Jump to content



Εμφάνιση νέων στην κεντρική σελίδα


Dr.Paneas

Recommended Posts

Όπως όλοι βλέπετε, στην κεντρική σελίδα, έχουμε τις ειδήσεις οι οποίες χωρίζονται σε τρείς στήλες. Αυτό έχει το πλεονέκτημα ότι ο αναγνώστης μπορεί γρήγορα να αποκτήσει μία πλήρη γνώμη για το τι παίζει με τα νέα με μια ματιά.

Ο Koumle παρατήρησε το γεγονός ότι σε netbooks που έχουν 10άρι και 13άρι μόνιτορ, δεν φαίνεται καλά, ιδιως δίπλα στην εικόνα.

Η πρόταση που έκανε,ήταν να μπαίνουν οι ειδήσεις η μία κάτω από την άλλη σαν blog. Να μην υπάρχει "διαβάστε περισσότερα", αλλά να υπάρχει όλη η είδηση στην κεντρική. Φυσικά αυτό θα οδηγήσει σε ένα ατελείωτο scroll down.

Σχολιάστε, πείτε τις απόψεις σας πάνω στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

ως εχει..απλα βγαλε το google search..δεν εχει νοημα..το Internal search πεζει μια χαρα

Το google search παίζει μόνο με το Outospecs, που σημαίνει ότι ότι link βγαίνει εκεί γίνεται μέσω google. Το έβαλα μπας και ανέβει το rating μας καθόλου. Εβαλα και Google Analytics και τα κοιτάω κάθε βράδυ. Αν δεν δω βελτίωση μεχρι την παρασκευή θα το πετάξω Αγγελε.

Για να πω κι εγώ την γνώμη μου, μου αρέσει το site έτσι όπως είναι τώρα η κεντρική. Δεν εχω μικρή οθόνη (και αυτή που έχω ετοιμοθάνατη είναι :p ) οπότε δεν ξερω πως παίζει. Koumle δώσε ενα screenshot.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]9602[/ATTACH]

Για αυτό το λέω γιατί είναι άσχημο και δυσανάγνωστο έτσι να εμφανίζεται μία μία λέξη.

Και παρακάτω αν δείτε εμφανίζει 2 λέξεις στην κάθε γραμμή.

Πιστεύω δεν είναι τυχαίο που σχεδόν όλα τα blogs είναι στην μορφή μία μία είδηση.

Βασικά περί ορέξεως...

Το λέω για να γίνει πιο ευανάγνωστο το site.

Όλο και περισσότεροι θα το βλέπουν από μικρές οθόνες τύπου smartphone. Ειδικά την κεντρική.

Προσωπικά δεν με ενοχλεί καθόλου γιατί το OOS το βλέπω συνήθως από 26άρα.

post-24-1414343528,6676_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.