Jump to content



Εκπαίδευση Σκύλου


Arxagelos

Recommended Posts

έχετε υπόψη κανενα βιβλιο σε pdf που να λεει πως να εκπαιδεύσεις τον σκυλο σου? καλα δεν λεμε να φροντιζει τον κηπο και να φτιαχνει καφε, τα κλασικα να φερνει παντόφλες να του λες κατω ρε! κτλ κτλ! :D

Link to comment
Share on other sites

http://www.google.gr/search?hl=el&client=firefox-a&channel=s&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&hs=zXY&q=dog+training+pdf&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7&meta=

τι σκυλο εχεις?

ο δικος μου δεν κανει απολυτως τιποτα αν δεν εχει μεζε... τι γαιδουριιιιιιιιιιι

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos

έχετε υπόψη κανενα βιβλιο σε pdf που να λεει πως να εκπαιδεύσεις τον σκυλο σου? καλα δεν λεμε να φροντιζει τον κηπο και να φτιαχνει καφε, τα κλασικα να φερνει παντόφλες να του λες κατω ρε! κτλ κτλ! :D

σε καθε εντολη που θα του μαθαινεις και θα την εκτελει,πρεπει παντα να ανταμοιβεται με καμια κροκετα,αυτο να το θυμασαι παντα,εγω εχω 5 αδεσποτα σπιτι και τα εμαθα ολα να ανοιγουν την εξωπορτα του σπιτιου μου,καμια φορα δεν τα δινω επιτιδες κροκετα και βαζουν την μουσουδα τους στην τσεπι μου για να την παρουν μονα τους

Link to comment
Share on other sites

βιβλια θα βρεις πολλα απλα να θυμασαι

1)μην εκνευριζεσαι...

2)μαλωσε το μην το λυπασαι την τελευταια στιγμη αν δεν κανει κατι επιτιδες

3)αν κατι νοιωθεις/βλεπεις οτι δεν ταιριαζει στο σκυλο σου ως τροπος εκπαιδευσης απλα ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ

αυτο με την κροκετα δουλευει αλλα εγω τουλαχιστο μετα την κοβω σιγα σιγα και το σκυλι κανει οτι ειναι να κανει και νιωθει και ευχαριστα χωρις ανταλλαγμα απλα επειδη θυμαται οτι ειχε παρει δωρο:p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Dr.Paneas [Σήμερα, στις 12:07]

Μπλε ματια ε ;

οχι ρε ετσι φαίνεται απο την ψηφιακη μηχανη!:D

Αρχική απάντηση από def [Σήμερα, στις 12:19]

παντως αν και μικρο,οι πατουσες του ειναι μεγαλες:T:

δεν ξερω ενας που το ειδε μου λεει πρεπει να ειναι 4 αρων μηνων, μαλλον δεν πρεπει να μεγαλωνει και πολυ γιατι εχει κοντα ποδαρακια. Θα το παω απο βδομαδα σε κτηνιατρο να μου πει. Παντως μεσα στο σπιτακι που του εφτιαξα δεν τα εχει κανει ουτε μια φορα, και οταν την πρωτη μερα τον ειχα μεσα στο σπιτι αλλα εγκλωβισμένο να μην βγαίνει απο το σπιτακι, το πρωι κατα τις 5:00 με ξυπνισε με κλαψουρισματα, τον εβγαλα εξω και πηγε και τα έκανε! φαίνεται έξυπνος ο μούργος.

Link to comment
Share on other sites

αφου δεν τα κανει μεσα στο σπιτακι το θεωρει μερος του...

οποτε εισαι τυχερος γτ αλλα σκυλια δεν μπαινουν καθολου μεσα και προτιμουν αλλα μερη πχ κρεβατι,κατω απο το τραπεζι κτλ.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν πας να ρωτησεις εκεινη την εταιρια με τα ξυραφακια κ τη σχετικη διαφημιση :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: ?

(χαζο αστειακι...σορρυ)

παντως σε ζωακια προς εκπαιδευση εχω δει πως βοηθα αρκετα να χρησιμοποιεις στανταρ εκφρασεις και τονο φωνης οταν απευθυνεσαι σε αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Arxagelos [Σήμερα, στις 10:56]

ρατσα? κοπρε μαλλον δεν ξερω :p thanks....

Tα εξυπνοτερα ;) (σοβαρα μιλαω).

Για αρχη να τον πας σε κτηνιατρο για εμβολια, σιροπι για σκουλικια και κατοπιν

ξεκινα εκπαιδευση.Επισης στο φαι που τον δινεις δινε τον μερικες φορες κανενα σχετικα

ξερο κομματι ψωμι (οχι τουβλο) που να το εχεις εμποτισει με λαδι απο φαγητο (φασολακια λαδερα πχ βουτα ενα κομματι μεσα και αστο να μουλιασει) και δινε του.

Το βοηθαει στο λαρυγγι του (απο τις ξηρες τροφες το πληγωνει) γυαλιζει το τριχωμα του

και μαθαινει να τρωει και φαγητα εκτος απο σκυλοτροφες. ;)

Πανεμορφος btw :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από 2cpu [Χθες, στις 23:05]

Tα εξυπνοτερα ;) (σοβαρα μιλαω).

Για αρχη να τον πας σε κτηνιατρο για εμβολια, σιροπι για σκουλικια και κατοπιν

ξεκινα εκπαιδευση.Επισης στο φαι που τον δινεις δινε τον μερικες φορες κανενα σχετικα

ξερο κομματι ψωμι (οχι τουβλο) που να το εχεις εμποτισει με λαδι απο φαγητο (φασολακια λαδερα πχ βουτα ενα κομματι μεσα και αστο να μουλιασει) και δινε του.

Το βοηθαει στο λαρυγγι του (απο τις ξηρες τροφες το πληγωνει) γυαλιζει το τριχωμα του

και μαθαινει να τρωει και φαγητα εκτος απο σκυλοτροφες. ;)

Πανεμορφος btw :D

Οτι τα κοπρε ειναι απο τα εξυπνότερα μου το χουνε πει παρα πολλα άτομα! καλο αυτο! Τεταρτη παω για εμβόλια. Στην αρχη του εδινα ξηρα τροφη για κουταβακια αλλα δεν την πολυ έτρωγε και τωρα του δινω κανονικη(βοδινο). Πάντως το αυτοσχέδιο σπιτακι που του έκανα απο ενα φρεάτιο δεν το αποχωρίζεται με τίποτα!!! να δω τι θα κάνω όταν θα το χρειαστω για το σπίτι!!!:D

post-3978-1416073206,8029_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ουτε του δικου μου του αρεσουν τα κυβακια( βρωμανε πιο πολυ απο καθε σκυλοτροφη) αλλα αν δεν τρωει του τα δινω με το χερι και γινεται δουλεια...

ΠΑΝΤΩΣ δεν ξερω αν ειναι ποιο εξυπνα τα κοπρε αλλα κατι ρατσας ειναι ντιπ για ντιπ καραμπαζα στο εγκεφαλο...

εδιτ τρελη φαση εχει παντως στη φωτο :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.