμένη περίπτωση μιλάμε για A-LSD διαφορικό.:T:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LevelOne

Ψυγείο διαφορικού. Το είχε (σε μικρότερο μέγεθος φυσικα) και το δικό μου Nissan 200SX. Ειναι παράδοση στα πισωκίνητα & 4WD Nissan... Απο τα πρώτα Skyline, μέχρι και το Silvia S15 και το 350Z...

Στην προκειμένη περίπτωση μιλάμε για A-LSD διαφορικό.:T:

ωραιος!:T:

στο συγκεκριμενο βγαζει ματι εε....

αχχχ και σημερα ειχα μπροστα μου ενα Ζ το updated με τα 315 αλογατακια...αρρωστησα παλι δεν μπορουσα να κοιμηθω...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

ωραιος!:T:

στο συγκεκριμενο βγαζει ματι εε....

αχχχ και σημερα ειχα μπροστα μου ενα Ζ το updated με τα 315 αλογατακια...αρρωστησα παλι δεν μπορουσα να κοιμηθω...

ε ωρε με ρχ8 δεν είσαι ? έχεις και παράπονο; Πάντως αν σκέφτεσαι αμαξάρα ένα έχω να πω ζ4μ. κλειστή.ή καμπριο αν είσαι νεος. Αλλά για να έχεις 70κ δε θα σαι :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά, χίλιες φορές να επαιρνα ενα 350Z παρά το Ζ4, και ας είναι λιγότερα άλογα...

Εκτος του οτι οπως είπε και ο gbak το βρίσκεις με τα μισά λεφτα, αισθητικά για μένα είναι κακάσχημο.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο ασχημο που δεν μου αρεσει στο 350Z ειναι ο εσωτερικος φωτισμος των οργάνων... μα πορτοκαλι????? :eek::TD: Σε εκθεση που το ειδα με χαλασε παρα πολύ... οπως πχ δεν μου αρέσει καθόλου αυτο το μπλε electic στα VW...

Τωρα το 350Ζ απο ομορφια/επιδόσεις ενταξει... τι να λέμε.... αν και βέβαια αυτο με την ομορφια οπως και με τα υπόλοιπα αυτοκινητα εχει να κανει επειδη δεν ειναι πολυφορεμένα...αν ειχε 10 Ferrari η κάθε γειτονια...δυσκολα να σε εντυπωσιασε ο σχεδιασμος ή ο ήχος... βλεπε Royal Borough of South Kensington στο Λονδίνο που βαριεσαι να βλεπεις supercars παρκαρισμένα....

Πάντως σχεδιαστικα 350Ζ :T:

Link to comment
Share on other sites

Να το πω αλλιως.... υπαρχει κανεις που αγοράζει αυτοκινητο ΜΟΝΟ για την ιπποδύναμη?

Γιατι εχω γουσταρω να ειναι και λιγο αλητικο, να ειναι μπανικο εσωτερικα, να εχει ενα Α design και ασφαλεια και να μην πολυκυκλοφορει οταν ΕΓΩ το αγοράσω... για αυτην την κατηγορια παντα... που υποτιθεται τα σκας και εχεις απαιτήσεις...

Γιατι αν μιλαγαμε για αυτοκινητο των 9000 εννοειται οτι δεν περιμενεις και OPTITRON οργανα αλλα στο 350Ζ ναι γουστα ειναι αυτα δεν μου αρεσει το πορτοκαλι... και μην πεις κανενα... αμα στο χαριζαν ας μην το παιρνες γιατι εκει αλλαζει...λεμε οταν το αγοραζεις αν σου καλυπτει ΟΛΑ τα γουστα.... ;) και εμενα το πορτοκαλι σε οργανα αυτοκινητου ναι το βρισκω καπως...

Εξαλλου γουστα ειναι αυτα...σε αλλους δεν αρεσει το κοκκινο χρώμα στα οργανα ή οπως εγω ειπα το μπλε των VW.... και ναι υπαρχει κοσμος που τα μετραει αυτα....δεν λεω οτι ειναι ασχημο...απλα λεω οτι εμενα δεν μου αρεσει ή θα το αλλαζα αν υπαρχει η δυνατότητα με κοκκινα οργανα ή κατι πιο space οπως του αρμοζει κιόλας πιστευω...

EDIT:

Θεωρω και πιο βολικο και πιο ομορφο τον διπλο φωτισμο οργανα στο RX8... εκει πως το σκέφτηκαν δηλαδη και παει και με το εσωτερικο και εξωτερικο σχεδιασμο του αυτοκινητου? Το καθε αμαξι θελει και το αντιστοιχο εσωτερικο για να δειξει και να προσφερει οντως οδηγικες απολαυσεις... πχ το START BUTTON ψυχολογικο ειναι αλλα κανει δουλεια το ατιμο οταν το βλεπεις... :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

καλα καλα ...ας το παιρνα εγω και ας ειχε και ροζ οργανα

ενα θα σου πω επειδη ειμαι λιγο αρρωστος με το συγκεκριμενο...αυτος που θα καταληξει στην αγορα ενος 350z το τελευταιο πραγμα που θα κοιταξει ειναι το χρωμα των οργανων ...ειναι πολυ συγκεκριμενη και δυσκολη κατηγορια αυτοκινητου...και απευθυνεται σε αρκετα ψαγμενο κοινο..που σκαμπαζει απο αυτοκινηση...και κοιταει αυτα που πραγματικα ενα αμαξι μπορει να του δωσει...και οχι φρου φρου και αρωματα..

αφιερωμενη στον level one η φωτο

2006345632456514452_rs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak [Σήμερα, στις 19:26]

καλα καλα ...ας το παιρνα εγω και ας ειχε και ροζ οργανα

ενα θα σου πω επειδη ειμαι λιγο αρρωστος με το συγκεκριμενο...αυτος που θα καταληξει στην αγορα ενος 350z το τελευταιο πραγμα που θα κοιταξει ειναι το χρωμα των οργανων ...ειναι πολυ συγκεκριμενη και δυσκολη κατηγορια αυτοκινητου...και απευθυνεται σε αρκετα ψαγμενο κοινο..που σκαμπαζει απο αυτοκινηση...και κοιταει αυτα που πραγματικα ενα αμαξι μπορει να του δωσει...και οχι φρου φρου και αρωματα..

Ρε dude... μα αυτο ακριβως λεω.... οτι επειδη αυτο το αυτοκινητο απευθυνεται πρωτα σε αυτους που εχουν να τα σκασουν και μετα σε αυτους που ξερουν (γιατι ειναι πολλοι περισσοτεροι απο τους κατέχοντες)...θεωρω επρεπε να το εχουν προσέξει περισσοτερο αυτο το τμημα... εχει δει εσυ καμια Ferrari με ασχημο ταμπλω? αυτα πανε σετ...το θεωρεις δεδομενο το ψαρωτικο εσωτερικο και το ταμπλω σε μια Ferrari και λογω ονοματως και λογω τιμης....

Εξαλλου ειδες οτι εντεχνως στο τιμονι δεν αναγραφεται το logo της NISSAN (γιατι παραμεμπει στα πιο εμπορικα) αλλα εχει το Ζ.... δεν ειναι τυχαιο... οπως και γενικα το σεταρισμα της θεσης του οδηγου...αφου τα εχεις ψαξει τα ξερεις και εσυ.... οτι διαφοροποιειται απο τον συνοδηγο το καθισμα του οδηγου....

Γενικα εχεις πολλες διαφοροποιήσεις για την κατηγορια του αλλα στην τελικη.... το εχεις δει πολλες φορες να κυκλοφορει στο πορτοκαλοχρυσο χρώμα που το εχει κάνει σημαια το 350Ζ? Δεν εχει τραβηξει τοσο αυτο το χρώμα εως καθόλου θα ελεγα και ουτε και εσυ πιστευω οτι το σκεφτεσαι να το οδηγας σε αυτο το χρωμα... ;) Εγω πάντως σιγουρα οχι...

Σε αυτην κατηγορια των marque αυτοκινήτων το θεμα ειναι και η θεση του οδηγου και τα οργανα να θυμιζουν λιγο cockpit... εεε το πορτοκαλι το χαλαει πως θα το κανουμε τώρα.....μου θυμιζει το ουδετερο εσωτερικο απο το toyota avensis (τι λεω τωρα θα μου πεις...) που στην τελικη δεν εχει καμια σχεση με το 350Ζ και ομως εχει παραπλησιο φωτισμο....εεε δεν ειναι μαμακία? Χαθηκε ενα ψαρωτικο κοκκινο ή εστω το γνωστο αλλα βελτιωμενο optitron?

Δεν ξέρω αν το εχεις οδηγησει ή αν εχει τυχει να κατσεις στο εσωτερικο...αλλα εγω οταν εκατσα και αναψα τα φωτα...στραβωσα την μουρη...θαμπο μου φανηκε...

Βεβαια οταν καποιος αποφασισει να το παρει...εεεε λιγο θα σκεφτει αυτο ή την κατανάλωση ή τα εξοδα ή τους χωρους πχ... αλλα περα απο αυτην την λογική 1-2 σημεια κατα υπαρχουν.... να ειμαστε αντικειμενικοι....

EDIT:

Εμεις φωτο αφιερωμενη δεν εχουμε επειδη ειπαμε ειπαμε την γνωμη μας? :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από gbak

απαπα με το τιποτα ζ4...καλο ειναι για καμια φιγουρα μονο..στην πραξη ομως χανει εδαφος..ασε που το βρισκεις για πλακα και με τα 35κ απο παραεισαγωγη

χωρια τα φραγκα μπορεις να μου πεις τι κακο εχει?

απορια το εχω :)

(ειμαι πορωμενος με τον straight six ηχο :banging: )

Link to comment
Share on other sites

Με εξτρα αφιέρωση στον gbak..

Ειναι μερικά αυτοκίνητα που έχουν διπλό χαρακτήρα... πχ το 350Ζ. Υπάρχουν άνθρωποι που το έχουν αγοράσει απλα και μόνο επειδή είναι ωραίο χωρίς να ξέρουν τις δυνατότητες του.

Ειναι αυτό που λέμε "χαρακτήρας"... Some cars are just made that way, και μου αρέσει που βλέπω μερικές αυτοκινητοβιομηχανίες που βγάζουν μερικά thoroughbread αυτοκίνητα.

πχ Type-R, συμβατικό μέν, αλλα με ενα roll-cage τρέχεις Μέγαρα...

RX8, ενα πιο εξευγενισμένο και ραφιναρισμένο RX7.

Hachiroku, ακομα κρατάει τιμή και ΘΕΡΙΖΕΙ στα D1, αυτοκίνητα με άποψη. Η αυτοκίνητα που έχουν γίνει η απαρχή για την όλη κουλτούρα του drift. Ολες οι Silvia... τα 180SX, 200SX, αυτοκίνητα δεκαετίας που η φιλοσοφία τους μένει ανέπαφη ακόμα και τώρα...

Και πολλα πολλά άλλα, αν και σε ενα απο αυτά ανήκει η καρδιά μου.. το NSX-R...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από LevelOne [Σήμερα, στις 21:26]

Με εξτρα αφιέρωση στον gbak..

Sorry ρε γμτ αλλα το εκανα κλικ.... Μπορω να πω την γνώμη μου...ή εχει γινει tet a tet το thread?:flower:

Αρχική απάντηση από LevelOne [Σήμερα, στις 21:26]

Ειναι μερικά αυτοκίνητα που έχουν διπλό χαρακτήρα... πχ το 350Ζ. Υπάρχουν άνθρωποι που το έχουν αγοράσει απλα και μόνο επειδή είναι ωραίο χωρίς να ξέρουν τις δυνατότητες του.

Ρε συ μόνο οι γκομενες οδηγουν αυτοκινητα και δεν ξερουν τι αμαξι κυκλοφορουν...:D σε αυτην την κατηγορια δεν πας οταν να σαι ασχετος, εξ ορισμου... ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.