Jump to content



και η γκαντεμιαση συνεχιζεται.....δεν δουλευει το dvi


unknown

Recommended Posts

λεπον...........

εχω μια bellinea 20αρα αγορασμενη απο pixmania πριν απο 2 χρονια περιπου....

(πρεπει να ειμαι στα ορια της εγγυησης :unsure: ...

παω να μπουταρω σημερα με χαρα αφου δουλεψε ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ σωστα το πιτσι....

παταω κουμπι....

περιμενω.... περιμενω.... χμμμ.... μα γιατι δεν δειχνει τιποτα???????? :getlost:

πρωτη σκεψη clear cmos καθως πειραζα τον c2d μου......

μπαταρια διακοπτης ρευμα.... χμμμμμμμμμμμ..... τα ιδια..... ακουγα τον δισκο που φορτωνε....

λεω... τερμα η 7950γτ με παρατησε..... ε? ΜΠΑ τη βαζω σε αλλο pc και δουλευε..... :getlost: :getlost:

αααα... η οθονη!!! μα χαλανε οι οθονες????? αμεεεεεε............................

βαζω απανω την 15αρα με το d-sub.... ΤΣΑ ενα post!!!!!!!!!!!!! :tomato:

ξυνω το κεφαλι μου(:D ) και βλεπω το d-sub καλωδιο της 20 αρας..... λες?? ναι λεω......

κλεινω το πιτσι βγαζω dvi βαζω d-sub 20αρας.... ΤΣΟΥΦ και αλλο ποστ ....

χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ..............

ρε λες να χαλασε το καλωδιο? :jump:

ρε λες να χαλασε η οθονη?

ρε λες να παιζει κατι αλλο?

τις 3 τελευταιες ερωτησεις θελω να μου απαντησετε καθως.....

ΔΕΝ εχω αλλο καλωδιο dvi...

και δεν μου ερχεται αλλη ιδεα...

ΑΥΤΑ

εδιτ για να μην πεταχτει κανενα τσακαλι και πει για τα βυσματα της 7950 δουλευουν και τα δυο γμτηηηη

Link to comment
Share on other sites

λοιπον συνεβη το εξης κουλο.....

1 7950 εχει 2 υποδοχες dvi και το καλωδιο dvi δεν δουλευει σε κανενα απο τα δυο βυσματα

το d-sub με τον μετατροπεα ομως δουλευει μονο στο 2ο!!!! στο 1ο βυσμα ουτε εκει δουλευει!!!!

αρα στο 1ο βυσμα δεν δουλευει κανενα απο τα καλωδια της 20αρας

δηλαδη τι συμπαιρενουμε?οτι ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ καηκε το βυσμα dvi και της οθονης ΚΑΙ της 7950...................

Link to comment
Share on other sites

...φιλε η οθονη σου δεν εχει προβλημα.. παντως..αυτο με το dvi μου το εκανε και εμενα η belinea ...ειναι αυτο που λεει ο Tsakonas περνεις εικονα μονο οταν μπει στα win...ειναι θεμα καρτας σε συνδιασμο με την belinea ;)

Link to comment
Share on other sites

αρα μενουμε στο οτι η οθονη εχει προβλημα με το dvi.....

και δεν ειχε κανα πιξελ καμμενο.. παναθεμα....

το καλωδιο σιγα μην φταιει αλλα θα το τσεκαρω και αυτο...

εδιτ δεν ειδα το ποστ σου mortisboy.. αφου πριν δουλευε.. τις 2-3 μερες αν και δεν ηταν τελειοποιημενο το πισι δουλευε!

εδιτ2... η μνημη μου οργιαζει! πριν κλεισω τον υπολογιστη ειχα κανει φορματ (συνεχισε να δουλευει η οθονη με dvi) και εβαλα τους drivers της 7950... αλλα δεν θυμαμαι αν εκανα ρεσταρτ η αν εκλεισα τον υπολογιστη αμεσως :jump:

ΑΡΑ παω την 20αρα στο αλλο pc να δω αν παιζει με dvi :flex:

Link to comment
Share on other sites

τζιφος..... ρε σεις...... δεν ξερω εχω μπερδευτει...

το DVI της belinea δεν παιζει σε ΚΑΝΕΝΑ απο τα δυο βυσματα της 7950gt ενω ΧΘΕΣ επαιζε σε αυτο απο την μερια της μητρικης!!!!!

πως δεν φταιει η οθονη?????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.