Jump to content



GTX460.....Πρώτες εντυπώσεις


Recommended Posts

sorry για το διπλό ποστ .:D

elevens block in da house

[ATTACH]9628[/ATTACH]

με πατρόν ένα καπάκι από θήκη cd έκανα τις έξτρα τρύπες για να ταιριάξει στην 460

post-497-1414343529,764_thumb.jpg

και έτοιμο

post-497-1414343529,8_thumb.jpg

δυστυχώς προέκυψε πρόβλημα

για κάποιον λόγο τα ρακορ που έβαλα ήταν ελαφρώς μεγαλύτερα σε διάμετρο (παρόλο που έχουν το ίδιο σπειρωμα ) με αποτέλεσμα το πλεξη στην αρχή του μπλοκ να ζοριστεί και να εμφανιστούν πολλές μικρές γραμμές γύρο από το κάθε ρακορ, το βάθος είναι μόλις 0,5 μμ από την αρχή του μπλοκ . επειδή φοβάμαι μήπως με τον καιρό ανοίξει κιαλλο σκέφτηκα να κόψω ένα κομμάτι πάχους 0,5μμ από την μπροστινή μεριά του μπλοκ(το κομμάτι με τις γραμμές) . ώστε να μπουν τα σωστά ρακορ (τα οποία δοκίμασα στο μπλοκ με τεφλον και δεν έχω διαρροή) .

θα γίνει κάτι η τζάμπα ο κόπος .

post-497-1414343529,8816_thumb.jpg

post-497-1414343529,73_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Μα στο background φυσικά! Το ένα έχει τις πύλες της κολάσεως και το άλλο την ανταρκτική!! Πέρα απο τον χαβαλέ, ίσως η MSI έβαλε το χεράκι της για πιο κρύο software.

Ενδιαφέρον εύρημα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση προς κατοχους gtx 460 , εχει παρατηρισει κανεις downclock στην καρτα του ? και οτα λεω down clock ενοω οτι μια στο τοσο η καρτα ριχνει τα ρολογια της σε 2d διλαδι στα 405 mhz απο τα 715 που ειναι stock . μετα απο restart στρονει και περνανε μερες μεχρι να το ξανακανει .τι να φταει ? τροφοδοτικο εχω 750 watt και απο drivers εχω δοκημασει τα παντα και το κανει με ολους επισης διαπιστωσα οτι οταν συμβενει αφτο πεφτουν μονο τα ρολογια του core και οχι της μνημης , οπος γινεται σε 2d περιβαλλον.

αν δεν βγαλω ακρι θα παει για rma . αλλα φοβαμε να ξαναπαρω 460 μιπως και εχει και αυτη το ιδιο προβλημα .

για πειτε ρε παιδες .

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά,το έχω παρατηρήσει παρα πολλές φορές και στην δική μου.

Κατεβάζει τα ρολόγια για να περιορίσει την κατανάλωση και να είναι πιο δροσερή.

Σε gaming και όταν τρέχεις benchmark δεν νομίζω να στο κάνει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

το έκανε και με την μαμα ψήκτρα.

αποτι διάβασα σε διαφoρα forum μάλλον είναι πρόβλημα τις κάρτας η του bios της κάρτας .

θα το ψάξω ακόμα λίγο και αν δεν βγάλω άκρη θα πάει αποκεί πουρθε .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.